Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 

DC++, oDC, StrongDC++, rmDC++

- - - - -
  • Please log in to reply
311 replies to this topic

Poll: Ce folositi? (1249 member(s) have cast votes)

Ce folositi?

  1. DC++ (209 votes [16.72%])

    Percentage of vote: 16.72%

  2. oDC (326 votes [26.08%])

    Percentage of vote: 26.08%

  3. StrongDC++ (598 votes [47.84%])

    Percentage of vote: 47.84%

  4. rmDC++ (117 votes [9.36%])

    Percentage of vote: 9.36%

Vote Guests cannot vote

#271
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Ar putea sa le ataseze si aici.

#272
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005
Incercat multi clienti StrongDC++ era slabut acum un an cand l-am incercat ,cel mai tare era zdc++ dar avea crashuri dese asa ca am trecu pe rmdc++ care indiferent de ce i-am facut si la share de peste 200 de GB si cu peste 50 de sloturi conectate si share in creere nu s-a blocat , pe care il folosesc de mult timp!
nu am folosit clienti care nu au tth pt ca este enervant am net bun si e aiurea sa stau dupa unul singur sa iau ceva sa sa caut altul care are acelasi lucru si viteza...dar ce fac daca ala iese...!ma rog...stiti si voi avantajele tth-ului!
Dar din pacate rmdc++ e banat din ce in ce mai des si numai are update..deci cred ca trec pe strong inapoi!
E adevarat ca-s banate pt limiter dar sunt banate aiurea....limiter-ul se poate face pe banda pur si simplu cu alte programe decat cel din strong,rmdc...etc...eu il folosesc aproape tot timpul dar e setat la upload la 2000 de kb si download 4000 de kb! si asta pt ca sunt unii cu banda buna share mic si iau ca nemancatii si imi mai merge si calc prost pe urma!
ApexDC++ multe setari de pomana...si nu am rausit s-al fac sa ia listele indiferent de ce i-am facut(m-am chinuit vreo ora)
Iar pt cei care folosesc clienti banati pt fake share...ca sa faca  fake share!YOU S**K!

Edited by TADY85, 06 April 2007 - 11:39.


#273
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Rmdc nu mai e updatat de 2ani. Un fel de update al lui rmdc este icedc(mult mai stabil decat rmdc) Si strongul, apexul, pwdc..... au limiter. Nu sunt banate pentru ca pot limita banda. Banurile le iei tu ca tii limitarea activata, chiar daca ai limitarea la 2000. Sunt huburi care nu permit nici un fel de limitare. Te sfatuiesc sa-ti scoti limitarea.
Apexul are setari bune, insa probabil nu le intelegi tu sau nu le intelegi rostul.I-ati traducerea in romana, poate asa vezi ce fac seatrile alea.

Edited by Manny AC, 06 April 2007 - 17:53.


#274
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005
Cred ca este o limitare rezonabila...nu-mi iau banuri pt limitare pe huburile pe care intru pt ca nu se simte limitarea....iau pt ca rmdc++ e banat
La sharerul care il am si banda care o am nu-mi permit sa scot limitarea si numarul de sloturi pt ca numai fac nimic pe calc cu ala deschis!
Mai stabil ca rmdc?mie nu mi s-a blocat niciodata rmdc++...cum poate sa fie mai stabil de atat?

#275
ingerasha_iri

ingerasha_iri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.04.2007
da pana la urma care e cel mai rapid...mai ales k eu am rds prin cablu ( modem) si nu am viteza prea buna...pt un film stau si o zi sa-l ia :(...da-ti-mi o varianta

#276
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005

 ingerasha_iri, on Apr 11 2007, 00:18, said:

da pana la urma care e cel mai rapid...mai ales k eu am rds prin cablu ( modem) si nu am viteza prea buna...pt un film stau si o zi sa-l ia :(...da-ti-mi o varianta
Din pacate pt rds nu prea conteaza ce client folosesti...cu niciunul nu o sa-ti mearga mai bine de 100 de KB/s download pe cable link sau 400 KB/s pe fiberlink!
e bun cam orice cu tth care ia de la mai multe surse ... ca sa iei si cand iese persoana de la care ai dat sa ia ceva(daca mai au si altii lucrul respectiv)

#277
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 19.06.2005

 ingerasha_iri, on Apr 11 2007, 00:18, said:

da pana la urma care e cel mai rapid...mai ales k eu am rds prin cablu ( modem) si nu am viteza prea buna...pt un film stau si o zi sa-l ia :(...da-ti-mi o varianta

Clienti cu multisource: StrongDC++ ,ApexDC++,IceDC++,LDC++ astia sunt mai buni si inca upgradati.

#278
andrmarian

andrmarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2007

 TADY85, on Apr 12 2007, 20:08, said:

Din pacate pt rds nu prea conteaza ce client folosesti...cu niciunul nu o sa-ti mearga mai bine de 100 de KB/s download pe cable link sau 400 KB/s pe fiberlink!
e bun cam orice cu tth care ia de la mai multe surse ... ca sa iei si cand iese persoana de la care ai dat sa ia ceva(daca mai au si altii lucrul respectiv)


Man, eu trag cu aprox 3 MB/s, folosind fibelink-ul de la RDS.  :naughty:
(of course, doar de la useri care sunt din reteaua RDS  :P )


On topic: eu folosesc PeerWeb DC++ (merge foarte bine)  :first: .

Edited by andrmarian, 18 July 2007 - 09:45.


#279
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005

 andrmarian, on Jul 18 2007, 10:43, said:

Man, eu trag cu aprox 3 MB/s, folosind fibelink-ul de la RDS.  :naughty:
(of course, doar de la useri care sunt din reteaua RDS  :P )
On topic: eu folosesc PeerWeb DC++ (merge foarte bine)  :first: .
era vorba despre alte retele+ ca si-au mai marit banda de atunci..de cand am postat:P
oricum esti norocos;)

#280
livyu_s

livyu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 16.02.2007
Ce trebuie sa fac pt a lua de la mai multi useri deodata? Strong dc'ul meu gaseste acelasi fisier la peste 400 de useri dar ia de la maxim 10 din cate am vazut eu...ar trebui sa ia macar de la 100 de useri presupunand ca ceilalti nu au sloturi libere...deci ce trebuie sa fac? Mentionez ca viteza mea la net e km d 1,2MB/s maxim testat dar iau cu viteza mica pt k nu downloadeaza d la mai multi de 10 deodata...

Edited by livyu_s, 04 January 2008 - 01:47.


#281
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
intai trebuie sa intelegi cum si pe ce principii functioneaza programul ca sa-ti dai seama ca nu te ajuta cu nimic daca tragi de la 100 de useri odata... ba dimpotriva

#282
narcisx

narcisx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 21.01.2008
Sall stie cineva cum se numeste clientul acela de dc care poate clone useri. Am un hub si vreau sa vad la cati useri crapa.

#283
nike_sTeaua

nike_sTeaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 29.05.2007
Am o problema. Mereu cand vreau sa intru pe un user imi zice "Connection Timeout", la search nu gaseste nimic. :|
Help!

#284
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Siii..... ai Windows... care? Internet de unde? Antivirus/firewall? Switch/router? Pina acum a mers? Ce program DC folosesti?
http://www.strong-dc.ro/
Windows > software >? freeware > exista topic special pentru Strong DC.

#285
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
de ce in poll nu apare si ApexDC++ ?! :(

#286
nike_sTeaua

nike_sTeaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 29.05.2007

 queensoft, on Apr 8 2008, 17:47, said:

Siii..... ai Windows... care? Internet de unde? Antivirus/firewall? Switch/router? Pina acum a mers? Ce program DC folosesti?
http://www.strong-dc.ro/
Windows > software >? freeware > exista topic special pentru Strong DC.

XP, rds, firewall nu, switch, pana acum a mers, oDC.
PS: Mi`am reinstalat windowsu`.

Edited by nike_sTeaua, 08 April 2008 - 17:02.


#287
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 19.06.2005

 crysty2k5, on Apr 8 2008, 17:49, said:

de ce in poll nu apare si ApexDC++ ?! :(
Pentru ca pe vremea cand s-a facut poolul,Apexdc++ nu exista.Oricum e o copie de cam 99% a strongului. :)

#288
sandubest

sandubest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2008
Strong dc++ e cel mai bun , pentru ca atunci cand dai un search si iti gaseste ce cauti la mai multi , se aduna viteza si downloadezi mai bine !!!

Edited by queensoft, 09 April 2008 - 09:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate