Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Reclama pe facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Salutare,
Am incercat reclama pe facebook.com si se pare ca este ok dar nu inteleg un lucru,
Am incarcat contul cu 35 de euro si am pus un cost pe click de maxim 0.25 euro. In raport imi arata ca am depasit deja 38 de euro si reclama continua sa ruleze.
Asta-i problema, nu inteleg de ce ruleaza reclama daca cei 35 de euro s-au cheltuit deja ?
(merge si pe datorie?) :D

Attached Files


Edited by daniel21, 15 April 2011 - 07:16.


#2
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

View Postdaniel21, on 15th April 2011, 08:15, said:

Salutare,
Am incercat reclama pe facebook.com si se pare ca este ok dar nu inteleg un lucru,
Am incarcat contul cu 35 de euro si am pus un cost pe click de maxim 0.25 euro. In raport imi arata ca am depasit deja 38 de euro si reclama continua sa ruleze.
Asta-i problema, nu inteleg de ce ruleaza reclama daca cei 35 de euro s-au cheltuit deja ?
(merge si pe datorie?) :D

O sa-ti traga automat banii. Pentru ce faci reclama? Esti multumit? Care e scopul campaniei si cum masori rezultatele?

#3
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Scopul? Sa incerc reclama pe facebook. Sunt multumit pentru ca au venit 5 comenzi noi numai dupa reclama cumparata pe facebook.
Bani si trage de unde ? Daca eu am pus decat 35 de euro ?
Stie cineva exact cum functioneaza sistemul ? Nu stiu exact unde sa ma uit sa vad suma incarcata si suma ramasa.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Depinde cu ce ai platit. Nu stiu sistemulde reclama de la FaceBook, dar este posibil ca, daca ai platit prin PayPal, sa iti retraga din contul de PayPal, pana la 500 E/$ pe zi.

#5
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostAnn0nyym0us, on 15th April 2011, 09:13, said:

Depinde cu ce ai platit. Nu stiu sistemulde reclama de la FaceBook, dar este posibil ca, daca ai platit prin PayPal, sa iti retraga din contul de PayPal, pana la 500 E/$ pe zi.

Card Visa 35 de euro, si pe el am 50 cu totul.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Este posibil sa iti retraga de pe card, din aia 15 euro ramasi.

Edited by Ann0nyym0us, 15 April 2011 - 09:39.


#7
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostAnn0nyym0us, on 15th April 2011, 10:38, said:

Este posibil sa iti retraga de pe card, din aia 15 euro ramasi.


Greu de crezut, daca am pe card 50.000 de euro si fac o plata de 35 euro cu ce drept sa-mi traga mie toata suma. :)

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Verifica termenii si conditiile. este posibil ca acceptandu-i, tu sa fi de acord ca sa fie executate plati in mod automat, pana la o suma limita. Iti spun pentru ca asa am patit eu cu o agentie de reclama gen AdWords.

#9
das_catalin

das_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 01.03.2007
Dacă-mi amintesc eu bine( acum un an, aproximativ am probat sistemul) și din câte-mi amintesc eu, este acolo o rubrică cu suma care se consumă pe zi!
De asemeni este rubrica data de începere campanie și data de finalizare, dacă nu ai pus o dată de finalizare, ei vor încasa de pe card suma pe care ai pus-o ca maxim zilnic, pentru că atunci când ai înregistrat cardul era un punct care spunea că retragerile se vor face automat - acolo unde acceptai termenii parcă!
Pentru ca să nu mai retragă bani trebuie să finalizezi campania / anunțul sau să îl pauzezi!

Edited by das_catalin, 15 April 2011 - 10:14.


#10
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Or sa-ti traga bani in continuare de pe card, deci ai grija sa inchizi campania cand esti gata. 5 comenzi din 292 de clicuri nu e rau absolut deloc, asta inseamna o rata de conversie de 1,71%, comparabila cu o campanie oarecare din Adwords. Daca nu e secret, ne poti spune ce anume vinzi?

#11
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postinius, on 15th April 2011, 17:01, said:

Or sa-ti traga bani in continuare de pe card, deci ai grija sa inchizi campania cand esti gata. 5 comenzi din 292 de clicuri nu e rau absolut deloc, asta inseamna o rata de conversie de 1,71%, comparabila cu o campanie oarecare din Adwords. Daca nu e secret, ne poti spune ce anume vinzi?



Facebook are un istoric al platilor, unde sa vad sumele incarcate/ramase ? Nu prea inteleg cum pot sa traga bani dupa card daca eu am facut o alimentare de 35 de euro. Daca uit sa opresc campania si am 10.000 de euro inseamna ca intr-un an am ramas fara bani pe card ?

Si eu am fost uimit de aceasta rata de conversie, probabil secretul a fost o poza "frumoasa" si un test care insista la actiune dar si noutatea acestui domeniu pe facebook.
Vand consumabile pentru imprimante, cerneala, kituri de refill sau mai pe scurt tot ce ai nevoie pentru a putea sa-ti reumpli singur cartusele la imprimanta.

#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdaniel21, on 15th April 2011, 21:05, said:

Daca uit sa opresc campania si am 10.000 de euro inseamna ca intr-un an am ramas fara bani pe card ?
:yes:
Si e perfect legal.

#13
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
Totul are sens, numai ca inca sunt luati in ras Facebook si adeptii lui!

In curand, batranii seo-ului Google, vor fi acoperiti de valul tanar adus de Facebook care si el va acoperi piata de marketing Google.
Ca sa nu mai fie nevoie sa intervin: Facebook pregateste si varianta ads publisher pentru site-uri externe.

Edited by vipw, 16 April 2011 - 03:27.


#14
Alexchris

Alexchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.04.2011
Si eu am patit aceeasi chestie..in loc sa se opreasca la 100 € s-a dus pana pe la 107 desi asta era lifetime budget. In mod normal ar trebui sa ia suma alocata ca limita dar.. Oricum cel mai indicat e sa urmaresti clicks/impressions ca sa nu ai surprize.

#15
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postvipw, on 16th April 2011, 04:22, said:

Totul are sens, numai ca inca sunt luati in ras Facebook si adeptii lui!

In curand, batranii seo-ului Google, vor fi acoperiti de valul tanar adus de Facebook care si el va acoperi piata de marketing Google.
Ca sa nu mai fie nevoie sa intervin: Facebook pregateste si varianta ads publisher pentru site-uri externe.

Niciodata nu se va intampla asa ceva.

#16
libra19

libra19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.04.2011

View Postdaniel21, on 15th April 2011, 06:15, said:

Salutare,
Am incercat reclama pe facebook.com si se pare ca este ok dar nu inteleg un lucru,
Am incarcat contul cu 35 de euro si am pus un cost pe click de maxim 0.25 euro. In raport imi arata ca am depasit deja 38 de euro si reclama continua sa ruleze.
Asta-i problema, nu inteleg de ce ruleaza reclama daca cei 35 de euro s-au cheltuit deja ?
(merge si pe datorie?) :D

Salut,
As vrea sa te rog sa ma ajuti sa inteleg si eu un lucru in legatura cu reclama de pe facebook, daca se poate.
Am observat ca imi arata "Suggested Bid: 0,56 - 0,97 USD", dar ce importanta are cat cost pun pe click, adica daca eu pun 0,01 pt ca banii din cont sa imi ajunga cat mai mult timp, ce dezavantaj am spre deosebire de tine care ai pus 0.25.

Multumesc anticipat !

Edited by libra19, 24 April 2011 - 19:29.


#17
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
In februarie si martie 2011 am promovat cateva siteuri prin reteaua facebook, la cpc de 1 cent. Am reusit intr-o zi sa atrag spre un site 5000 de clickuri.
Vad ca tu bagi acum 25 de centi, dar ai testat macar sa vezi daca merge mai ieftin? Multi ca tine au facut aceasta greseala si au ridicat pretul degeaba, astfel incat acum nici macar pe 10 centi nu mai faci ce faceai acum o luna si ceva pe 1 cent.

#18
Alexrr

Alexrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.06.2013
Buna seara . Am facut si eu o promovare pe facebook de 8 milioane . A fost suma maxima data de facebook . Ce se poate intampla daca nu mai plătesc ? Cardul nu-l folosesc deloc .se poate intampla ceva ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate