Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Mandrake 9

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
si crezi ca articolul ala e litera de lege ? Ala care l-a scris de unde stii ca nu era vreun lamer care foloseste tot felul de combinatii "exotice"?  Ia uite un comentariu la acest articol, daca te uitai mai jos il gaseai:

"You must hane done something seriously wrong. I have downloaded and tested the following versions of Mandrake Linux 9: Beta 3, RC 2 and the final one. Especially after RC2 I had not one problem. I use the new multimedia keyboard from Micro$oft (I am a journalist so I took it for free) and the trackball explorer (same here), both USB and all went fine. The distro recognized my multifunction HP D145 and in a minute I could print, scan and do whatever I liked. I must mention that in the first place it proposed me to install drivers for D135 but that is not a problem. Mandrake Linux did n't have a problem to recognize even my flash memory drive (from Gigabyte). All these in a computer equipped with a Soyo Dragon and a Athlon at 1200 MHz. I must also mention that I installed in my slave hard drive, because I use also Windows XP for my job and LILO had no problem with that. And because I live in Greece and I need greek support in my OS, Mandrake Linux gave it to me even during the installation. I think that you should check again Mandrake Linux because you are totally unfair with it."

#20
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002

Quote

La intrebarea asta Pittick te invit sa iti raspunzi singur.Daca poti bineinteles.

Man...eu am raspunsurile mele proprii si pentru mine..dar din moment ce tu ai sarit cu afirmatia asta...te rog prieteneshte sa mai dai si un raspuns/argument k lumea..nu ma lua cu "te invit sa-ti raspunzi singur"....adik e clar ca ai vorbit in vasnt...daca nu e asa..atunci dovedeste ca nu e asa....serios acuma.......

PS: erau 2 intrebari omule! :cya:

#21
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
Vazandu-va pe voi, simt nevoia sa dau si eu cu batzul in balta :D

Software-ul prin excelenta este buggy indiferent cat de mult este platit dezvoltatorul care il face (sau poate taman d'aia :drac: ) Fiecare are experiente placute sau mai putin placute cu o anumita distributie fapt ce il face sa fie mai radical in pareri apropo de distributia respectiva. Dar asta nu e bine :nu:

Trebuie sa abordezi problema deschis: poate la un moment dat, pentru un anumit lucru o alta distributie/OS este mai apropiata de tinta.

Eu personal sunt atasat afectiv fata de RH si il consider drept prima alternativa in mai toate cazurile. RH a fost primul Linux pe care l-am pus pe computer, primul cu care m-am jucat, primul la care am citit HowTo-urile samd. Si a fost primul pt ca il avea un amic pe CD :)

Daca stau sa-mi aduc bine aminte, amicul asta avea si Slackware, dar pentru un motiv cazut in negura timpurilor nu l-am instalat (sau poate ca nu mi-a reusit instalarea :rolleyes: )

Intalnesc oameni care vorbesc RH de rau si incer sa-mi dau seama care este problema. Aud pe altii vorbind de Mandrake (inca n-am avut ocazia sa-l instalez :o), unii lauda Debian/Slackware, altii OpenBSD... ce mai, fiecare cu muza si musca lui :D dar adevarul e undeva la mijloc... sa fie oare M$ ?!  :drac:

#22
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Eu nu vorbesc in vint.Ai inteles!Pe mine ma enerveaza persistenta unora de a nu accepta si de a nu recunoaste realitatea faptelor.In acest caz realitatea este ca mandrake este de doi bani.Nu numai eu o spun,o spun si multi altii.Dar unii care se uita mai mult la impresia artistica decit la realitatea faptelor nu inceteaza sa tot afirme cit de bun ar fi mandrake.Eu nu vreau sa dau argumente pentru ca oricum ar fi inutil.Nu am nimic impotriva ca fiecare sa aiba opinia lui proprie.Dar sa va intreb,cum credeti ca mandrake 9 va fi altfel decit predecesorii lui? Este ca si cum s-ar apuca microsoft sa faca Linux in loc de windows.Si pentru Pittick,nu i-ti mai pierde vremea sa ma provoci cu intrebari retorice.

#23
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by r3ddr
Software-ul prin excelenta este buggy indiferent cat de mult este platit dezvoltatorul care il face (sau poate taman d'aia :drac: )
Cred ca softul ce tinde spre perfectiune, sau cel cu cele mai putine bug-uri, e cel neplatit = cel facut de tine pentru tine (uz personal).

#24
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002

Quote

Eu nu vorbesc in vint.Ai inteles!Pe mine ma enerveaza persistenta unora de a nu accepta si de a nu recunoaste realitatea faptelor.In acest caz realitatea este ca mandrake este de doi bani.Nu numai eu o spun,o spun si multi altii.Dar unii care se uita mai mult la impresia artistica decit la realitatea faptelor nu inceteaza sa tot afirme cit de bun ar fi mandrake.Eu nu vreau sa dau argumente pentru ca oricum ar fi inutil.Nu am nimic impotriva ca fiecare sa aiba opinia lui proprie.Dar sa va intreb,cum credeti ca mandrake 9 va fi altfel decit predecesorii lui? Este ca si cum s-ar apuca microsoft sa faca Linux in loc de windows.Si pentru Pittick,nu i-ti mai pierde vremea sa ma provoci cu intrebari retorice.

:drac:  :drac:  :drac:  STIMA MAN! :cya:

Quote

Trebuie sa abordezi problema deschis: poate la un moment dat, pentru un anumit lucru o alta distributie/OS este mai apropiata de tinta.

Incearca sa nu mai privesti "ca un cal " in anumite domenii omule..adik sa o tii langa pe cine stie ce idee.......... daca tu crezi ca totu se rezuma la imrpesia artistica....n-am cuvinte.... iar la faza ca MDK e de rahat..nici macar nu l-ai folosit la ceva concret sa vezi ce poate...pt mine a fost Linux-ul cu care am reusit sa fac ceva fratilor (ma rog..nimik comparabil cu ce fac cu XP...  :D )..avea programele necesare unui web design elementar....... ceea ce cu Slacky sau cu RH nu reushii sa fac.... tu ce ai facut mai precis cu Mandrake de zici tu ca nu e bun? ceva concret? din cum vorbesti..nu cred man.......asta e..... fi mai receptiv omule ......

#25
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Flame ... si ce misto incepuse topicul ... :( Antaris, mai bine te abtineai ...

#26
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
intrebare la vrei sa fi milardar (degeaba vrei ca nu te face nimeni):
se da un sistem un k6-2 la 500 cu placa video la vreo 8m shi parca un hdd de 3.2 (oricum nu mai mik) shi un incepator in linux care s-a saturat de M$ .merita sa instalez madrake 9.0 pe el ?
A: Da       C: Baga alt linux , nu asta (ce alt linux pt incepatori)
B: Nu       D: Schimba sistemul (asta am puso ma mishto)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate