Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Disney Junior.

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#19
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Nu e doar un bloc de programe pe Disney Channel, ci si un canal distinct.

http://forum.softped...howtopic=711533

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interesant este ca pe Disney Channel a fost un promo cu privire la Disney Junior.

#21
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

View PostLogatu, on 14th May 2011, 14:57, said:

Nu e doar un bloc de programe pe Disney Channel, ci si un canal distinct.

http://forum.softped...howtopic=711533
Nu are rost sa intram in polemica  :kisstogether: ...vom vedea din 1 iunie... :peacefingers: oricum mie mi-ar place sa ai dreptate.. s-ar bucura si juniorul meu... :thumbup:

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Disney Channel programe pentru preșcolari de la 1 iunie.      [ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2011/05/jake-and-the-never-land-pirates-1--150x122.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Disney Channel va lansa de ziua copilului blocul de programe Disney Junior dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 2 și 7 ani.

Desenele animate dedicate preșcolarilor vor fi difuzate pe Disney Channel, de luni până vineri, în intervalul 14.00-15.45. În week-end, același program va putea fi urmărit în intervalul 14.00 – 15.00.

Pentru acest segment de vârstă Disney Junior se bate cu Cartoonito, un alt bloc de programe pe care Turner urmează să-l lanseze în septembrie la Boomerang, după cum paginademedia.ro a scris aici.

La evenimentul care a anunțat lansarea Disney Junior în România au fost prezente Kate Morton (director de programe Disney Channel, Europa Centrală și de Est, Africa de Sud și Orientul Mijlociu) și Luminița Anghel.

Blocul de programe Disney Junior conține desene animate precum: Jake și Pirații din Țara de Nicăieri, Clubul lui Mickey Mouse, Imagination Movers, Manny Iscusitul, Agentul Special Oso și Moto – animăluțele din junglă.

Luminița Anghel, una dintre vocile personajelor Disney, în România:

“Noi,  mămicile, ne simțim în siguranță când copiii noștri se uită la un  program Disney. Aceste desene animate îi învață pe copii să vorbească  corect, să se joace în echipă și să facă lucruri de care să fie mândri”.

Sursa: http://www.paginadem...-de-la-1-iunie/


Edited by megafanro, 25 May 2011 - 20:54.


#23
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Înseamnă că deocamdată nu vor dubla în limba română canalul Disney Junior.

#24
Swiby

Swiby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.02.2007

View Postmegafanro, on 25th May 2011, 21:53, said:

...Disney Junior dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 2 și 7 ani.
...
Desenele animate dedicate preșcolarilor vor fi difuzate ... de luni până vineri, în intervalul 14.00-15.45. În week-end, același program va putea fi urmărit în intervalul 14.00 ? 15.00.
In general copii cu varsta cuprinsa intre 2-7 ani dorm in intervalul orar mentionat. Cred ca este o greseala in programarea blocului de programe dedicate celor mici intre acele ore.

Edited by Swiby, 26 May 2011 - 09:37.


#25
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Serios, chiar ii pasa cuiva de Disney Channel sau Playhouse Disney ori ce mai au ei de gand sa bage ? Sunt doar niste prostii menite sa bage pe gat copiilor din ziua de azi, rahaturile de peste ocean. S-au dus vremurile cand canalele de acest gen chiar dadeau desene animate interesante.

Fox Kids-ul cred ca a fost cel mai reusit din toata treaba Fox Kids - Jetix - Disney.

#26
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostAleXXander00, on 3rd June 2011, 02:12, said:

Serios, chiar ii pasa cuiva de Disney Channel sau Playhouse Disney ori ce mai au ei de gand sa bage ? Sunt doar niste prostii menite sa bage pe gat copiilor din ziua de azi, rahaturile de peste ocean. S-au dus vremurile cand canalele de acest gen chiar dadeau desene animate interesante.

Fox Kids-ul cred ca a fost cel mai reusit din toata treaba Fox Kids - Jetix - Disney.



+1

Tragand o concluzie,Disney Junior e exact ce era si Playhouse Disney,adica un bloc pe canalul Disney Channel.E bine totusi ca au schimbat ora,lasand doar dupa-masa blocul de programe,nu si dimineata,cum era la Playhouse.Dupa mine Toon Disney era alegerea ideala,unde erau adevaratele seriale clasice Disney.Dar din pacate,a trecut la Cele Vesnice odata cu lansarea XD.

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sincer sa fiu, Fox Kids nu mi-a placut. Nici Jetix-ul sau Disney Channel nu sunt foarte reusite. :closedeyes:

Edited by alfa_alfa, 03 June 2011 - 16:12.


#28
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Jetix Play, care din pacate nu a fost preluat cam de nicio firma CATV de prin tara, si pe care l-am putut viziona online, cu plata, pe site-ul i-tv.ro, mi s-a parut cel mai reusit din toate.

#29
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Pai Jetix Play-ul difuza cam ce era pe Fox Kids inainte. Jetix-ul se axa mai mult pe cererile din acea perioada, adica batai multe si fara rost. Disney-ul baga pe gat serialele americane cu Miley Nu-Stiu-Cum sau mai stiu eu ce aiureli.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostGABBO, on 3rd June 2011, 22:09, said:

Jetix Play, care din pacate nu a fost preluat cam de nicio firma CATV de prin tara, si pe care l-am putut viziona online, cu plata, pe site-ul i-tv.ro, mi s-a parut cel mai reusit din toate.

A fost preluat de RomTelecom Dolce si iNES I.P.-T.V.. :)

In Polonia si Turcia, Jetix Play a fost inlocuit de Disney Junior, nu bloc de programe. ;)

Off-Topic: Din cauza acoperirii foarte mici, s-ar putea ca o asemenea soarta sa o aibe si KidsCo... :huh:

Edited by alfa_alfa, 05 June 2011 - 13:44.


#31
ONplay

ONplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 12.10.2010

Disney Junior se lansează de la 1 martie a.c.

[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2012/02/Logo-Disney-Junior-300x168.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Disney Junior, canalul pentru copiii cu vârste între 2 și 7 ani, va fi lansat începând cu data de 1 martie. Postul pentru copii va fi disponibil în rețeaua R.C.S.&R.D.S.

Disney Junior va emite zilnic și va difuza producții precum Clubul lui Mickey Mouse, Moto-animăluțele din junglă, Manny Iscusitul, Agent Special Oso, dar și seriale, precum Jake și Pirații din Țara de Nicăieri și Aventurile Zânelor Disney.

Maciej Bral, Disney Channels C.E.E.: “Disney Junior combină moștenirea fără egal de povești clasice de la Walt Disney, cu personaje îndrăgite, muzică antrenantă și învățare prin joc pentru a oferi o experiență perfectă de vizionare atât pentru copii, cât și pentru familiile acestora.”

Disney Junior s-a lansat la nivel internațional în mai 2011, iar acum este difuzat în 109 țări, în 13 limbi.

Sursa : www.paginademedia.ro

Edited by megafanro, 21 February 2012 - 14:52.


#32
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
In sfarsit, introduce si RCS ceva bun, de la lansarea pe piata romaneasca. Si nu vorbim de canalele proprii.

#33
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Si despre GiGa TV se spunea ca va fi la rds rcs, dar s-a introdus si la upc digital, chiar de la lansare.

#34
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Pai sa intre si la RCS si la UPC, abonatii au de castigat nu ?  :rolleyes:

#35
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Asta nu era bloc pe DISNEY CHANNEL? Au avut asa mare audienta sa il lanseze separat?

#36
riker

riker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.05.2004
Stati linistiti...exista si telespectatori multumiti.Disney Junior, o televiziune dedicată copiilor cu vârste cuprinse între 2 și 7 ani și familiilor acestora, va fi lansată în România și va fi disponibilă abonaților RCS & RDS începând cu 1 martie, potrivit unui comunicat remis MEDIAFAX.Deci nu mai ramine decit sa cerem ca acest post sa fie si HD,ca sa fie mai mare numarul de canale HD .A...si sa aiba si pista audio in maghiara,pentru cei interesati.  :naughty:
Sursa...  http://www.gandul.in...-martie-9262479

Edited by megafanro, 21 February 2012 - 15:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate