Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

steaua - valerenga

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
decizia uefa in urma comportamentului rasist al fanilor stelisti a fost luata:

- 26.000 de euro amenda
-mutarea meciului la bacau

pacat pt fanii stelisti  :console:

#2
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002

painkiller, pe Sep 9 2005, 23:27, a scris:

pacat pt fanii stelisti  :console:

<{POST_SNAPBACK}>

Pai ia lumineaza-ne tu si spune-ne care fani au strigat lozinci rasiste? Sa fie, :confused: , sa fie  :confused: , am gasit :clapping: :fanii stelisti?
Meritau.

#3
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Mi se pare ca Becali a hotarat ca meciul sa fie jucat la Bacau, nu UEFA.
Oricum...daca fani au strigat lozinci rasiste atunci merita! :nonobad:

#4
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
UEFA  a hotarat ca meciul sa fie disputat la maxim 250 km de bucuresti
si becali a spus la bacau. nua re cum uefa sa iti impuna stadionul pe care sa joci !

#5
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
FFF corecta decizia. Cand fanii realului au injurat pe un jucator de culoare de bayern acum 1 an sau 2, clubul a fost amendat ci 9700 E. Cand au injurat stelistii, clubul a primit suspendarea terenului + amenda 26 000 E.
In concluzie: Cea mai corecta decizie care se putea da!  :death:   :puke:

#6
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

menelaos, pe Sep 10 2005, 01:10, a scris:

Pai ia lumineaza-ne tu si spune-ne care fani au strigat lozinci rasiste? Sa fie, :confused: , sa fie  :confused: , am gasit :clapping: :fanii stelisti?
Meritau.

<{POST_SNAPBACK}>

Tati, ca te vad om luminat: zi-mi si mie ce lozinci rasiste au strigat la meci? Apropo, mai tii minte cine a venit la meci cu bannere pro Antonescu, si strigau rapidistilor: huo ciorilor, vine Antonescu? Lucru pentru care a fost luata Romania in vizor de UEFA, de ne ies acum vorbe?
Iti dau un indiciu: are sediul in Stefan cel Mare

#7
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003

Citat

Eu zic ca a procedat destul de bine. Afara de faza asta nu am vazut nimic la spectatorii din Timisoara care sa deranjeze. Dupa parerea mea e cel mai frumos public din tara si nu merita sa nu-si poata sustine echipa.


parerea d-lui menelaos despre suporterii din tm care "afara de faza asta" nu au deranjat. acum se pare ca pe el il deranjeaza suporterii STELEI care se presupune ca ar fi strigat lozinci rasiste.

2 cazuri perfect similare judecate in mod diferit.

#8
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Uefa a fost anuntata de un dinamovist despre ce se striga in tribune.

Sa nu-mi spuna nimeni ca stia uefa ce striga aia...

#9
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
De unde eu trag concluzia că Maestrul e stelist, așa cum e și normal.  :P  Dar parcă văd că vine Maestrul și spune că el n-are o echipă preferată, el ține cu cea mai bună echipă.  ;)

#10
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Am mai anuntat si cu alte ocazii ca eu si acum ma felicit pentru alegerea facuta cu mult timp in urma.

Am avut numai satisfactii, cupe fara numar, campionate nenumarate, semifinale europene, finale de vis in Europa, recorduri in Cupa Campionilor, cupe, meciuri intercontinentale, super cupe internationale, tot ce poate exista ca trofeu au fost cucerite de Steaua.

Ce-si poate dori un suporter mai mult ?

Am avut curiozitatea sa intreb si pe suporterii altor echipe ce au ei ca amintire...
Si au spus :
victorie contra Stelei, calificarea in faza pe municipiu a cupei Romaniei, titlul de cea mai buna echipa a provinciei, etc.

Comparati si voi...

#11
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Ok, accept greseala. Promit sa nu se mai intample. De acum incolo o sa ma documentez inainte sa scriu ceva. Imi pare rau ca am deranjat niste suporteri atat de linistiti.
Iar la meciul cu Shelbourne nu i-ati injurat pe cei doi oameni de culoare? (nu zic altfel ca sa nu fiu considerat rasist).
Bun, merita si Timisoara sa aiba terenul suspendat pana la urma pt ce au facut. Acolo a intrat in discutie doar ce a facut sau nu a facut Nicolita. (a dovedit caracter).
Si tati, si la noi se zice ca am avea poza lui hitler pe stadion, a se vedea poza regretatului Catalin Haldan.
Deci la UEFA suntem toti in aceeasi oala.

#12
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
burvi: RESPECT! Daca stiam ca esti de-al nostru....oricum, scuzoaiele mele.

Iar pentru restul: Daca s-ar suspenda fiecare echipa care striga impotriva celor de culoare atunci toti ar fii suspendati inafara de Rapid probabil. De fapt am fost la un meci Rapid-Dinamo si trebuia sa castige Dinamo...in fine...poveste lunga, deci am stat in galerie la Dinamo. La un moment dat astia incep sa strige despre ciori,tigani etc. Cand ma uit mai bine in jurul meu observ ca cel mai tare striga un tigan....curios...un tigan striga "muje la tigani"...

#13
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

menelaos, pe Sep 11 2005, 13:09, a scris:

Ok, accept greseala. Promit sa nu se mai intample. De acum incolo o sa ma documentez inainte sa scriu ceva. Imi pare rau ca am deranjat niste suporteri atat de linistiti.
Iar la meciul cu Shelbourne nu i-ati injurat pe cei doi oameni de culoare? (nu zic altfel ca sa nu fiu considerat rasist).
Bun, merita si Timisoara sa aiba terenul suspendat pana la urma pt ce au facut. Acolo a intrat in discutie doar ce a facut sau nu a facut Nicolita. (a dovedit caracter).
Si tati, si la noi se zice ca am avea poza lui hitler pe stadion, a se vedea poza regretatului Catalin Haldan.
Deci la UEFA suntem toti in aceeasi oala.

<{POST_SNAPBACK}>

Mah, mie nu mi se pare nici din avion ca poza lui Haldan ar semana cu portretul lui  Adolf, dar asta e impresia celor de afara. Problema e ca UEFA a pus ochii pe noi si isi scoate parleala si frustrarea ca celor de la Real. Liverpool, Bayer si a unor alti granzi, nu au avut ce sa le faca, decat sa le dea niste amenzi simbolice (si la aia chiar a fost cazul de rasism). Asta ma seaca pe mine, ca se judeca cu masuri diferite.

#14
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Ma daca Steaua n-are unde juca, va primim noi pe terenu' lu' Dinamo II :lol:

#15
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Grave Land, pe Sep 11 2005, 14:07, a scris:

Ma daca Steaua n-are unde juca, va primim noi pe terenu' lu' Dinamo II :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ha ha. Poate daca Steaua nu are unde juca e din cauza unora ca tine. Si e vorba de 250 de km de Bucuresti, smart boy.

#16
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

UnForsaken, pe Sep 11 2005, 13:14, a scris:

burvi: RESPECT! Daca stiam ca esti de-al nostru....oricum, scuzoaiele mele.
...

<{POST_SNAPBACK}>


Unforsachi,
Nu numai ca sint "de-al vostru" dar in staff-ul Stelei am citiva prieteni deosebiti...

Unde mai pui ca il stiu si pe Lordu'... pentru cei din galerie...

#17
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

Goofy, pe Sep 11 2005, 14:29, a scris:

Ha ha. Poate daca Steaua nu are unde juca e din cauza unora ca tine. Si e vorba de 250 de km de Bucuresti, smart boy.

<{POST_SNAPBACK}>


Stai ma linistit ca nu sunt maniac cu fotbalu'.Doar ma amuza cum se cramponeaza unii pt echipele lor favorite, de parca le-ar iesi ceva in afara de nervi (de cele mai multe ori :P )

La faza cu rasismu' crede-ma ca eu inteleg ca nu poate fi vorba de rasism.Pentru ca el nu exista.

#18
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

burvi2001, pe Sep 11 2005, 17:23, a scris:

Unde mai pui ca il stiu si pe Lordu'... pentru cei din galerie...

<{POST_SNAPBACK}>

Auzi, nu confundasi echipele? Ala cu Lordu, nu e Padureanu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate