Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Doua bloguri intr-unul.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
As dori sa stiu si eu cum pot imbina doua site-uri intr-unul ? Adica, am doua site-uri. X si Y, vreau ca Y sa fie o parte din X, adica sa iau tot continutul de pe Y si sa-l adaug pe X, iar de pe Y sa fac redirect spre categoria unde au fost publicate posturile.

Se poate face redirectul asa cum se face la un domeniu normal ? Adica index > categorie ?  Pot sa apara probleme anterior in google ?

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Uite aici cum se face pentru Wordpress:

http://www.bloggingp...ordpress-blogs/

Fa backup inainte.

Edited by crysty2k5, 28 February 2011 - 21:40.


#3
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Crysty, nu, nu e ceea ce vreau eu sa fac.

Uite cum m-am gandit eu:

1. Public toate posturile de pe blogul Y pe blogul X (sunt in jur de 250 posturi, 10 posturi/zi = 25 de zile sunt publicate toate)
2. Fac redirectul pe categoria dorita de mine, de exemplu pe Categoria Jocuri PC (blogul de pe care fac redirectu e de jocuri)
3. Dupa ce am redirectu + toate posturile publicate, google va face acel friendly redirect si domain name change.
4. toate bune si frumoase, posturile au fost trecute, blogul a fost trecut, samd.

Dar nu stiu urmatoarele:
- Posturile vor avea aceeas pozitie in google ?
- Poate fi blogul X penalizat de google din cauza continutului mare si a link-urilor venite "Brusc" spre el ?
- Voi castiga ceva din aceasta treaba?

Blogul pe care vreau sa introduc cele 250 de posturi are in jur de 1800/unici pe zi, iar blogul de jocuri de pe care iau cele 250 posturi are in jur de 1000/zi. Dar, eu imi pregatesc plecarea in tarile calde, astfel vreau sa las cat mai putine bloguri/site-uri pe persoana care va ingriji de ele cat timp sunt plecat, continut, etc.. Astfel nu vreau sa pierd nici un site ci eventual sa-l cresc pe unul mai mult, iar restul sa renunt. Oricum imi e greu cu continutul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate