Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Preluare firma

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004
Un prieten are o firma, nu o foloseste, nu a avut activitate, merita sa o iau de la el sau sa imi fac eu alta ? Ma gandeam ca e mai simplu sa trec de pe numele lui pe al meu..
A facut cineva asa ceva? Ce riscuri ar fi, cat ar costa?

#2
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

Valentynus, on Aug 15 2005, 18:42, said:

Un prieten are o firma, nu o foloseste, nu a avut activitate, merita sa o iau de la el sau sa imi fac eu alta ? Ma gandeam ca e mai simplu sa trec de pe numele lui pe al meu..
A facut cineva asa ceva? Ce riscuri ar fi, cat ar costa?

<{POST_SNAPBACK}>


Actele sunt in mare parte aceleasi. Cheltuielile sunt cam aceleasi. Mi se pare chiar un pic mai greu la cesiune decat la infiintarea unei firme noi.
Riscurile exista intodeauna, contabilitate tinuta gresit, plati nefacute, si multe altele. Daca merita, nu stiu, de la caz la caz.

#3
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
stai tu calm. e mult mai simplu sa iti faci una noua. dureaza mai putin, costa mai putin.

#4
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
subscriu

#5
SE

SE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.07.2004
Probabil ca va trebui sa schimbi sediul social, si vine automat un control etc etc.
Cel mai bine, iti faci tu una.

#6
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004
Aia e problema, sediul social..pe adresa mea mai figureaza 3 firme, firme cu care eu nu am nici o legatura, nu stiu cum au aparut, eu fiind singurul proprietar .. Am fost la registrul comertului, am facut cerere sa imi spuna in ce conditii au fost infiintate acele societati si am primit acasa dupa o luna plic in care imi spunea ca exista 3 societati la adresa aia !!
   Ce am reusit sa aflu ca firmele nu mai au activitate din 1998, acum de curand am primit scrisoare ca au fost dizolvate, dar trebuie si radiate adica alti bani, timp etc

   Stie cineva unde pot sa ma interesez ce e cu firmele alea pe adresa mea? Sa depun o plangere, o reclamatie?

Edited by Valentynus, 16 August 2005 - 21:28.


#7
SE

SE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.07.2004

Valentynus, on Aug 16 2005, 21:27, said:

Aia e problema, sediul social..pe adresa mea mai figureaza 3 firme, firme cu care eu nu am nici o legatura, nu stiu cum au aparut, eu fiind singurul proprietar .. Am fost la registrul comertului, am facut cerere sa imi spuna in ce conditii au fost infiintate acele societati si am primit acasa dupa o luna plic in care imi spunea ca exista 3 societati la adresa aia !!
   Ce am reusit sa aflu ca firmele nu mai au activitate din 1998, acum de curand am primit scrisoare ca au fost dizolvate, dar trebuie si radiate adica alti bani, timp etc

   Stie cineva unde pot sa ma interesez ce e cu firmele alea pe adresa mea? Sa depun o plangere, o reclamatie?

<{POST_SNAPBACK}>


Parca povestesti de zona crepusculara, dar in fine, suntem la noi in tara, adica in Romania...
Poate tu ai devenit proprietar dupa ce au fost infiintate acele firme.

#8
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Mie imi vin amenzi de parcare pentru masina unei fundatii care are sediul la mine in casa. :o

#9
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004
Sunt singurul proprietar, stau acolo de cand s-a construit blocul, ideea e ca nu stiu unde sa merg sa ma agit , sa incerc sa rezolv situatia inainte sa ma apuc sa dau bani pe la avocati ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate