Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HTC EVO 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
1692 replies to this topic

#1675
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Am rezolvat,am deblocat bootloanderul si acum am din nou cwm dar cum fac s-off ca nu inteleg

#1676
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005

View Postclaudiu_felician, on 15 decembrie 2013 - 20:38, said:

Am rezolvat,am deblocat bootloanderul si acum am din nou cwm dar cum fac s-off ca nu inteleg
V. Obtinere S-OFF
1. Scoateti bateria, asteptati 5 secunde si reintroduceti bateria
2. Tineti apasat Volume Down (Volume -) si apasati butonul de Power
3. Intrati pe http://revolutionary.io
4. Apasati pe Download for Windows
5. Creati un folder in C:\ numit "rev". Astfel obtineti "C:\rev"
6. Copiati fisierele din arhiva descarcata automat la pasul 4 in folderul "rev" creat la pasul 5
7. In fereastra CMD tastati "cd c:\rev" (fara ghilimele) si apasati enter
8. In fereastra CMD tastati "revolutionary" (fara ghilimele) si apasati enter
9. In fereastra va aparea Serial number
10. Folosind metoda mark folosita la partea I, copiati serial number-ul
11. Pe pagina revolutionary selectati:
-> Your device: HTC Evo 3D GSM
-> HBOOT version: 1.49.007
-> Serial number: introduceti serial number-ul de la pasul 10.
12. Apasati Generate key
13. Introduceti cheia obtinuta la pasul 12 in fereastra CMD si apasati enter
14. Asteptati sa termine
Felicitari! Ati obtinut S-OFF!

#1677
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Pana aici am inteles,ma refer la comenzile date din cmd dar nu imi afiseaza nici un serial number,decat waiting for device

#1678
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
trebuie să ai root mai intai
reia toti pasii de la pg16, de acolo de unde ai deblocat bootloanderul

Edited by bogdan074, 16 December 2013 - 19:46.


#1679
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Asa am procedat,dar nu vrea nici cum sa mearga imi ramane la acelasi waiting for device.O fii avand legatura ca am 4.0.3 pe el?

Edited by claudiu_felician, 22 December 2013 - 13:53.


#1680
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
DRIVERE AI INSTALATE?IAR TELEFONUL TREBUIE BAGAT IN FASTBOOT SI DEPANARE USB BIFATA

Edited by Marian79bz, 22 December 2013 - 20:42.


#1681
Wannt3d

Wannt3d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.09.2007
Buna ziua, am si eu un htc evo 3d ... luna  asta face 2 ani .... m-am cam plictisit de  el  insa  nu prea  am bani sa  il schimb ... asa  ca  as  cam dori sa  fac upgrade de la ICS la Jelly Bean  sau chiar KitKat ca  am vazut  ca  a  aparut ... (am vazut  ca  nu functioneaza 3d-ul)

Problema este  ca  eu nu am treaba cu resoftarile ....   poate  sa  imi  cineva  un link  de resoftare  ??  eventual  o recomandare de kernel si rom ??  (ma intereseaza sa creasca  autonomia bateriei ... nu neaparat performanta)


PS: am dar un search aici  dar nu stiu dc dar functia nu prea  functioneaza  corect

#1682
zala

zala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 19.05.2008
Salut,
Am facut pasii de la pagina 16 (nu am instalat HBOOT si nici S-OFF), dar am instalat CWM 5.0.2, acum pot instala un rom custom sau atunci cand voi cauta un rom trebuie sa fiu atent daca cere S-OFF/HBOOT 1.49/1.47.
Eu am HBOOT 1.52 (telefonul are android 4.0.3 oficial)
Multumesc!

PS: Linkul de la HBOOT nu mai merge la pagina 16

Edited by zala, 18 February 2014 - 15:31.


#1683
antonyod

antonyod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2014
Salutare,

Am si eu o problema cu HTC-ul meu. Pe orice WIFI m-as conecta dupa o perioada de timp se deconecteaza si se conecteaza la loc. Am patit chestia asta pe WiFi-uri cu routere de la TP-Link la Cisco. Am observat ca pot reproduce asta cand intru in aplicatia de email nativa.... dar face si in cazuri random (Facebook, jocuri, aplicatii sau pur si simplu cand nu fac nimic pe el).
Am trimis telefonul in service (nu mai e in garantie) la Regenersis (- cica ar fi singurul service autorizat de la noi), l-au resoftat... si tot asa face.
Am dat factory reset si nu am instalat nimic si problema tot aparea (sa elimin varianta ca o aplicatie instalata ar putea fi cauza)
Alte detalii: telefonul este in stare perfecta (nu a fost lovit niciodata), nu am facut root, totul este default.
Am vazut pe net ca mai sunt oameni care au problema asta dar cu One si One X, dar nimeni nu oferea o solutie.
Daca v-ati lovit de problema asta sau ati avea idee ce pot face astept un raspuns de la voi.

MS !

#1684
zala

zala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 19.05.2008
salut, poate tii mana peste antena wifi si pierde semnalul si se reconecteaza apoi. Este o problema cunoscuta la EVO

#1685
antonyod

antonyod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2014
Nu e iPhone sa își piardă semnalul dacă nu îl apuci cum trebuie... Nu e de la asta... Face și cand e pe birou...

#1686
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Va salut.Inca mai am in dotare acest telefon,pe deplin am fost multumit de el,chiar daca in ziua de azi sunt telefoane mult peste, sincer inca nu m-am gandit sa-l schimb.Sunt oare singurul care doreste acest lucru?

#1687
cosma1313

cosma1313

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.12.2007
Salut ! Am si eu in dotare inca acest telefon si mi-a cedat touch-ul.vroiam sa stiu daca cineva a avut aceasta problema si daca trebuie inlocuit doar touch sau si display cu tot.Cei din  service nu au putut sa-mi spuna .Multumesc anticipat !

#1688
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Salut,acum 2luni mi-au inlocuit touch-ul,o lua singur razna iar acum observ ca problema a revenit,tind sa cred ca-si da duhul!S-a schimbat doar touch-ul,fara display!

#1689
cosma1313

cosma1313

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.12.2007
Da.Exact asa se manifesta si la mine(o ia razna) si o partea de jos nu mai raspunde la comenzi.Touch-ul,l-ai cumparat separat sau l-au pus cei de la service?poti sa-mi spui in privat unde sau cum l-ai reparat,costuri etc.Eu am fost cu telefonul la un service si se uitau la el ca la OZN-uri.

#1690
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Daca doreste cineva acest telefon il am la vanzare,este cu touch-ul crapat,scapat jos...in rest e k...

#1691
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Apropo de pb cu touch-ul, am si eu problema asta, mai exact in partea de jos-centru, ori se apasa singur in disperare (pe spatiu de regula, eventual pe virgula), ori nu reactioneaza la apasat.

Aveti idee daca se rezolva doar cu schimbat-ul touchscreen-ul? Daca da, unde-mi recomandati sa ma duc, la ce service?

#1692
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
buna se mai gaseste accest model la vanzare sh

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate