Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 

Parerea voastra despre SIEMENS C45 ???

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Salutare ,doresc sa imi achizitionez acest telefon.Va rog cei care cunoasteti "ce-i poate pielea" sa scrieti aici parerile voastre despre acest telefon pozitive sau negative,caracteristici tehnice(in special semnal).Daca cumva vine cu baterie Li-ion sau nu ,cat tine in stand by si alte detalii.

Va multumesc pt.ajutor.

P.S. Va rog sa imi dati si preturi daca cunoasteti asa ceva pt el (atat la liber nou,la abonament connex nou sau second hand)

#2
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
gunoy....mie cel putin nu-mi place

#3
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Esti sigur ca stii care este acest model de siemens? E mic ,usor,ce mai ca un nokia 3310 !

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Grrr... FARA Nokia ! NU poti compara un Siemens cu Nokia.. e ca si cum ai compara un Daewoo cu un Ford.. ce dreaqu !

Siemens sunt telefoane bune dar urate ! :D

#5
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
cel mai bun telefon ii cel care are designul sonyericsson + meniu ericsson + acumulatori de t39 + fete de nokia :)

#6
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
ba voi sigur stiti modelul despre care vorbesc eu,si anume SIEMENS C45 ? Sau aveti impresia ca e ca ala de se vindea la oferta asta toamna cu 750 mii ????Daca nu il stiti mergeti pe www.gsmarena.com si o sa il vedeti.Ce scriu aia acolo despre el la caracteristici e numai de bine,dar aveam si eu nevoie de confirmarea cuiva care chiar il detine....see ya

#7
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Arata destul de bine.
Eu acum vreau sa-mi cumpar un telefon si nu prea stiu la care sa ma hotarasc (cred ca voi ramane pe Motorola T191, am si facut un thred pentru el).
Siemens-ul C45 la gasit la un pret mai bun, dar se pare ca nu se comporta foarte bine la semnal si calitate audio.
In rest nu prea exceleaza prin stiu eu ce, e destul de mic (mai mare decat T191), are acumulator mai bun decat T191 (e cam singurul lucru care ma sperie la acest Motorola pe langa faptul ca nu prea e Motorola, se pare ca e un Acer, hmmmmm?).
Tot despre acest C45 pot spune ca in Connect a iesit detul de bine pe locaul 15 cu 387 puncte din maxim 500, cand 6310i e pe primul loc cu 417 puncte.
Cam atat. E destul de bun, e concluzia mea, eu totusi cred ca voi opta pentru Motorola T191 sau sa-i zic Acer?!?!?!?!?!

#8
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Am aflat ca nu are nici calculator (mi-a soptit un coleg care l-a si vazut)
:((((((

Attached Files



#9
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
si la ce pretz ai gasit Siemensu C45 cel mai mic si in ce loc?

#10
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
2 mil si ceva cu conectare la Orange la un dealer din Oradea

#11
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Cititi si voi pe site la Siemens detaliile tehnice despre el.

O mare problema la C45 este bateria Ni-Mh, care la un telefon nou este o adevarata plaga, desigur puteti cumpara ulterior una cu Li-Ion pentru a intra in rand cu lumea.

Si cu toate acestea n-as putea recomnda Motorola acela...

Greets,
Speedo

#12
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
De ce nu ai recomanda Motorola T191?

#13
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Trebuie sa fi un cunoscator Motorola, sau un fost utilizator din perioada lor de glorie pentru al accepta asa cum este el, cu o baterie mai modesta la trafic intens, meniu, chiar daca cu o "imagine" noua, dar cu conceptie veche, la care adaugam un sunet de calitate medie in casca si un microfon care are niste filtre destul de puternice pe parte de inalte de fond, filtre ce dau interlocutorului o senzatie de disconfort, asemanator user-ilor Zapp.

Greets,
Speedo

#14
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Ai avut asa ceva?
Bun si atunci tu ce mi-ai recomanda? Pana in 2.5 mil lei fie 3 mil.
Merci

#15
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Am vorbit in weekend iar la capatul celalalt era un Sony J7, by the way.

Nu sunt in posibilitatea de ati recomanda ceva, pentru ca nu stiu piata, mi-am dat si eu cu parerea pentru modelele expuse de tine.

Greets,
Speedo

#16
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Atunci din punct de vedere tehnic fa o recomandare

#17
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Ti-as spune un C45 la care sa-ti cumperi din Germania, ca am vazut ca esti din Oradea si n-ar trebui sa fie o problema pentru tine, o baterie de 900mAh la 28.07EURO.

Vezi AICI .

Greets,
Speedo

#18
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
C45 are un sunet INCREDIBIL !

Am vorbit la unul si va asigur ca dat la JUMATATE se aude extrem de tare :) In rest este un telefon ieftin fara prea nmulte facilitati.. insa la capitolul SEMNAL-SUNET sta fff bine !

Daca nu esti pretentios la meniuri si ecran e o alegere buna, mai ales daca ii bagi si o baterie moderna ! (cu timpul...)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate