Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Receptie programe HD

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.10.2009
Am achizitionat de curand un tv Samsung 40C7000 si asa cum ma asteptam,imeginea de la cablu este execrabila.
M-am gandit sa ma abonez la digi,pt televiziune digitala prin satelit,deoarece cea prin cablu nu este disponibila in Adjud,Vrancea.Am sunat la ei si mi-au spus ca nu pot receptiona posturile HD,deoarece,ele pot fi receptionate doar de cei abonati la cablu digital si nu televiziune digitala prin satelit.Stiu ca televizorul are tuner DVB-T/C care sincer nu mai stiu la ce foloseste!
Rugamintea mea,daca are cineva rabdare,sa-mi explice ce pot face in situatia de fata,pt a ma bucura de acest tv,macar la aropiata valoare a lui!ce solutii sunt pt a veadea imagine de calitate si ce solutii sunt pt a receptiona posturile tv HD!multumesc

link descriere tv: http://www.samsung.c...b=specification

#2
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Poti vedea programe HD pe satelit (DVB-S sau DVB-S2), cu o instalatie individuala ( antena .LNB, receptor HD) si poti vedea la liber canalele :HD clear
sau cu abonament la Dolce satelit dolce sau la Dolce Interactiv (daca e disponibil )
Ar mai fi fost  pe cablu la RDS ( dar am inteles ca nu e disponibil la tine) -varianta DVB-C si
terestru (DVB-T) dar numai (deocamdata) in Bucuresti si Sibiu
Mai multe aici: http://forum.softped...p?showforum=580

Edited by robedim, 26 February 2011 - 12:52.


#3
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.10.2009
dolce...la astia nu am digisport si gsp nu?

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
da ai verificat daca nu cumva receptionezi posturile digitale de pe cablu ?

ai dat o scanare automata pe digital ?

Meniu, Retea, Cautare canale, ales Cablu si pe urma Digital ?

#5
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
pe care cablu ? n-auzi ca n-are (nu e disponibil).

View Poststeaua23, on 26th February 2011, 13:05, said:

dolce...la astia nu am digisport si gsp nu?
NU ( ai Dolce Sport 1 si 2 si se lauda ca in curand si HD)

Edited by robedim, 26 February 2011 - 13:39.


#6
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.10.2009
sa inteleg ca varianta in care vad si posturile digital,am digi sport si gsp si pot prinde si cateva posturi HD nu exista pt mine,nu?vreau prea multe

#7
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
ba da : poti sa-ti faci doua abonamente :la Digi Satelit si la Dolce Satelit (+ HD )  :thumbup: ; pe satelit singurul provider care are pachet HD din Romania e Dolce.

Edited by robedim, 26 February 2011 - 13:52.


#8
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.10.2009

View Postrobedim, on 26th February 2011, 13:51, said:

ba da : poti sa-ti faci doua abonamente :la Digi Satelit si la Dolce Satelit (+ HD )  :thumbup: ; pe satelit singurul provider care are pachet HD din Romania e Dolce.
asta insemana 2 abonamente...2 aparate...inca telecomanda pt fiecare,pe langa cea de la tv si sistem

#9
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.12.2010

View Poststeaua23, on 26th February 2011, 12:38, said:

Am achizitionat de curand un tv Samsung 40C7000 si asa cum ma asteptam,imeginea de la cablu este execrabila.
M-am gandit sa ma abonez la digi,pt televiziune digitala prin satelit,deoarece cea prin cablu nu este disponibila in Adjud,Vrancea.Am sunat la ei si mi-au spus ca nu pot receptiona posturile HD,deoarece,ele pot fi receptionate doar de cei abonati la cablu digital si nu televiziune digitala prin satelit.Stiu ca televizorul are tuner DVB-T/C care sincer nu mai stiu la ce foloseste!
Rugamintea mea,daca are cineva rabdare,sa-mi explice ce pot face in situatia de fata,pt a ma bucura de acest tv,macar la aropiata valoare a lui!ce solutii sunt pt a veadea imagine de calitate si ce solutii sunt pt a receptiona posturile tv HD!multumesc

link descriere tv: http://www.samsung.c...b=specification
Daca locuiesti in orase mari unde UPC are cablu optik poti vedea HD(chiar au 9 posturi, mai multe ca la DOLCE) doar achizitionand decodorul lor hd , daca nu singura optiune e DOLCE HD (7 posturi). ATIT !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate