Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Caut constructori

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Salut,

Doresc sa construiesc o casa si sunt in cautare de constructori.
Chiar daca nu sunteti constructori dar aveti recomandari, acestea sunt binevenite.
Exclud constructori care nu au la activ mai mult de 3 case.
Lucrarea se vrea inceputa in Mai 2011.

Doamne ajuta!

Attached Files



#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postbogdan1978buc, on 12th April 2011, 00:35, said:

Salut,

Doresc sa construiesc o casa si sunt in cautare de constructori.
Chiar daca nu sunteti constructori dar aveti recomandari, acestea sunt binevenite.
Exclud constructori care nu au la activ mai mult de 3 case.
Lucrarea se vrea inceputa in Mai 2011.

Doamne ajuta!
unde ?

#3
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Ca sa fiu mai exact: cum iesi din Bucuresti si intri in Magurele, pe un drum secundar.

#4
ioanide

ioanide

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.03.2011

View Postbogdan1978buc, on 12th April 2011, 00:35, said:

Salut,

Doresc sa construiesc o casa si sunt in cautare de constructori.
Chiar daca nu sunteti constructori dar aveti recomandari, acestea sunt binevenite.
Exclud constructori care nu au la activ mai mult de 3 case.
Lucrarea se vrea inceputa in Mai 2011.

Doamne ajuta!
va pot recomanda o echipa din com. berceni cu zeci de case construite, personal ma ocup de acoperisuri(dulgheria si ######la,tabla sau tigla) si am lucrat multe acoperisuri in urma lor, stiu caci sunt capabili si apreciati,puteti viziona lucrari efectuate de ei. Succes

#5
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011

View Postbogdan1978buc, on 12th April 2011, 00:35, said:

Salut,

Doresc sa construiesc o casa si sunt in cautare de constructori.
Chiar daca nu sunteti constructori dar aveti recomandari, acestea sunt binevenite.
Exclud constructori care nu au la activ mai mult de 3 case.
Lucrarea se vrea inceputa in Mai 2011.

Doamne ajuta!
Dragut proiectul,simplu,dificultate medie la executie,as dorii sa aflu mai multe despre proiect,m ar interesa sa stiu :"la cheie","la rosu",zidarie din caramida gvp,b c a,instalatia de apa/incalzire pe cupru sau ppr,montaj centrala pe gaz/lemne,sau termosemineu(centrala pe lemne home made),se respecta proiectul 100% sau cu modificari de structura s a m d.Eu am cca 15 ani de c tii,avind diverse functii,in ultimii 10 ani am construit blocuri de locuit si sedii de birouri,sedii banci,in Roma,Bucuresti-zona baneasa ,herastrau.Am o echipa formata din 5 oameni cu care am lucrat cca 40 de vile(minim 250 mp construiti fiecare),in jurul bucurestiului,valea doftanei,valea prahovei.Sef de echipa este un italian cu experienta in c tii de cca 40 ani,as in materie.Am lucrat la div firme si concerne in tara si in Italia ca sef de santier, Director de proiect,sef serviciu,am o experienta de cca 24 de ani in domeniul constructiilor,am luat o de jos,si nu mi este rusine sa declar asta.Pretul pe m.p. este de 75euro la caramida si 65 la bca "la rosu",nediscutabil.Cine lucreaza pe mai putin,se stie cum lucreaza,o sa va convingeti.Nervii tari si bafta indiferent pe cine veti alege.Sanatate,Razvan

#6
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Scuze ca ma bag ca musca in lapte, dar nu este o regula ca cine lucreaza pe mai putin de 65 euro/mp lucreaza prost. Exemple cred ca gasesti destule in sectiunea "Jurnal".

#7
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Am vorbit azi cu seful echipei mele si i-am spus ceea ce doriti. Cum lucreaza puteti vedea in jurnalul meu de casa.
La pret sunt super ok. Daca sunteti interesat dati-mi un PM.

#8
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Oferta nu mai e valabila.

Edited by bicosu, 16 April 2011 - 20:49.


#9
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Salut,
@bagerajungle: "Pretul pe m.p. este de 75euro la caramida si 65 la bca "la rosu",nediscutabil." in banii astia ce intra?
@bicosu: o sa analizez jurnalul dar dat fiind ca oferta nu mai este valabila imi puteti da un pret aproxamativ pe mp?

#10
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
De asemenea sunt interesat si de lucrari adiacente: foraj put, fosa septica, gard, etc.
Multumesc si pentru mesajele private.

#11
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011
[quote name='bogdan1978buc' date='18th April 2011, 20:43' post='9770795']
Salut,
@bagerajungle: "Pretul pe m.p. este de 75euro la caramida si 65 la bca "la rosu",nediscutabil." in banii astia ce intra?
@bicosu: o sa analizez jurnalul dar dat fiind ca oferta nu mai este valabila imi puteti da un pret aproxamativ pe mp?
[/quote O constructie "la rosu",arata cam asa:Fundatie,soclu,radier,zidarie,placa stilpi ,centuri(cadre de beton),grinzi,cu goluri de fereastra si usi,teava de fi 110 sau 160 pt scurgere prinsa in betonul radierului(casa fara beci) si trecuta pe sub fundatie,acoperita cu astereala pe cadre de lemn(popi),peste care se monteaza carton bituminos prins in sipci.In pret intra gratuit fosa septica,scara de beton armat(acces si interior),FARA tencuieli,montaj usi si ferestre,alte tuburi pt instalatii sau hidroizolatii.Ce am scris aici e cu titlu informativ,oricum n as fi avut timp de lucrarea aceea ,am aruncat si eu o "momeala" sa vad care mai e pretul.Referitor la pretul pe care l practica alte echipe,maimici,ati uitat sa specificati un lucru:casele ies cam ...strimbe(95% din casele din romania sint asa),consumuri aproape duble,iar cu ce se mai ..."volatilizeaza" din materiale,ajungeti de la 50 euro...peste 100 usor...Marea majoritate a echipelor se bazeaza pe naivitatea si necunoasterea clientilor de buna credinta.Nu mai continui ca sigur mi se va sarii la git sau in cap,am expus doar o realitate cruda si dura,pe care nimeni nu vrea sa o recunoasca.Bafta sanatate,Razvan

#12
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
Nu mai cereti cotatii de pret sau recomandari. Astfel dati apa la moara celor care abia asteapta sa-si faca reclama, apoi au de suferit din cauza asta.
Se deschide google sau pagini aurii, se suna, se livreaza proiectul si se asteapta cotatii de pret. Apoi incepe faza de selectie.
Bafta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate