Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 

chiar nu pot sa fac nimic sa nu mai imi incalce propietatea?asa mi-au spus de la politie!

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 19.11.2008
Bine ca sta maica-ta acolo fericita si se lafaie in apartament cu iubitul ei ..pfuuu

#74
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 25.01.2007
Mai fata, sincer imi aduci aminte de un proverb care spune ca pentru a trai in romania sunt necesare 3 lucruri, apa, aerul si fraierul. Si tu nu esti nici apa, nici aerul din proverb.

O,k, plecam de la premisa ca esti genul moale, nu te certi, nu faci scandal. Incepe demersurile sa o scoti pe mama ta din acte. Cred ca rezolvi asta la tribunal. Nu sa o dai afara efectiv, sa nu o mai ai in acte. Din acel moment se va putea si politia implica sa-l dea afara pe intrus. Desi ma astept ca si mama sa plece valvartej dupa el.

p.s. Fiind titulara de contract, du-te si taie-le lumina, cablul si ce utilitati mai pot fi deconectate. Poate asta ii hotaraste sa se mute singuri.

p.p.s. ne spui ce ai rezolvat. io zic sa rezolvi repede, ca acusi ai sa te trezesti cu niste fratiori...

#75
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010
nu e nevoie de tarat prin judecati, care dureaza ani la rand. te duci la notar, dai o declaratie notariala prin care-ti exprimi dorinta de-a o scoate pe mama ta din locuinta si pe urma cu aia mergi la politie

#76
llidia

llidia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.03.2011

 red-rose, on 4th May 2011, 13:01, said:

nu e nevoie de tarat prin judecati, care dureaza ani la rand. te duci la notar, dai o declaratie notariala prin care-ti exprimi dorinta de-a o scoate pe mama ta din locuinta si pe urma cu aia mergi la politie
nu pot sa o dau afara chiar asa cum e  ea mie mila, doresc ca acel porc sa nu mai vina in acel apartament, totul in tremenul
legal(ma doare ca nu pot sa o fac sa inteleag ca acel nesimtit isi bate joc de ea)

 llidia, on 17th May 2011, 23:16, said:

nu pot sa o dau afara chiar asa cum e  ea mie mila, doresc ca acel porc sa nu mai vina in acel apartament, totul in tremenul
legal(ma doare ca nu pot sa o fac sa inteleag ca acel nesimtit isi bate joc de ea)
si ca mai de pret  suntem noi

#77
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,755
  • Înscris: 05.11.2008

 llidia, on 17th May 2011, 23:17, said:

nu pot sa o dau afara chiar asa cum e  ea mie mila,

Mai, tu esti sigura ca nu te-a infiat?
Care mama ar face asa ceva?

#78
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,693
  • Înscris: 13.12.2006
n-am citit toate cele 5 pagini dar
1: e proprietate personala
2. chiar daca are buletin pe apartamentul tau se poate obtine ordonanta presedentiala de la judecatorie pentru evacuare.

3 ce e mai important : individu nu are buletin pe apartamentul tau. scurt si la obiect reclamatie la politie ca un individ refuza sa-ti iasa din proprietatea personala. chestia cu "e invitat de mama" spusa de politisti e o idiotenie care nu are acoperire legala. cand individu e in apartamentul tau suna la 112 si spune ca un individ refuza sa-ti plece din casa. cand vine politia iar mama ta spune ca ea l-a invitat arata la politisti actul de identitate si actul de proprietate in care esti singura proprietara si le soliciti sa-l scoata pe individ afara. daca te iau cu vorba fara sa-l scoata afara suna iar la 112 si ii spui operatoarei ca politistii nu vor sa-si indeplineasca atributiile de serviciu.

daca tot nu-l scot afara te duci la sectia de politie si depui o reclamatie in care spui ca un individ in repetate randuri iti intra in casa proprietate personala si nu vrea sa iasa afara. chestia asta e un fel de tulburare de posesie amestecat cu violare de domiciliu..dar mai mult prima. daca in termen de 30 de zile nu ti se da un raspuns la cerere faci o reclamatie catre comandantul politiei. vezi ce spune si ala si daca nu-ti convine raspunsul te duci la IPJ in audienta la inspectorul sef.

treaba e simpla: tu esti proprietara si ai toate drepturile asupra apartamentului. cei care au domiciliu la tine in apartament nu au si drepturi pe apartamentul respectiv. adica da...are dreptul sa invite pe cineva in vizita, dar la cererea ta acel invitat e obligat sa paraseasca apartamentul. daca nu il scoate politia.

pe langa cele spuse mai sus poti sa ceri un ordin de restrictie ca individul sa nu se apropie de tine. cand esti tu in apartament si apare si el suni la 112, vine politia si le spui ca are ordin de restrictie si e pasibil de puscarie pentru incalcarea unui ordin judecatoresc.

bafta...

#79
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Eu cred ca nu va face nimic, pentru ca pur si simplu nu vrea; presupun ca topicul a fost deschis doar sa vada ca o sustine cineva, cand nimeni nu a sustinut-o pana acum, dar masuri efective nu vor fi luate indiferent de numarul de sfaturi de pe acest topic. Trist

#80
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 14.10.2004
Eu nu pot sa cred ca ce spune este adevarat.

Daca situatia este asa cum spune Lidia, nu inteleg cum poate cineva sa puna in balanta dragostea de "mama" (nu am pus intamplator ghilimele) si dragostea pentru propriul copil.

Pana la urma cum a ramas?

#81
llidia

llidia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.03.2011

 xymzar, on 10th June 2011, 14:18, said:

Eu nu pot sa cred ca ce spune este adevarat.

Daca situatia este asa cum spune Lidia, nu inteleg cum poate cineva sa puna in balanta dragostea de "mama" (nu am pus intamplator ghilimele) si dragostea pentru propriul copil.

Pana la urma cum a ramas?
Astazi am facut plangere la Politie

#82
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 19.11.2008
Pe ce motiv ai facut plangerea?

#83
llidia

llidia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.03.2011

 adi_ab, on 15th June 2011, 12:25, said:

Pe ce motiv ai facut plangerea?
incalcare de propietate


 llidia, on 18th June 2011, 01:01, said:

incalcare de propietate
dar am mentionat ca acel "betiv"nu locuieste acolo
astept raspuns de la domni politisti(amici ai betivului)

#84
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 19.11.2008
DE ce zici ca sunt amici ?

#85
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010

 llidia, on 18th June 2011, 01:05, said:

incalcare de propietate



dar am mentionat ca acel "betiv"nu locuieste acolo
astept raspuns de la domni politisti(amici ai betivului)

tu draga, la notar ai fost? daca nu, te obosesti degeaba. ti-am scris in urma cu cateva pagini cum poti proceda, tu fa cum crezi ca e mai bine, dar doar cu plangerea aia, nu faci nimic. aa ba da, le-ai facut rost politistilor de inca o hartie igienica

#86
Plictisitul

Plictisitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.09.2010

 red-rose, on 18th June 2011, 15:50, said:

tu draga, la notar ai fost? daca nu, te obosesti degeaba. ti-am scris in urma cu cateva pagini cum poti proceda, tu fa cum crezi ca e mai bine, dar doar cu plangerea aia, nu faci nimic. aa ba da, le-ai facut rost politistilor de inca o hartie igienica
Nu va mai bateti capul cu idei pentru ca ea nu vrea sa rezolve!  :nonobad:  Ii place sa fie compatimita si gata. Cred ca va pierdeti timpul degeaba pe aici. Sunt cel putin 3 solutii legale aratate si nu face altceva decat sa se planga...

Edited by Plictisitul, 26 June 2011 - 16:31.


#87
mahetin

mahetin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.08.2008

 llidia, on 4th March 2011, 16:01, said:

apartamentul este al meu cumparat de mine



nu ai inteles gresit ms.


Stimata doamnă,

Am o intrebare pentru dvs: Respectivul concubin are domiciliul ori resedinta din buletin in acel apartament?

In caz ca are resedinta ori domiciliul in acel apartament initiati o actiune de evacuare din proprietatea dvs in instanta cu cerere de emiterea unei ordonante presedintiale de evacuare si obligatil la plata cheltuielilor de judecata.

Daca nu are domiciliul acolo mergeti frumos la politie si faceti o cerere expresa catre politie si parchet prin care sa cereti urmatoarele: tulburare de posesie, incalcarea proprietatii, violarea domiciliului. Faceti cerere de evacuare imediata cu sprijinul autoritatii politienesti si inceperea cercetarii penale.

Respectivul a incalcat: Art. 192 al.1 din C.penal ( 6 luni - 4 ani inchisoare), Art. 220 din C. penal (inchisoare de la 1 la 15 ani), Art. 208 C. penal (inchisoare de la 1 la 5 ani).

Iar cu mama vorbiti sa isi intalneasca concubinul la inchisoare. Va primi un cumul probabil de minim 2 ani fara suspendare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate