Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Eftalia Aqua Hotel - Alanya

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postzugry, on 17th January 2011, 16:28, said:

eu concluzionam retoric :) Sunt sigur ca turcu vrea sa atraga cleentela si nu da rateuri cu serviciile; departarea fata de mare este evidenta, pe aia nu o poate micsora :P
   ehhhhe,atata timp cat ai beach bar nu cred ca 100 de m e asa departe

#20
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011
nici eu nu cred ca mancarea va fi de calitate slaba , ar fi chiar culmea inca din primul an ?! dar de distanta pana la plaja e sigur , acest aspect este specificat  .

#21
cristianford

cristianford

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.06.2009
Daca vrem sa nu mergem la acel hotel putem sa spunem ca plaja este departe, mancarea este putina si nu prea delicioasa, daca o fi OB, daca se intrerupe curentul si ramanem in lift, daca....... Intotdeauna cand pleci in vacanta trebuie sa-ti asum un oarecare risc si daca n-ar fi putin spirit de aventura si necunoscut n-ar mai fi frumos. Eu am deschis acest topic pentru a forma un grup care sa mearga la noul hotel. Cand cineva nu ajunge la struguri striga ca sunt acrii!!! Daca este cineva interesat poate sa-mi scrie pe PM.
Cred ca tu Oana ai vrea sa mergi, ce zici?

#22
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postcristianford, on 17th January 2011, 20:37, said:

Daca vrem sa nu mergem la acel hotel putem sa spunem ca plaja este departe, mancarea este putina si nu prea delicioasa, daca o fi OB, daca se intrerupe curentul si ramanem in lift, daca....... Intotdeauna cand pleci in vacanta trebuie sa-ti asum un oarecare risc si daca n-ar fi putin spirit de aventura si necunoscut n-ar mai fi frumos. Eu am deschis acest topic pentru a forma un grup care sa mearga la noul hotel. Cand cineva nu ajunge la struguri striga ca sunt acrii!!! Daca este cineva interesat poate sa-mi scrie pe PM.
Cred ca tu Oana ai vrea sa mergi, ce zici?
:coolspeak: categoric.....noi suntem in general constienti de ceea ce vom gasi acolo(in mod sigur vom primi mai mult decat vom plati......)
    Apropo,pt carcotasi Kustur club din Kusadasi pt aceeasi perioada 14-24 iunie pt familia mea 2 adulti si 1copil ne-ar costa cu EB 972euro si sunt convinsa ca voi primi cel putin ce am primit la Kustur.

Edited by calin_oana, 17 January 2011 - 20:56.


#23
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
suntem 3 familii cu copii care vrem sa mergem, plus un adult + un copil si posibil inca 2 adulti. Intrebare intrebatoare> perioada nu poate fi din 18.06? sau macar din 17.06? Depindem de scoli, inclusiv un cadru didactic... banuiesc ca inseamna cativa Euroi in plus pentru ca se intra cu inca 3-4 zile in perioada de pret cu 61E/noapte in loc de 46E/noapte.

#24
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011
sincer , si eu aveam pe lista acest hotel , dar distanta pana la plaja m-a determinat sa caut altceva; 100 m nu e cine stie ce acum , dar cand voi fi acolo , la 40 gr sigur se va simti , mai ales ca voi face drumul asta  zi de zi ;prefer sa mai aduag ceva la buget dar sa fiu multumita acolo.
ma mai gandesc !

#25
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
Pe site-ul oficial http://www.eftaliaho...talia-aqua.html eu nu vad unde scrie despre pozitia/distanta hotelului fata de plaja/mare, pe site-ul agentiei ro. am vazut si eu scris 100 m, dar nu ma lamureste exact. Daca este sa dam crezare distantei de 100 m de la hotel pina la plaja eu nu vad asta o problema, spre exemplu la Royal Wings de la iesirea din hotel destinata pt. plaja pina la intrarea pe plaja sunt 300 m + inca ceva pina la intrarea in mare, si exemplele cu distante de genul acesta pot continua la majoritatea resorturilor.

Edited by w140, 18 January 2011 - 11:45.


#26
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postzugry, on 17th January 2011, 22:51, said:

suntem 3 familii cu copii care vrem sa mergem, plus un adult + un copil si posibil inca 2 adulti. Intrebare intrebatoare> perioada nu poate fi din 18.06? sau macar din 17.06? Depindem de scoli, inclusiv un cadru didactic... banuiesc ca inseamna cativa Euroi in plus pentru ca se intra cu inca 3-4 zile in perioada de pret cu 61E/noapte in loc de 46E/noapte.
   Se poate orice,doar ca noi am ales aceasta perioada ca sa coincida cu plecarea unei curse charter din Cluj(pt cei doritori de avion)   http://www.tui.com/h...a-Resort-50327/

Edited by calin_oana, 18 January 2011 - 13:18.


#27
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postcalin_oana, on 18th January 2011, 13:11, said:

Se poate orice,doar ca noi am ales aceasta perioada ca sa coincida cu plecarea unei curse charter din Cluj(pt cei doritori de avion)   http://www.tui.com/h...a-Resort-50327/

acolo nu am vazut charter decat din Germania  :confuzzled:

#28
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postzugry, on 18th January 2011, 13:57, said:

acolo nu am vazut charter decat din Germania  :confuzzled:
   adresa respectiva am dat-o pt descrierea hotelului pt vb de limba germana,

#29
cristianford

cristianford

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.06.2009

View Postcalin_oana, on 18th January 2011, 14:43, said:

adresa respectiva am dat-o pt descrierea hotelului pt vb de limba germana,
Pe site-ul respectiv este descrierea altui hotel din Alanya - Eftelia Aqua Resort. Pentru hotelul Eftelia Aqua Antalya nu sunt prea multe descrieri si poze deoarece nu este gata. Totusi gasiti cateva daca cautati. Dupa cate am aflat plaja este cu nisip si pietricele la fel ca si in apa. Eu cred ca se face prea multa tevatura pe seama acestui hotel. Pentru multi dintre noi (care sigur nu vor sa mearga) este prea ..., mancarea este prea..., plaja este prea departe. Probabil dupa ce venim din Alanya va pot (putem) da mai multe detalii. Daca nu doriti sa va luati de pe acum sejururi la preturile astea o sa va luati la preturi mai mari (daca va convin descrierile) asta in cazul in care veti dori sa mergeti acolo! Sunt cateva agentii care au scos pe piata acest hotel la preturi bune.

#30
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postcristianford, on 18th January 2011, 17:26, said:

Pe site-ul respectiv este descrierea altui hotel din Alanya - Eftelia Aqua Resort. Pentru hotelul Eftelia Aqua Antalya nu sunt prea multe descrieri si poze deoarece nu este gata. Totusi gasiti cateva daca cautati. Dupa cate am aflat plaja este cu nisip si pietricele la fel ca si in apa. Eu cred ca se face prea multa tevatura pe seama acestui hotel. Pentru multi dintre noi (care sigur nu vor sa mearga) este prea ..., mancarea este prea..., plaja este prea departe. Probabil dupa ce venim din Alanya va pot (putem) da mai multe detalii. Daca nu doriti sa va luati de pe acum sejururi la preturile astea o sa va luati la preturi mai mari (daca va convin descrierile) asta in cazul in care veti dori sa mergeti acolo! Sunt cateva agentii care au scos pe piata acest hotel la preturi bune.
Hotelul Eftelia Aqua Resort este numai unul si este in Alanya si site-ul este corect.

#31
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008
Noutati ceva despre EAR poze recente.

Edited by LILIELI, 20 January 2011 - 11:46.


#32
mirulazar

mirulazar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.01.2011
in luna august merge cineva?

#33
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postmirulazar, on 20th January 2011, 20:58, said:

in luna august merge cineva?
Noi ne-am hotarat mergem in iunie asa ca o sa iti dam detalii la intoarcere.

#34
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
privitor la cei interesati de acest hotel si la discountul de -10% suplimentar fata de EB afista pentru grupuri > 20 pers:

inteleg ca este un grup cu plecare din CJ pentru 14.06

pe mine m-ar interesa cu intrare din 18.06. Deja suntem cam 5 masini, deci 10 adulti. Mai asteptam doritori...

#35
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postmirulazar, on 20th January 2011, 20:58, said:

in luna august merge cineva?

in iulie poate dar vreau si eu un pm cu agentia.....................multumiri

#36
fetin

fetin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.02.2010

View Postcristianford, on 16th January 2011, 11:32, said:

Transport individual. Acum am cateva poze cu vedere generala. Dar o sa-ti trimit pe PM agentia si o descriere. Eu cred ca va fi ok.
te rog imi dai si mie numele agentiei?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate