Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Messengerul DX'erilor

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#37
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008
Cineva  de pe aici imi tot taie din mesaje... Pacat.... Oricat incerci sa eviti p#$$%#$@#shtii, tot se tin scai de tine. Iar incepe sa semene sectiunea cu un blog de 2 lei. Ar trebui ca butonul "previzualizati mesaj" sa trimita mesajul catre cefalata , apoi  dupa ce isi da acceptul sa apara postul.

#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
RDS-ul de la FOCUS FM Magura Odobesti impleticit - receptie din Bacau
Attached File  Fotografie0506.jpg   116.82K   4 downloads Attached File  Fotografie0508.jpg   118.04K   3 downloads

#39
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Eu nu tai mesaje, eu am o problema azi cu guvernul. Deci eu nu-s ca boul ala de ministru de interne. Bah, cum sa fii atat de imbecil, sa zici "branconaj" si sa fii ministru de interne. Igash, tutzi capul tau de cretin, cu produsele piscicole ale tale, bah cretinul dracu' marsh la ma-ta aia care tzi-a dat bacul pe shpaga la 25 de ani... A dracu limba romana. Funeriule, unde esti mah sa-i vezi pe cretinii astia care sunt colegi cu tine in guvern?. Aoleu... a fost in germania boul asta de ministru de interne si tot nu stie nimic. Huo mah, fraiere. Huuuooooooooo. Jos guvernul asta de c**** pe care trebuie sa-l suportam zilnic. M*** mah Igash... Boc, ia-tzi mah dobitocii pe care-i numesti "ministrii" si marsh acasa cu ei, ca se fac de ras, care este ei...
D-aia mi-a placut mie Blaga la interne, ala e destept, nu ca cretinu' asta, unde dumnezeii mamei lui l-au gasit?

Edited by Energy, 14 July 2011 - 21:34.


#40
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Ah, inca ceva, ca sa vedetzi ca peste garla Prutului e loc si de mult mai rau, uite ce frumos se vede si se aude "renumitul" (n-a auzit nimeni de el) canal de televiziune moldovenesc 2plus.

#41
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Iorania tv in direct la orele diminetii
[ http://img850.imageshack.us/img850/9154/tv2011071802450400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img269.imageshack.us/img269/9522/tv2011071802440300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img856.imageshack.us/img856/7425/tv2011071802443800.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img155.imageshack.us/img155/728/tv2011071802563300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img691.imageshack.us/img691/9504/tv2011071802542700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img35.imageshack.us/img35/4748/tv2011071803005700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img703.imageshack.us/img703/4950/tv2011071803011600.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View PostEnergy, on 29th July 2011, 00:20, said:

NU VREAU sa ii iau apararea lui Zvartosh dar intreb atat, de ce puii mei nu mai e moderator? Si de asemeni intreb ce se doreste cu aceasta arie? S-o ducem de rapa? Cine va modera aceasta arie?
Mi-e scarba de evenimentele intamplate. Nu voiam sa ma bag in acest scandal, dar de data asta probabil chiar va reprezenta retragerea mea de pe forum. Motivul il repet, SCARBA.

Si de ce un dx-er nu mai poate fi dx-er daca nu mai este moderator ?
Crezi ca activitatea asta tine de vreo functie ?
Un dx-er adevarat nu este interesat de asa ceva ci doar de receptii... eu pe alte forumuri activez ca simplu user si chiar nu ma deranjeaza asta atata timp cat pot sa ajut alti useri din aceasta postura sau pot sa prezint receptii dx (eu am facut dx satelitar)

Sectiunea va ramane si oricine doreste sa posteze va putea sa o faca iar atunci cand apar suspiciuni asupra unor receptii se va lasa dialogul pentru dezbatere/investigare - poate intr-un thread dedicat

Edited by rz, 28 July 2011 - 23:53.


#43
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Thanx, rz, de feedback. Speram sa fie cum zici.
Si, nu, n-am zis ca daca zvartosh nu mai e moderator nu mai e dx-er. Ma temeam doar de ce se va alege de arie daca ramane "in aer". Au tot fost in trecut scandaluri gen sebastian paul si alte probleme de genul asta si ma temeam in revenirea unor astfel de probleme. Daca te ocupi de arie e totul OK...

In alta ordine de idei, ce voiam de fapt sa scriu cand am intrat... pentru cine n-a vazut la televizor acum 2 seri parca... stadionul natzional care este el...Avem cu ce...

Attached Files



#44
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
E fain stadionul... ma ocup de arie in ceea ce priveste moderarea caci dx via tropo nu am mai facut din '89 (maximul l-am avut in perioada anilor 82-84') iar acum nu mai am timp de asa ceva si preferat e sat-ul
Oricum am prins vremuri frumoase... si atunci, pe vremea lui ceasca, chiar insemna ceva o astfel de receptie avand in vedere ca nu aveam canale cum aveam acum
Era ceva de vis sa vad italieni si nemti, suedezi si norvegieni, dar si arabi din zone mai indepartate... pe canalele 1 si 2 prindeam asa ceva, cu un simplu dipol, din ala mare, fixat in balcon iar ca tv aveam un Diamant

Asadar, e prea frumoasa activitatea asta ca sa ne legam de o functie sau alta... eu zic ca se poate intra in normal incepand chiar de azi

Numai bine

#45
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008
Vad ca muti useri de aici posteaza intre 3-4 dupa-amiaza pana la 8 dimineata. Or fi cu totii lilieci? Bate la ochi, mai slabeste-o putin.

#46
MarinusBmw

MarinusBmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.07.2011
Adica am deranjat cu ceva? Ma vad pin mesajul tau si de aceea te intreb.

#47
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008

View PostMarinusBmw, on 4th August 2011, 18:35, said:

Adica am deranjat cu ceva? Ma vad pin mesajul tau si de aceea te intreb.
Hopaaa!!! Hai ca am drum prin Megidia in week-end. Ce zici , imi arati si mie antenele tale? Daca tot merg cu prietenii la mare ar fi si pacat sa ocolesc orasul, si oricum inainte sa plece la munca in tari straine si ei faceau Dx Tv de nevoie asa ca o sa fim multi interesati de sisteme de antene. Ce  zici?

Edited by adrian_yo9, 04 August 2011 - 18:52.


#48
MarinusBmw

MarinusBmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.07.2011

View Postadrian_yo9, on 4th August 2011, 19:48, said:

Hopaaa!!! Hai ca am drum prin Megidia in week-end. Ce zici , imi arati si mie antenele tale? Daca tot merg cu prietenii la mare ar fi si pacat sa ocolesc orasul, si oricum inainte sa plece la munca in tari straine si ei faceau Dx Tv de nevoie asa ca o sa fim multi interesati de sisteme de antene. Ce  zici?
Nu am sistem de antene , ci am o antena simpluta de 21 elementi care este prinsa pe un stativ cu cerc la baza , amplificatorul este lipit de metalul cadrului , si bagat in punga ca in zona avem problema cu umezeala .
Iti atasez o poza sa vezi ce fac zilnic :
Attached File  2011_06160180.jpg   93.69K   35 downloads
Da normal ca te astept , crezi ca ma ascund , sambata si duminica dupa ce fac programul de spalatorie , eu ma retrag  saptamanal cu prietenul meu Madalin si Cretu sus in Basarabi unde ne distram.
Intru noaptea uneori , rar cei drept , ca sa vad ce mai misca . Uite de ce antena 1 locala nu are sunet , o cheste care e de mult timp , sau , Bnt de la dobrich de ce face dâre de zici ca nu e filtrata alimentarea lor la emisie .. Te poti convinge , urci dealul pe la spitalul municipal si imediat pe republici ai soseaua de centura . Acolo dute la receptii si urmareste ce iti spun deoarece am pe unul acolo care a confirmat aceleasi lucruri.
Nu tebuie sa conving un om sau sa fac aluzii . Ma cunosc toti ca prin simplul fapt ca turez masina in draci si plec cu demaraje oribile .  :naughty:

#49
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008
ok. Pun maine pe pm eventuale detalii, daca  esti la job asta este, stiu cum e treaba. Multe E Sporadice au trecut anii astia cand eram ocupat. Bafta la receptii!

#50
MarinusBmw

MarinusBmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.07.2011
Am job in 2 schimburi , 1 de la orele diminetii pana dupamasa , si , de dupamasa spre 11 noaptea . Inca o data , nu am cinestie ce scularaie . Cunosc doar receptii tv , nimic deosebit . In fm poate sa dea  navala lui baiazid si cu rauri de vodca ruso-ucraineana ca nici nu ma prea ambalez ca acolo trebuie taica antena mare , ori eu nu am rabdare sa stau de copilari .
Daca par iesit din comun cu TV , va invit sa paziti din zona Basarabi de pe deal , aceleasi receptii ce imi apar si mie . O sa venit cu poze ,va asigur. Singura mea chestie este ca nu am un program stabil si nu imi fac program sa promit date sau ore , ce imi iese in cale aia fac. Sunt zilnic in mai multe locuri cu diverse trebi .
Te-am salutat si dx-uri multe la tine in Bucuresti .

Edited by MarinusBmw, 04 August 2011 - 20:03.


#51
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008
Nu am mai plecat nicaieri  :confuzzled: ...treaba multa, cam prea multa.

#52
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
De ieri la pranz au inceput problemele in Libia, rebelii au atacat orasul Tripoli. Foarte multzi mortzi si ranitzi in randul civililor. Intr-o conferintza de presa din seara asta, Moussa Ibrahim, purtatorul de cuvant al Guvernului libian si-a aratat inca o data sustzinerea pentru Gaddafi si dezacordul cu privire la actziunile rebelilor, sprijinite de NATO, impotriva civililor.
"Avem un leader, pe Moamar Al Gaddafi si el trebuie sa ne conduca spre pace si stabilitate. De la pranz si pana acum, in 11 ore, avem deja 1300 de mortzi si 500 de ranitzi in randurile populatziei civile, spitalele nu mai fac fatza. Si totul se datoreaza sprijinului NATO pentru rebeli"
a spus printre altele Ibrahim.

Cu mai multe amanunte vine reporterul BBC la Tripoli

Deci situatzia e tulbure in Libia...

Attached Files



#53
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pentru cei care au antena satelit... revolutia direct de la sursa

http://forum.softped...howtopic=799731

#54
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Asa, deci, care va sa zica, care este, am si eu nevoie de ceva help. Domnilor, cei cu satelitzii, stitzi ce-s astea?
Attached File  vlcsnap_2011_08_24_01h19m23s78.png   772.58K   9 downloads Attached File  vlcsnap_2011_08_24_01h20m13s70.png   653.01K   15 downloads
Asta e cu stiri, de cate ori am dat pe el...
Si mai e asta:
Attached File  vlcsnap_2011_08_24_01h17m17s101.png   693.76K   8 downloads Attached File  vlcsnap_2011_08_24_01h17m56s238.png   713.56K   8 downloads
noaptea cand dau pe el are quran cantat frumos, foarte melodios, nenea din poza canta relaxat si cald, e o placere sa-l ascult.
Avetzi cunva idee cum le zice si de unde sunt? Ca nici nu stiu la ce tzara sa caut pe lyngsat. Poate cineva a dat de ele si are idee. Thanx.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate