Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

DVB-C-ARAD RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
R-1946

R-1946

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2011
salut sunt nou pe aici si as avea nevoie de niste raspunsuri:
1.-as vrea sa trec la un abonament HD,televizorul este doar hd,nu full hd:..exista vreo problema in aceasta privinta?
2.-sunt din Arad si de saptamani bune nu sunt receptoare de nici un fel.Stiti cumva pe cand se va rezolva aceasta probema?
multumesc frumos!

#20
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,533
  • Înscris: 16.12.2006
1) nu, nu va fi nici o problema, practic nici nu vei sesiza diferenta :)

mai ales daca ai o diagonala de 32 sa zicem si te uiti de la mai mult de 2 metri la tv !

2) stb-uri hd in perioada imediat urmatoare, posibil chiar saptamana ce vine !

bafta !

#21
R-1946

R-1946

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2011

 catalinman, on 13th March 2011, 12:17, said:

1) nu, nu va fi nici o problema, practic nici nu vei sesiza diferenta :)

mai ales daca ai o diagonala de 32 sa zicem si te uiti de la mai mult de 2 metri la tv !

2) stb-uri hd in perioada imediat urmatoare, posibil chiar saptamana ce vine !

bafta !
pe siteul RCS&RDS e trecut pretul de 25 respectiv 32 ;ei lunar la care se adauga 10 lei chiria lunar,asta ar venii 42 lei maxim,dar am vazut(tot aici pe forum) ca ar fii 47 de lei...totusi care este real?
http://www.rcs-rds.r...igi-tv/cablu-hd

Edited by R-1946, 13 March 2011 - 12:36.


#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,533
  • Înscris: 16.12.2006
35 sau 42, la pachetul pe care il ai acum adaugi stb-ul hd asta inseamna inca 10 lei in plus !

bine daca vrei si HBO Maxpack mai platesti 7 lei sau Cine Star 6 lei ;)

#23
speedman2006

speedman2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2008
Am cumparat un tv Sony 22BX200,care l-am luat pentru bucatarie.Citind pe site Sony ca are tuner integrat nu am aprofundat.Abia dupa ce l-am primit si am incercat sa caut canale am vazut ca e posibil sa nu pot prinde canale cu el.Mi-a gasit 68 de canale,banuiesc ca sunt cele analogice.Stiu ca cel mai simplu ar fi sa iau un receiver de la RCS si nu as mai avea probleme,idea este ca tv e montat pe perete si nu am unde pune si receiver.Exista vreo modalitate prin care pot vedea si celelalte canale?

Va multumesc pentru orice sfat care ar putea sa imi rezolve problema.

#24
sharp_razor

sharp_razor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 28.06.2008

 speedman2006, on 13th March 2011, 14:30, said:

Am cumparat un tv Sony 22BX200,care l-am luat pentru bucatarie.Citind pe site Sony ca are tuner integrat nu am aprofundat.Abia dupa ce l-am primit si am incercat sa caut canale am vazut ca e posibil sa nu pot prinde canale cu el.Mi-a gasit 68 de canale,banuiesc ca sunt cele analogice.Stiu ca cel mai simplu ar fi sa iau un receiver de la RCS si nu as mai avea probleme,idea este ca tv e montat pe perete si nu am unde pune si receiver.Exista vreo modalitate prin care pot vedea si celelalte canale?

Va multumesc pentru orice sfat care ar putea sa imi rezolve problema.

Trebuie sa aiba tuner DVB-C incorporat. Din ce am citit pe internet are doar DVB-T nu si DVB-C de care ai tu nevoie pentru a vedea canalele digitale de la RCS.

#25
speedman2006

speedman2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2008

 sharp_razor, on 13th March 2011, 14:38, said:

Trebuie sa aiba tuner DVB-C incorporat. Din ce am citit pe internet are doar DVB-T nu si DVB-C de care ai tu nevoie pentru a vedea canalele digitale de la RCS.


In afara de receiver nu pot lua altceva ca sa pot vedea si celelalte canale?
La aceasta diagonala pretul unui tv cu dvb-c e mai mare decat cat am dat eu.Cred ca voi pune un splitter la tv din sufragerie si voi trage un cablu in bucatarie si voi muta canalele de la tv din sufragerie.

Edited by speedman2006, 13 March 2011 - 15:17.


#26
R-1946

R-1946

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2011
Salut,stie cineva cand vor fi stb-uri HD la caserii??

#27
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 20.12.2010
Am un sony 32S4000 care dupa specificatiile producatorului are si DVB-T si DVB-C http://support.sony-...p;m=KDL-32S4000

Acum intrebarea este: ce trebuie sa fac pentru a prinde posturile HD (pro tv hd,utv hd,tvr hd etc...) .Mentionez ca un vecin de-al meu prinde aceste posturi HD cu un tv LG si acelasi abonament la cablu ca si mine(nu are nimic in plus fata de mine).Mie imi apare "TVR HD" dar nu am nici imagine nici sunet(sunetul mai merge cateodata).De asemenea imi merg si o gramada de programe transmise digita(+posturile de radio).Doar cele HD nu merg.

Mersi.

Edited by kvlq, 09 July 2011 - 21:28.


#28
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
@'kvlq'
Televizorul tau nu stie HD, deci nici o sansa de programe HD.

#29
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
Voi aveti probleme cu frecventele unde sunt PRO TV HD si RTL 2, la mine ba merg perfect ba apare lipsa semnal?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate