Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

problema pagina html

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
catalinoprescu

catalinoprescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.01.2010
Salutare.
Am si eu o problema si nu reusesc sa-i dau de cap. Mi-am facut si eu un site micut cu Microsoft Publisher. L-am salvat ca fisier htm, am lucrat la detalii, pana aici totul e frumos. Problema este ca in Internet Explorer apar niste anomalii: fundalul se vede in oglinda iar butoanele de meniu nu imi apar, se vede ceva daca treci cu mouse-ul in locul unde sunt butoanele. In Firefox si opera pagina arata cat se poate de normal. Stie cineva care este cauza si cum pot remedia problema? Aveti in atasament fotografii cu site-ul, este si adresa trecuta sus la browser. Nu dau adresa pe forum sa nu fiu acuzat ca fac reclama.

Attached Files


Edited by catalinoprescu, 04 May 2011 - 18:15.


#2
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Din pacate, sansele tale de a afla vreo solutie "magica" sunt minime.

Paginile HTML se scriu corect de mana intelegand exact ce se intampla acolo si ce efect are fiecare tag si stil asupra continutului introdus.

Toate programele "vizuale" (gen Publisher) fara nici o exceptie genereaza cod de rahat pe care n-o sa stea nimeni sa-l analizeze.

In concluzie, in functie de interesul tau in domeniu ai 3 variante:

1) Inveti HTML + CSS; resurse gasesti din plin pe net
2) Te mai "chinui" in Publisher/Frontpage pana obtii ceva de care sa fii multumit. (adica "merge si-asa")
3) Angajezi un profesionist.

Aria de programare si toate subsectiunile ei este pentru cei care abordeaza varianta 1.

#3
catalinoprescu

catalinoprescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.01.2010

View PostPac_Man, on 4th May 2011, 18:45, said:

Din pacate, sansele tale de a afla vreo solutie "magica" sunt minime.

Paginile HTML se scriu corect de mana intelegand exact ce se intampla acolo si ce efect are fiecare tag si stil asupra continutului introdus.

Toate programele "vizuale" (gen Publisher) fara nici o exceptie genereaza cod de rahat pe care n-o sa stea nimeni sa-l analizeze.

In concluzie, in functie de interesul tau in domeniu ai 3 variante:

1) Inveti HTML + CSS; resurse gasesti din plin pe net
2) Te mai "chinui" in Publisher/Frontpage pana obtii ceva de care sa fii multumit. (adica "merge si-asa")
3) Angajezi un profesionist.

Aria de programare si toate subsectiunile ei este pentru cei care abordeaza varianta 1.
Pe mine ma mira mult faptul ca microsoft nu e compatibil cu microsoft si plus ca Internet Explorer este o balarie de browser. In limbaj html nu stiu sa scriu si nu se merita sa ma apuc sa invat intrucat nu fac asta in mod curent. este al 2-lea site pe care-l fac in ultimii 7 - 8 ani iar celalalt a fost tot unul rudimentar.
Ma gandesc ca la butoane IE le vede ca fiind in spatele fundalului (cred eu) iar fundalul este compus dintr-o fotografie pe care IE o interpreteaza diferit. Nu merg bagate valori manual?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate