Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

despagubire RCA

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
philippe

philippe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.02.2005
Buna ziua,

De curand am fost implicat intr-un accident auto rezultat cu daune materiale minore, fiind lovit de un autocamion in partea drapta spate a masinii. Am urmat procesul normal de constatare pe cale amiabila. La sfarsitul procesului agentul constatator a emis un proces verbal de constatare in care a introdus urmatoarele avarii: aripa dreapta spate, geam dreapta spate usa, cheder geam, folie geam si vopsit parti avariate.  La service-ul care face reparatia, dupa ce s-a demontat usa s-a mai constatat o dauna (macaraua rupta) si a fost prezentata societatii de asigurare (BCR Asigurari) pentru a aproba despagubirea. Dauna respectiva a fost prezentata de catre service-ul in cauza ca fiind produsa in timpul accidentului. Raspunsul primit de la aceasta societate a fost negativ sustinand ca lovitura din partea de sus a geamului nu putea deteriora macaraua care se afla in partea de jos a usii, desi aceste parti sunt conectate. Mentionez ca macaraua a functionat inaintea accidentului.

Acum intrebarea mea este simpla, se merita actionarea in judecata a firmei respective pentru recuperare daune materiale + alte daune? Daca da astept si o recomandare pentru un avocat.

Multumesc

#2
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
usa a fost indoita in partea de jos?

#3
philippe

philippe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.02.2005
Usa a fost lovita in partea de sus.

#4
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010

View Postsosodriver, on 12th May 2011, 18:27, said:

usa a fost indoita in partea de jos?
  geamul a fost spart.dar macaraua cum s-a rupt?daca spargi un geam al unei portiere de masina nu stiu cu se poate rupe si macaraua! vezi poate au cazut fragmente mici de cioburi in interiorul usii si blocheaza macaraua.

#5
philippe

philippe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.02.2005
Pai ma gandesc ca de la impact. Oricum s-a constatat ca macaraua este rupta atunci cand cei de la service au desfacut fata de la usa. Cei de la service sustin ca macaraua a fost rupta in timpul impactului, asa cum au anuntat si la societatea de asigurari.

#6
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010

View Postphilippe, on 12th May 2011, 18:54, said:

Pai ma gandesc ca de la impact. Oricum s-a constatat ca macaraua este rupta atunci cand cei de la service au desfacut fata de la usa. Cei de la service sustin ca macaraua a fost rupta in timpul impactului, asa cum au anuntat si la societatea de asigurari.
   nu stiu ce sa zic. incearca pe la  dezmembrari, poate  gasesti o macara.e mai ieftin decat actionarea in instanta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate