Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

fondul de garantare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
jeanspa

jeanspa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2010
care pot fi motivele care duc la respingerea dosarului?
eu am inceput dosarul cu banca pe data de 01.11.2010 si azi 10.11.2010 am facut antecontract
astept evaluarea dupa care pleaca la fond ,sa vad cat va dura acolo.

#2
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002
http://www.conso.ro/...-dosarului.html

#3
MadalinIlie

MadalinIlie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.10.2007

 jeanspa, on 11th November 2010, 02:04, said:

care pot fi motivele care duc la respingerea dosarului?
eu am inceput dosarul cu banca pe data de 01.11.2010 si azi 10.11.2010 am facut antecontract
astept evaluarea dupa care pleaca la fond ,sa vad cat va dura acolo.


Hello,

In mod normal daca trece de banca nu trebuie sa ai probleme - in plus acum au si o aplicati electronica intre banca si dond prin care verifica stadiul dosarului si se informeaza si mai repede.
Bafta

Madalin

#4
eli_dea

eli_dea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.01.2011
Ati auzit de cazuri in care Fondul a refuzat in totalitate un dosar?Ce verifica in special si cam cat dureaza pana se intoarce dosarul de la Fond la banca?

#5
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Se verifica actele apartamentului, deoarece daca nu platesti, ei raman cu apartamentul, nu banca. Stiind ca oricum bancile au acum criterii riguroase de selectie pentru actele tale, acestea nu o sa le bage ei prea mult in seama. Cazuri de respingere nu au existat. In principiu daca treci de banca, trecti si de ei sigur. Dosarele se mai pot intoarce eventual pentru lipsa sau inconsistenta unor acte, nimic mai mult.

#6
eli_dea

eli_dea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.01.2011
Stie cineva daca ne mai putem informa la Fond in legatura cu stadiul in care se afla dosarul?Am sunat la ei si mi-au zis ca numai bancile pot vedea acest lucru, ei nu-mi pot spune. Si sunt putin surprinsa, deoarece din ce am citit pe net, reiesea ca fiecare se putea interesa de dosarul propriu, ba chiar ar fi existat si o litsa cu dosarele existente la Fond.

#7
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Mie de la banca (brd) mi-a zis ca inj maxim 11 zile ar trebui sa am respunsul de la fond.Listele care erau odata nu mai sunt.Nu am idee cum am putea sa aflam in ce stadiu este dosarul.probabil intreband la banca.

#8
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010

 zet105, on 22nd February 2011, 03:47, said:

Mie de la banca (brd) mi-a zis ca inj maxim 11 zile ar trebui sa am respunsul de la fond.Listele care erau odata nu mai sunt.Nu am idee cum am putea sa aflam in ce stadiu este dosarul.probabil intreband la banca.
exista posibilitatea ca un dosar de prima casa sa se respinga deoarece se cumpara un imobil de la parinti?
dar ,daca imobilul e o mansarda?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate