Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Bagaj de mana aeroport.

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 28.06.2007

 Delphinash, on 21st April 2012, 20:29, said:

E voie cu incarcator pt baterii (micut) la blue air in bagajul de mana ? Se trece usor cu un parfum mic, pasta de dinti, cosmetice in general, corect ambalate ? Exista riscul sa le opreasca ? Presupun ca incarcatorul de telefon chiar nu e pb, trebuie sa il iau...

Nu spun nimic de incarcator.

Se trece fara probleme cu parfum pana in 100ml, pasta de dinti, sampon, creme. Nu le opreste nimeni. Eu am scris despre "sticle de 150ml".  

Foarte important pentru drumul de inapoiere: nici la Beauvais si nici la Bergamo nu au fost deranjati sa gaseasca 2-3 sticle de parfum in fiecare bagaj.

Edited by o_dor, 21 April 2012 - 19:43.


#38
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

 o_dor, on 21st April 2012, 18:42, said:

Nu spun nimic de incarcator.

Se trece fara probleme cu parfum pana in 100ml, pasta de dinti, sampon, creme. Nu le opreste nimeni. Eu am scris despre "sticle de 150ml".  

Foarte important pentru drumul de inapoiere: nici la Beauvais si nici la Bergamo nu au fost deranjati sa gaseasca 2-3 sticle de parfum in fiecare bagaj.

Merci ! Eu am fost doar cu wizz si am trecut mereu fara pb. Nu stiam cum e cu blue. Ma intorc de la Roma, nu stiu cum va fi de acolo...
Eu as avea nevoie de placa de par dar nu ma incumet...e cam mare si mi-e ca mi-o opreste. Mi-a zis cineva tot aici care lucra la baneasa ca a intrebat pt mine daca o pot lua si au zis de la check in ca nu e voie. O fi valabil si pe otopeni ? :D

#39
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

 Delphinash, on 21st April 2012, 20:29, said:

E voie cu incarcator pt baterii (micut) la blue air in bagajul de mana ? Se trece usor cu un parfum mic, pasta de dinti, cosmetice in general, corect ambalate ?

Este voie.

#40
bond7

bond7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.04.2010
plec de curand intr-o mica excursie si vreau sa stiu daca pot lua ca bagaj de mana un troller cu dimensiunile 56(57) x 37 x 20 (in loc de 55x40x20), la blueair.  trollerul fara roti si maner are 51 cm... merci

#41
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Acu' la 1cm chiar cred ca nu se streseaza nimeni.

#42
corinacioflinc

corinacioflinc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2011
Buna. Plec in Germania peste cateva zile si imi voi lua doar bagaj de mana (de-ala cu dimensiuni 55x40x20). Ce as vrea sa stiu e daca ati avut probleme cu ele in legatura cu dimensiunea si daca ma poate ajuta cineva cu vreun link sa vad cum arata exact geanta de dimensiunile respective. Ca la search-urile mele pe google tot ce primesc sunt cateva site-uri cu genti de voiaj dar alte dimensiuni. In fine ideea e ca zbor pentru prima data si nu prea gasesc geanta de dimensiunile astea desi in pricipiu as sti care e :D
De asemenea..stiti vreun loc de unde pot cumpara ieftin o geanta de asta? :)

Ce alte probleme as mai putea intalni acolo?

Mersi mult!

#43
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Solutia: Iei o ruleta cu tine si mergi in magazin !

Aproape toate companiile aeriene dar mai ales cele low-cost au ceva custi in aeroport in care trebuie sa incapa bagajul tau de mana ca sa ti-l accepte. Cel mai recomandat, dupa mine e sa iei una maleabila, din carpa/stofa, eventual un rucsac, probleme au de obicei cu cele cu carcasa tare, mai ales daca nu incap in cutiuta lor de chibrituri. De obicei, cu cat e mai low-cost cu atat parca si mai incapatanata cutiuta lu' procust aia a lor. (desi ctiile de sus unde pui bagajele sunt destul de generoase, dar na, trebuie sa faca si ei de undeva un ban)

#44
ralucamateas

ralucamateas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 06.01.2010
La cursele de linie nu sunt probleme asa mari. Pe KLM am zburat cu rucsac si geanta cu aparatul foto in avion. La low-cost sunt probleme pentru ca se tine cont de dimensiuni, greutate etc:D

#45
Cappyy

Cappyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.12.2008
Are cineva idee daca pot sa urc in avion cu acest troler? http://www.letanneur...encieuse-gris-2
Pe site dimensiunile sunt : 550 X 240 X 400 mm

#46
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
depinde la ce companie ..daca mergi la companie de linie nu o sa ai probleme daca mergi cu low cost la multe companii dimenisunile sunt 55x20x40

#47
Cappyy

Cappyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.12.2008

 adi_ab, on 7th July 2012, 09:46, said:

depinde la ce companie ..daca mergi la companie de linie nu o sa ai probleme daca mergi cu low cost la multe companii dimenisunile sunt 55x20x40

Imi cer scuze, am uitat sa specific si compania , in cazul meu este wizzair.

#48
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
depasesti putin grosimea... daca la plecare (presupun otopeni) nimeresti niste persoane ce verifica strict, e posibil sa trebuiasca sa-l lasi acolo.
sfatul meu: nu risca

#49
mariocor

mariocor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.05.2008

 Cappyy, on 7th July 2012, 09:37, said:

Are cineva idee daca pot sa urc in avion cu acest troler? http://www.letanneur...encieuse-gris-2
Pe site dimensiunile sunt : 550 X 240 X 400 mm

Poate te ajuta si discutiile de aici  http://forum.softped...t...55106&st=18

#50
gcaphoto

gcaphoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2012
Eu o sa calatoresc de la Bruxelles cu WIZZ si as vrea sa stiu daca sunt atat de stricti in legatura cu dimensiunile bagajului de mana. In principiu o sa am numai bagajul de mana si as vrea sa stiu cam ce obiecte sunt permise si care sunt interzise.  Sunt acceptate orice tip de cosmetice? Produsele comestibile precum dulciurile trebuie sa nu depaseasca o anumita greutate? multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate