Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Achiziție Laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010

View Postfoca28, on 27th April 2011, 16:09, said:

Si eu il recomand pe acesta , este un best buy. Raport calitate/performanta/pret foarte bun. Alta alegere in banii astia nu ai.

Bun.. dar este bun magazinul CEL? Ați mai dat comandă de la el? Cam cât a costat transportul?
În privința prețului, aveți dreptate. Uitați cât costă la eMAG . Dar totuși mă mir de ceva. La eMAG spune că suportă maxim 8 GB, iar la CEL maxim 4 GB.

#20
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu conteaza ca-i 8 sau 4, n-o sa-i pui niciodata mai mult de 4 Gb, n-are rost. Si oricum, suporta 8.

Cat despre cel.ro, eu personal am cam avut belele cu ei, nu-mi prea plac. Acum tu probabil n-o sa ai, cum nici multi altii n-au avut, insa mie nu-mi prea par profesionisti!

#21
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008
Este inutil deja nu mai face parte din ofertă.Cea mai buna oferta în banii tăi este Lenovo:http://www.cel.ro/in...oducts_id=66026.

#22
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010
Se pare că acest Lenovo are numai vorbe bune din comentarii. Și e și ieftin ;). Încă ceva: când primesc produsul acasă, am deja instalat pe el Windows 7 sau Vista, sau trebuie să îl instalez eu?

#23
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 08.04.2006
In Romania cam vin notebookurile fara Windows (in strainatate mai rar), asa ca ti-l vei instala tu. De obicei Win 7 gaseste toate driverele asa ca nu vei avea probleme. La sistemele de mai sus nu am vazut sa vina cu windows instalat la nici unul, asa ca te descurci tu..

#24
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
eu as alege ceva cu 3 anii garantie
http://www.pcgarage....m-253ghz-black/
http://www.pcgarage....m-266ghz-black/

#25
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008
Procesorul e Core2Duo ceea ce deja îl putem considera  vechi.De asemenea placa video este mediocră.Și poate cel mai mare contra-argument este garanția,de doar 12 luni.Pe scurt,îți iei o mare țeapă.Sincer,eu văd puține comentarii contra la cam toate laptopurile și asta fiindcă respectivii useri nu compară piața,ci doar produsul în sine.Nu ai Windows,e doar FreeDos.La buget redus cea mai bună variantă e acest Hp:http://www.cel.ro/la...b-ati-hd530v-l/.Se distrează cu Lenovo-ul tău cam la toate capitolele cu excepția hardului.

#26
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010

View Postmihay93, on 27th April 2011, 21:17, said:

Procesorul e Core2Duo ceea ce deja îl putem considera  vechi.De asemenea placa video este mediocră.Și poate cel mai mare contra-argument este garanția,de doar 12 luni.Pe scurt,îți iei o mare țeapă.Sincer,eu văd puține comentarii contra la cam toate laptopurile și asta fiindcă respectivii useri nu compară piața,ci doar produsul în sine.Nu ai Windows,e doar FreeDos.La buget redus cea mai bună variantă e acest Hp:http://www.cel.ro/la...b-ati-hd530v-l/.Se distrează cu Lenovo-ul tău cam la toate capitolele cu excepția hardului.

Mai am o mică întrebare: este bună firma HP?  Mă gândeam la acest produs:  HP. Voi ce credeți?

Edited by korky97, 27 April 2011 - 21:02.


#27
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008
Este mult mai slab ca cel arătat de mine.

#28
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010
Bună.... sper că nu fac reclamă, dar la magazinul FLANCO sunt reduceri de 24% până pe 6 iunie.
La laptopuri, mi-au atras atenția următoarele 2 produse:
1. Laptop ASUS K501D
Procesor: Intel Core Duo T6500
4 gb ram - DDR3
500 GB hdd
1gb Video (nVIDIA GetForce GT320M)
Windows 7 Home Premium 64

De la 2849 lei la 2298 lei

2. Samsung RV508
Procesor: Intel Pentium Dual Core T4500 (2,30 GHz)
4 gb DDR3
500 gb HDD
Placă video: Intel GMA 4500M

De la 2099 lei la 1693 lei.

Care dintre produsele de mai sus se merită?


Eu aș opta mai mult pentru ASUS, dar vreau și părerea voastră.

#29
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Niciunul! Mult prea scumpe pentru ce ofera.

#30
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008
Țepe clare.

#31
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010
Cred că am să iau Samsungul atât timp cât e la ofertă. Nu e diferență aproape deloc între acesta și cel pe care îl vând cei de la eMAG (mă refer acum, când e reducerea cu 24%).
Am o întrebare: Contează și magazinul de unde îl achiziționezi?

#32
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Cum adica magazinul? N-ai zis de Flanco? Sau te referi la punctul de desfacere? Ce sa conteze acolo? :D

#33
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
la flanco toate produsele sunt mai scumpe cu 24% decat inainte sa inceapa 'promotia' cu returul de tva.
nesimtire crasa romaneasca.

#34
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010

View Postripper, on 22nd May 2011, 21:40, said:

Cum adica magazinul? N-ai zis de Flanco? Sau te referi la punctul de desfacere? Ce sa conteze acolo? :D

Știu că este o întrebare cam exagerată, dar: Contează și de unde cumperi un produs? (nu doar firma lui?)

#35
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
la banii tai, ai de ales intre urmatoarele:

1) bine cunoscutul Dell Inspiron N5010. Un laptop excelent, pentru pretul sau

2) Acer AS3750G. Un laptop foarte performant, dar cu garantie mai mica... Daca ai grija de el (nu te joci cu el in pat, ill tii pe birou cu un cooling pad sub) ar tb sa fie si acesta OK. Tu alegi :)

Conteaza si magazinul, daca ai nevoie de garantie. In principiu, CEL stiu ca nu au facut probleme (normal, mai sunt si exceptii; padure fara uscaturi nu este nicaieri)


l.e. Acum vad ca si acerul ala are garantie doi ani. Eu zic sa il iei. E excelent!

Edited by brainium, 22 May 2011 - 20:49.


#36
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postkorky97, on 22nd May 2011, 21:44, said:

Știu că este o întrebare cam exagerată, dar: Contează și de unde cumperi un produs? (nu doar firma lui?)
Nu prea se intelege bine ce zici. N-ai zis ca-l iei de la Flanco?
Normal ca si magazinul de unde-l iei conteaza, unii sunt mai seriosi, cunoscuti, se ocupa bine de partea service. Asta ca sa nu mai vorbim de pret, care la Flanco e enorm.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate