Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Unire doua DVD intr-unul singur

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
arrigato

arrigato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007
Am o intrebare pentru cei priceputi de pe acest tracker: am o colectie de DVD-uri in format iso cam de 2 giga fiecare. Vreau sa unesc cate doua DVD-uri si sa obtin un singur DVD din doua cu pastrarea meniului de pe fiecare disc sau cu recrearea meniului astfel incat sa pot accesa fiecare disc.
Cum se poate face acest lucru?

Multumesc anticipat pentru raspuns(uri).

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Softpedia nu e tracker!

Ce continut au dvd-urile?

#3
arrigato

arrigato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007

View PostAnn0nyym0us, on 15th April 2011, 16:04, said:

Softpedia nu e tracker!

Ce continut au dvd-urile?

Nu inteleg remarca ta cum ca Softpedia nu e tracker si nu vad nici ce relevanta are continutul dvd-urilor.
Am intrebat doar daca se poate si daca da, cum se pot uni doua dvd in unul singur. Conteaza continutul?
Sa zicem ca sunt filme cu maimute. Se pot uni in acest caz?
Sunt dvd-uri ca orice dvd care contin un film si au meniu.

Va multumesc frumos.

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005

View Postarrigato, on 15th April 2011, 16:12, said:

Nu inteleg remarca ta cum ca Softpedia nu e tracker si nu vad nici ce relevanta are continutul dvd-urilor.

Pai softpedia e forum in nici un caz tracker. Trackerul este ala de pe care iei lucruri piratate, iar acest forum nu incurajeaza pirateria. In ce priveste unirea celor 2 dvd ai putea sa refaci dvd-ul cu un program gen TMPGenc.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu inteleg remarca ta cum ca Softpedia nu e tracker
Eu nu inteleg remarca ta cum ca Softpedia ar FI tracker...
Nu face afirmatii cand nu stii ce inseamna cuvvintele care le folosesti. Trackerele se folsoesc ptr torenti. Vezi vre-un torent pe-aici ?

Quote

Conteaza continutul?
Da, daca vrei un raspuns corect. Daca nu stim ce contine acel DVD nu te putem sfatui.
Poate contine date si atucni le scrii pur si simplu la gramada. Poate contine filme si atunci conteaza in ce format e filmul ca sa stim ce program poti sa folosesti. Una e daca e avi sau mkv sau MPEG 1 sau MPEG 2 sau wmv....

#6
arrigato

arrigato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007

View Postgerbil, on 15th April 2011, 16:29, said:

Pai softpedia e forum in nici un caz tracker. Trackerul este ala de pe care iei lucruri piratate, iar acest forum nu incurajeaza pirateria. In ce priveste unirea celor 2 dvd ai putea sa refaci dvd-ul cu un program gen TMPGenc.

Parca suntem in Twilight Zone. Am pus si eu o intrebare legata de prelucrare dvd, video si uite ce a iesit.
Repet, ce legatura are intrebarea mea cu "tracker", cu "pirateria" ?
Pentru toti cei care vor citi postul meu si au dubii: stiu unde am postat, stiu ca Softpedia este FORUM si NU TRACKER !!!
[...]

Sa (ne) revenim. Reiau si eu intrebarea mea de om prost, poate ca o sti cineva de pe aici raspunsul corect.

Am doua dvd CUMPARATE (si nu piratate)  cu desene animate. Sunt dvd ca toate dvd-urile, cu meniu si cu tot ce are un dvd.
Sunt iso pentru ca le-am facut eu iso. Le am si originale, daca asta conteaza. Vreau ca aceste doua dvd sa le combin si sa obtin unul singur.
Acest singur dvd vreau sa pastreze meniul de pe fiecare dvd (dar probabil ca nu se poate) sau sa aiba un singurel meniu din care sa pot accesa cele doua dvd care trebuie sa devina unul. Simplu, nu?
Precizez ca e vorba de dvd cu Tom si Jerry aparute cu nu-stiu-ce-ziar si care au cam 2.xx giga. Marimea lor combinata nu ar depasi capacitatea unui dvd 5.
Am pus problema destul de clar?
Am spus si ce contin dvd-urile  :thumbup: , stiu si ca Softpedia nu e tracker  :naughty: si dvd-urile nu sunt luate de pe tracker, adica piratate  :coolspeak:
Acum credeti ca se poate sa obtin un raspuns la o intrebare simpla si clara?

Va multumesc din suflet si voi aprecia toate raspunsurile voastre la obiect.

PS. Multumesc gerbil pentru incercarea de raspuns la obiect.

EDIT: MII DE SCUZE Ann0nyym0us, gerbil, eiffel.  :worthy:   :worthy:   :worthy:
A fost o greseala a mea de exprimare. Am scris tracker in loc de forum. Sunt obosit. Credeam ca m-am tampit eu . Nu intelegeam ce tot aveti cu trackerul. Sper sa ma intelegeti si sa ma scuzati. Am consumat atata spatiu din cauza unei neintelegeri.

Edited by arrigato, 15 April 2011 - 16:20.


#7
arrigato

arrigato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007
Chiar nu stie nimeni? O parere ceva... Sunt sigur ca exista meseriasi cu experienta pe acest forum care ar putea sa ma ajute cu o sugestie macar. Daca nu aici, atunci unde?

#8
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,094
  • Înscris: 06.01.2005
Poate asta te ajuta! Daca nu, poate fi un inceput...

http://forum.softped...hp/t342485.html

Edited by gelublabla, 15 April 2011 - 20:22.


#9
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
Ai in pachetul Nero ,ala complet ,incepand de pe la Nero 6 incoace ,o aplicatie foarte simpla ce se numeste Nero Recode. Se mai poate si cu DVD Shrink . Chiar la ultimul cred ca este o optiune cu "import image" deci incarca direct si ISO. La fel si la Nero Recode. Daca nu incarca direct imaginile foloseste un "virtual drive" gen Power ISO sau Daemon Tools si importa DVD-urile de pe drive-ul virtual.
Nici in cazul lui Nero Recode nici la DVD Shrink daca impreuna fisierele nu depasesc 4,37Gb ,nu se va face "recode" ci doar se va face o compilare a celor 2 DVD-uri pe unul singur. Daca depasesc 4,37 ,atunci se va face re-encodarea si va dura mai mult. Calitatea finala in al doilea caz depinde de cat de mult se comprima materialul video spre a se atinge "target-ul" de 4,37Gb.
Bineinteles ca meniurile vor "zbura" de pe cele 2 DVD-uri.
Se poate face cu cu TMPGEnc Authoring dar e mai dificil ,in acest caz poti creea si partea de meniu la DVD-ul final.

#10
arrigato

arrigato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007

View Postgelublabla, on 15th April 2011, 21:22, said:

Poate asta te ajuta! Daca nu, poate fi un inceput...

http://forum.softped...hp/t342485.html
E un foarte bun inceput. Multumesc mult.
Mai astept si alte sugestii daca mai are cineva.

Va multumesc tuturor.

#11
giuli

giuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.09.2004
DVDFab

#12
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
DVD2one ... chiar daca iti raspund cu intarziere insa poate vor si altii.

#13
free_as_a_flying_demon

free_as_a_flying_demon

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 513
  • Înscris: 18.03.2009

View Posteiffel, on 15th April 2011, 17:03, said:

Eu nu inteleg remarca ta cum ca Softpedia ar FI tracker...
Nu face afirmatii cand nu stii ce inseamna cuvvintele care le folosesti. Trackerele se folsoesc ptr torenti. Vezi vre-un torent pe-aici ?
*vreun

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate