Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Arderea coranului in US de un pastor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#1
iceman007

iceman007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 22.05.2007
Care e diferenta intre a arde un coran tiparit si a sterge un coran pdf dintr-un hard?

mai multe detalii aici   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dBA57tiK_Yo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://infidelsunite...ha-fuckin-quarn

Edited by iceman007, 11 April 2011 - 08:23.


#2
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Vezi dacă te-ai dus la școală numai ca să înveți formule la matematică și chimie ?

Dar nici măcar atît nu trebuia să faci, trebuia doar să știi o vorbă veche românească: „Cine seamănă vînt culege furtună”. Și încă una: „Nu te pune cu proștii, că ajunge lumea să nu mai facă diferența (dintre tine și ei)”.

Pastorul ăla e la fel de bătut în cap ca musulmanii ăia care au omorît niște nevinovați. Dar dacă de la niște oameni cu mentalități tribale nu poți avea pretenții, de la unul trăit într-o țară dezvoltată te-ai aștepta la mai multă responsabilitate. Eu dacă aș fi statul american la faza asta l-aș lua pe cretinul ăla de pastor și l-aș duce să lupte cu arma în mînă pentru dreptul de exprimare în Afganistan, nu să facă demonstrații provocatoare la adresa unor întregi categorii de oameni.

#3
iceman007

iceman007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 22.05.2007

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 09:48, said:

Vezi dacă te-ai dus la școală numai ca să înveți formule la matematică și chimie ?

Dar nici măcar atît nu trebuia să faci, trebuia doar să știi o vorbă veche românească: „Cine seamănă vînt culege furtună”. Și încă una: „Nu te pune cu proștii, că ajunge lumea să nu mai facă diferența (dintre tine și ei)”.

Pastorul ăla e la fel de bătut în cap ca musulmanii ăia care au omorît niște nevinovați. Dar dacă de la niște oameni cu mentalități tribale nu poți avea pretenții, de la unul trăit într-o țară dezvoltată te-ai aștepta la mai multă responsabilitate. Eu dacă aș fi statul american la faza asta l-aș lua pe cretinul ăla de pastor și l-aș duce să lupte cu arma în mînă pentru dreptul de exprimare în Afganistan, nu să facă demonstrații provocatoare la adresa unor întregi categorii de oameni.

Frica si intimidarea sunt armele salbaticilor...pe tine te-a si avut
acum ai sa te convertesti sa iti pastrezi capul pe umeri. Iata solutia... convertim armata din avganistan ... de nu tot se va intampla inevitabilul si va ataca armata Kuffarilor. Sa fii sanatos musulmanule.

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 09:48, said:

. Eu dacă aș fi statul american la faza asta l-aș lua pe cretinul ăla de pastor și l-aș duce să lupte cu arma în mînă pentru dreptul de exprimare în Afganistan, nu să facă demonstrații provocatoare la adresa unor întregi categorii de oameni.
iata musteste solidaritatea in tine... asa iti tradezi tu membrul familiei? ala care incearca sa iti trezeasca creierul amortit? Daca mai stai un pic curand ai sa platesti birul islamic si sa iti violeze fiicele si femeia sa le ia sclave  de companie si tu stai si te uiti

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 09:48, said:

Vezi dacă te-ai dus la școală numai ca să înveți formule la matematică și chimie ?
si vezi sa nu downloadezi corane si apoi sa le stergi: arzi" din calculator ca s-ar putea sa vina Baba iaga man dupa time

#4
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Corect. In momentul in care incepem sa atacam dreptul la libera exprimare am ajuns deja in cotet cu musulmanii.

#5
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 09:48, said:

Pastorul ăla e la fel de bătut în cap ca musulmanii ăia care au omorît niște nevinovați. (...) l-aș duce să lupte cu arma în mînă pentru dreptul de exprimare în Afganistan, nu să facă demonstrații provocatoare la adresa unor întregi categorii de oameni.
:coolspeak:

#6
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View Posticeman007, on 11th April 2011, 10:06, said:

Frica si intimidarea sunt armele salbaticilor...pe tine te-a si avut
acum ai sa te convertesti sa iti pastrezi capul pe umeri. Iata solutia... convertim armata din avganistan ... de nu tot se va intampla inevitabilul si va ataca armata Kuffarilor. Sa fii sanatos musulmanule.


iata musteste solidaritatea in tine... asa iti tradezi tu membrul familiei? ala care incearca sa iti trezeasca creierul amortit? Daca mai stai un pic curand ai sa platesti birul islamic si sa iti violeze fiicele si femeia sa le ia sclave  de companie si tu stai si te uiti


si vezi sa nu downloadezi corane si apoi sa le stergi: arzi" din calculator ca s-ar putea sa vina Baba iaga man dupa time
Greu cu tine... Tu nu pricepi că ceea ce ție ți se pare normal și acceptabil, pentru alții s-ar putea să nu fie așa ? Dacă în grupul tău, fuck you, să-mi bag p#la'n mă-ta, sau sugi p&la sînt formule standard de exprimare, într-un grup mai mare de oameni s-ar putea găsi cîte unul căruia să nu-i placă formele astea de adresare și să-ți verse mațele, sau să-ți împrăștie creierii cu bîta de baseball. Dacă te duci în cartierul negrului ăluia din clipul postat de tine și te apuci să strigi Fuck you niggers ! membrii comunității respective s-ar putea să nu aprecieze dreptul tău de exprimare și manifestare așa cum ți-ar plăcea ție.

Libertatea nu înseamnă lipsă de responsabilitate, și responsabilitatea nu înseamnă lașitate. Got it ?

#7
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Si tot asa au ajuns femeile cu burqa in cap si fara clitoris. Preventiv. Daca nu-ti dai seama la ce ma refer, iti explic.

#8
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostThomas-, on 11th April 2011, 10:47, said:

Si tot asa au ajuns femeile cu burqa in cap si fara clitoris. Preventiv. Daca nu-ti dai seama la ce ma refer, iti explic.
Cred că mai multe am să-ți explic eu ție decît invers.

Pentru cultura ta generală, interesează-te (din mai multe surse, și cît mai variate, dacă se poate) cum și de ce s-a instalat republica islamică în Iran. Mai vorbim după aia.

#9
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Inca unul care-si foloseste calcaiele pe post de creier. Credeam ca au inchis astia magazinele cu entobotanice!

#10
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 10:26, said:

Greu cu tine... Tu nu pricepi că ceea ce ție ți se pare normal și acceptabil, pentru alții s-ar putea să nu fie așa ? Dacă în grupul tău, fuck you, să-mi bag p#la'n mă-ta, sau sugi p&la sînt formule standard de exprimare, într-un grup mai mare de oameni s-ar putea găsi cîte unul căruia să nu-i placă formele astea de adresare și să-ți verse mațele, sau să-ți împrăștie creierii cu bîta de baseball. Dacă te duci în cartierul negrului ăluia din clipul postat de tine și te apuci să strigi Fuck you niggers ! membrii comunității respective s-ar putea să nu aprecieze dreptul tău de exprimare și manifestare așa cum ți-ar plăcea ție.

Si daca in grupul meu imi permit sa injur pe cine vreau eu cine esti tu sa imi zici ca nu am voie la mine in casa, in fata prietenilor mei sa injur pe cine vrea muschiul meu?

Mie mi se rupe cat de ofensati se simt dreptcredinciosii curului cand le dau foc la Coran sau fac portrete cu Mo, la mine in tara NU E ILEGAL asta, e dreptul meu garantat de constitutie. Eu nu le cer afganilor sa respecte legile romanesti, nu vad de ce ei  i-ar cere sa respect legile afgane.
In plus, ofensatii curului sunt si niste ipocrizi fara pereche, zilnic co9nfrati de-ai lor ard corane si biblii dar nu vad dand strechea-n ei din cauza asta.

Quote

Timbre filatelice de la 1880-20101000 EUR
Un atentator sinucigas s-a aruncat in aer la un sanctuar musulman sufist din provincia Punjab a Pakistanului, ucigand cel putin 25 de persoane si ranind cateva zeci.

Trec peste faza cu uciderea a 25 de musulmani, musulmanii aia adunati acolo aveau asupra lor corane, conform traditiei, asadar cate corane au fost distruse?

Quote

Sunnis detonate a powerful bomb at a Sufi mosque during Friday prayers, taking down ten worshippers.

Unde este multimea furioasa pe un asemenea sacrilegiu? Unde sunt milioanele Hezbollahului puse ca recompensa pe capul organizatorilor acestor atentate?  

================================================================================
====================






1 iulie, ziua in care fiecare arde cate un coran.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T4XJQO3qol8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010
Promit ca si eu am sa ard un Qur'an de 1 iulie...evident c-am sa filmez toata scena si apoi am sa postez clip-ul pe YouTube ! :)

Can't wait !  :thumbup:

#12
iceman007

iceman007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 22.05.2007
http://forum09.faith.......f=25&t=5082 cum sa convertesti un necredincios/kuffar la islam reteta din coran

#13
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Daca acesta e extremismul crestin, daca il punem in comparatie cu extremismul musulman, chiar se pot compara cele doua ? Nu inteleg cum ne putem discrimina singuri, pe noi, singurei....

#14
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View PostOvidiu93, on 11th April 2011, 17:29, said:

Daca acesta e extremismul crestin, daca il punem in comparatie cu extremismul musulman, chiar se pot compara cele doua ?

Extremismul este prost in modul :). Nu conteaza cum se manifesta, tot prost e.

Quote

Nu inteleg cum ne putem discrimina singuri, pe noi, singurei....

Care...noi? :)

#15
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 10:58, said:

Cred că mai multe am să-ți explic eu ție decît invers.

Pentru cultura ta generală, interesează-te (din mai multe surse, și cît mai variate, dacă se poate) cum și de ce s-a instalat republica islamică în Iran. Mai vorbim după aia.

Eu vorbeam despre islam in general. Daca doresti, putem vorbi si despre Iran in special. Intrebarea e, ai inteles ce am vrut sa zis sau nu?

View PostSophistiKat, on 11th April 2011, 14:42, said:

Promit ca si eu am sa ard un Qur'an de 1 iulie...evident c-am sa filmez toata scena si apoi am sa postez clip-ul pe YouTube ! :)

Can't wait !  :thumbup:

Me too!

#16
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Poststormwatch, on 11th April 2011, 10:26, said:

Greu cu tine... Tu nu pricepi că ceea ce ție ți se pare normal și acceptabil, pentru alții s-ar putea să nu fie așa ? Dacă în grupul tău, fuck you, să-mi bag p#la'n mă-ta, sau sugi p&la sînt formule standard de exprimare, într-un grup mai mare de oameni s-ar putea găsi cîte unul căruia să nu-i placă formele astea de adresare și să-ți verse mațele, sau să-ți împrăștie creierii cu bîta de baseball. Dacă te duci în cartierul negrului ăluia din clipul postat de tine și te apuci să strigi Fuck you niggers ! membrii comunității respective s-ar putea să nu aprecieze dreptul tău de exprimare și manifestare așa cum ți-ar plăcea ție.

Libertatea nu înseamnă lipsă de responsabilitate, și responsabilitatea nu înseamnă lașitate. Got it ?
islamist mititel, tu si cu gasca ta de salbatici, + eventual alti religiosi sariti de pe fix, trebuie sa BAGATI LA CAP urmatorul lucru: in secolul 21 atata timp cat cineva nu te bate, nu te omoara, nu-ti distruge proprietatea, nu te fura, - adica nu produce un rau obiectiv si verificabil, POATE FACE CE VREA, mai ales cand face cu proprietatea sa personala, indiferent cat de "ofensat" te simti TU sau TE MIRI CE SALBATICI DE NU STIU UNDE! asta e libertatea din ziua de azi, ca-ti place sau nu! si lumea a cam inceput sa se sature de mofturile voastre! iar lucrurile nu o sa ramana asa... pe masura ce se vor mai intampla chestii din astea, sunt sanse maxime sa apara represalii serioase, si nu doar texte diplomatice de doi lei... caci lumea civilizata nu va renunta la libertate de dragul animalelor salbatice care isi fac de cap...

cam mare tupeu si nesimtire pe capul tau sa pui egal intre a omora oameni si a arde niste cacaturi de carti, nu ti se pare? in timp ce islamistii imputiti in europa urla de zor si afiseaza pancarte cu "europe you'll pay  your 9/11 is on its way""kill those who insult islam", "be prepared for the real holocaust", "british soldiers burn in hell" samd... da' nu-i nimic, las' ca se va gasi si ac de cojocul vostru...

Edited by gtk, 11 April 2011 - 17:49.


#17
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View Postgtk, on 11th April 2011, 18:40, said:

islamist mititel, tu si cu gasca ta de salbatici, + eventual alti religiosi sariti de pe fix, trebuie sa BAGATI LA CAP urmatorul lucru: in secolul 21 atata timp cat cineva nu te bate, nu te omoara, nu-ti distruge proprietatea, nu te fura, - adica nu produce un rau obiectiv si verificabil, POATE FACE CE VREA, mai ales cand face cu proprietatea sa personala, indiferent cat de "ofensat" te simti TU sau TE MIRI CE SALBATICI DE NU STIU UNDE! asta e libertatea din ziua de azi, ca-ti place sau nu! si lumea a cam inceput sa se sature de mofturile voastre! iar lucrurile nu o sa ramana asa... pe masura ce se vor mai intampla chestii din astea, sunt sanse maxime sa apara represalii serioase, si nu doar texte diplomatice de doi lei... caci lumea civilizata nu va renunta la libertate de dragul animalelor salbatice care isi fac de cap...

cam mare tupeu si nesimtire pe capul tau sa pui egal intre a omora oameni si a arde niste cacaturi de carti, nu ti se pare? in timp ce islamistii imputiti in europa urla de zor si afiseaza pancarte cu "europe you'll pay  your 9/11 is on its way""kill those who insult islam", "be prepared for the real holocaust", "british soldiers burn in hell" samd... da' nu-i nimic, las' ca se va gasi si ac de cojocul vostru...
Idiot mititel, vezi că în timp ce „convingerile” tale nu trec de ecranul monitorului, mulți musulmani sînt dispuși să moară pentru convingerile lor. De cele mai multe ori luînd și pe alții cu ei. Dacă v-ar lua numai pe voi n-ar fi nici o problemă, dar de obicei mor alții, care nu sînt în doaga voastră.

Dacă aveai minte în capul ăla ai fi știut că nu de frică au condamnat toate oficialitățile occidentale ce a făcut cretinul ăla din America. Cînd a fost nevoie, Occidentul a confruntat terorismul islamic (în Afganistan și în Irak), dar asta nu înseamnă că Occidentul o să apere orice idiot crede că dreptul lui de a face tot ce-i bubuie în cap e mai important decît viețile unor (altora, nu a lor, bineînțeles) oameni.

#18
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View PostSophistiKat, on 11th April 2011, 14:42, said:

Promit ca si eu am sa ard un Qur'an de 1 iulie...evident c-am sa filmez toata scena si apoi am sa postez clip-ul pe YouTube ! :)

Can't wait !  :thumbup:
Si unde gasesti Corane?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate