Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Receiver HD Dolce PVR

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#163
Iulianilie1986

Iulianilie1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2016
Si eu sunt in aceeasi situatie tot Italia,am semnal pe decodorul vechi dar pe cel cu inregistrare nimic.ai reusit sa il montezi,merge?
,

#164
StoianAlin89

StoianAlin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.03.2016
Salut! Nu, m-am chinuit vreo 5 zile si nimic si am ajuns la concluzia ca nu e bun decodorul...pana la urma l-am trimis in tara si am cerut sa imi fie schimbat. Mi l-au schimbat si acum astept sa mi-l trimita inapoi aici sa vad ce reusesc si te anunt! ;) Doar ca se lasa pe inca vreo 2 saptamani pana imi trimite pachetul!

#165
Iulianilie1986

Iulianilie1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2016
Am cumpoarat azi un lnb cu 4 intrari si cablu.o sa mai trag unul. Am semnal pe cel vechi dar cand il pun oe asra nu merge.tehnicianul mia zis k pot prinde semnal si cu un cablu...posibil sa fie defect din ce am vz sunt multe pe piata defecte
Numai la noi e posibil asa cv.mai incerc daca nu il trimit inapoi.iar bani pe comisioane s transport

#166
StoianAlin89

StoianAlin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.03.2016
Am revenit!
Intre timp mi-au trimis din tara alt decodor (tot cu functie de inregistrare) l-am montat la antena si ghici... totul e ok!!! ��
Deci au multe noi cu probleme... faza e sa il probezi in tara inainte sa il aduci sau sa ti-l trimita pana aici...ca altfel risti ca mine sa platesti firmele de transport pachete. O seara buna!
PS: Doua cabluri din LNB am inteles ca trebuie trase ca sa poti inregistra un canal in timp ce tu te uiti pe altu'.. si eu am tras tot doua si merge si inregistrare, dar normal ar trebui sa mearga si cu unul singur daca decodorul nu are probleme! Bafta!

Edited by StoianAlin89, 12 December 2016 - 20:22.


#167
alexbrown97

alexbrown97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2016
salutare
as avea o intrebare legata de conectarea la LNB a unui receptor Dolce HD cu inregistrare, am un LNB Alps Quad care are 2 perechi de mufe, o pereche de inalta frecventa in jur de 14Ghz (cu polarizare verticala si orizontala) si inca o pereche de joasa frecventa in jur de 12Ghz tot cu polarizare verticala si orizontala. Problema mea este ca nu pot vedea toate canalele, uneori merg HBO 1 si 2 dar 3 nu, apoi invers si cu alte canale este la fel. Am o antena de 1m si la putere semnal e la maxim si calitatea la 0.90. Vreo idee cum sa rezolv problema asta? Am incercat cam toate combinatiile de conectare pana acum... Multam fain!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate