Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Laptop Hannspree - PARERI

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
onkyo

onkyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.03.2010

View Postgandrei3, on 1st February 2011, 18:52, said:

Driver pt palaca video unde gasesc, ca se vede 1024*768, si trebuie sa il fac 1366*768. Si driver pt wi-fi(win xp)?
Gasesti toate driverele pe siteul Hannspree atit pt Win 7 /32/64 bit cit si pt. XP,eu am renuntat la Win 7,am instalat XP.

http://www.hannspree...t...165&c=54111

#38
vick92

vick92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2009

View Postonkyo, on 4th February 2011, 16:46, said:

eu am renuntat la Win 7,am instalat XP.
de ce?

#39
BlueSh4rk

BlueSh4rk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2010
Poate cineva sa lase detalii mai amanuntite despre cum pot instala un windows XP pe acest model de laptop (Hannspree SN12) cu stick USB bootabil? Am reusit sa instalez Ubuntu 10 si Windows 7 (este foarte usor!)... dar ma chinui de foarte mult timp sa instalez si XP-ul (am incercat foarte multe programe de facut stick-ul bootabil si multe variante de windows xp) fara nici un rezultat. V-as ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta!

#40
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Instalare XP de pe stick

Eu am reusit urmand pasii din link.

Edited by xymzar, 15 February 2011 - 10:46.


#41
BlueSh4rk

BlueSh4rk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2010

View Postxymzar, on 15th February 2011, 10:44, said:

Instalare XP de pe stick

Eu am reusit urmand pasii din link.
Salut! Ai instalat windows XP pe Hannspree SN12 urmand pasii de acolo? Am incercat mai demult si metoda aia si tot nu a mers. Stiu sa fac `stick-uri bootabile` cu XP care merg instalate pe alte laptopuri, insa pe `divania asta` de hannspree nu reusesc (imi da fel de fel de erori cand incepe sa instaleze windows-ul).

Edited by BlueSh4rk, 15 February 2011 - 13:27.


#42
sallyuk

sallyuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2011
vreau si eu sa-mi cumpar un laptop. bugetul este de ~1500lei. am vazut pe emag.ro un laptop despre care am mai citit pe aici dar tot nu mi-am dat seama..e bun sau nu?(http://www.emag.ro/l...12E24B01?numele hotului e:vp_ap_assoc)
nu il folosesc la ceva special. doar sa navighez pe net, muzica, filme si cate ceva pentru scoala(fiind profil mate-info mai am nevoie...)
poate ma sfatuiti sa-mi iau altceva. astept parerile dvs.
multumesc!

Edited by sallyuk, 19 February 2011 - 14:52.


#43
onkyo

onkyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.03.2010

View Postvick92, on 5th February 2011, 00:10, said:

de ce?



Scuze,dar n-am mai intrat,nu prea im place interfata win 7,dar inca nu-s hotarit definitiv!Salutare.

View Postsallyuk, on 19th February 2011, 14:51, said:

vreau si eu sa-mi cumpar un laptop. bugetul este de ~1500lei. am vazut pe emag.ro un laptop despre care am mai citit pe aici dar tot nu mi-am dat seama..e bun sau nu?(http://www.emag.ro/l...12E24B01?numele hotului e:vp_ap_assoc)
nu il folosesc la ceva special. doar sa navighez pe net, muzica, filme si cate ceva pentru scoala(fiind profil mate-info mai am nevoie...)
poate ma sfatuiti sa-mi iau altceva. astept parerile dvs.
multumesc!


Daca il folosesti pentru ce ai spus este excelent,din punctul meu de vedere,daca ai si un TV HD te vei bucura de filme la rezoltie 1920*1080( depinde de rezolutia panoului tv,are posibilitatea ajustarii dimensiunilor imaginii).
Vezi pe net caracteristicile,placa video care nu este dedicata are shared 814 mb
P.S.- nu stiu la ce cazne supun altii dispozitivele de acest gen,dar eu am mare grija.Apropo,da Doamne sa functioneze,unora le-a cedat subit,am citit pe emag.

http://www.emag.ro/l...s--pX52F-EX513D - o varianta mai scumpa,laptop la 15,6 inch,procesor revizuit dualcore intel pentium pe tehnologia 32nm.

Edited by onkyo, 19 February 2011 - 20:00.


#44
sallyuk

sallyuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2011
multulmesc!

am primit niste sfaturi cu privire la diagonala: sa fie cat mai mare pentru ca stand in fata laptopului mai mult timp o sa am probleme cu ochii(diagonala fiind mica si rezolutia destul de mare).
Dvs ce parere aveti?


ps: nu am 'fonduri' suficiente pentru celelalt laptop.

#45
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Un review mai "detaliat" gen cele de pe notebookreview sau notebookcheck pentru modelul de 12" ati gasit pe undeva?

#46
annecristyyy2003

annecristyyy2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 30.08.2005
Mi se pare excelent acest laptop. Daca il vrea cineva am meu este de vanzare. Cumparat Vineri il vand maine cu o reducere de 70lei. EXCELENT! :cursing:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e8L89GjsgRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e8L89GjsgRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am uitat sa precizez ca koyosii de la koyos mi-au sters si contul de pe site-ul lor. Minunat!

Edited by annecristyyy2003, 27 February 2011 - 01:59.


#47
vick92

vick92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2009

View Postannecristyyy2003, on 27th February 2011, 01:48, said:

Mi se pare excelent acest laptop. Daca il vrea cineva am meu este de vanzare. Cumparat Vineri il vand maine cu o reducere de 70lei. EXCELENT! :cursing:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e8L89GjsgRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e8L89GjsgRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am uitat sa precizez ca koyosii de la koyos mi-au sters si contul de pe site-ul lor. Minunat!
dar ce are?
nu-mi dau seama din filmulet

#48
sergiulica

sergiulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2004
Pana acum ceva vreme cand il conectam prin cablu HDMI la LCD cu Win 7 Ultimate pe el facea singur setarile si reda imaginea pe tot ecranul LCD. De cateva zile mai reda doar pe aprox 75% ramanand un chenar negru de jur inmprejur. Pur si simplu nu mai face scalare pe tot ecranul. Am incercat toate optiunile posiblie si imposiblie din graphic properties, nimic. Am instalat din nou driverul video de pe site-ul hannspree si tot nimic. Are cineva vreo idee ?

#49
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Aveti idee cate sloturi de memorie ram are modelul de 10' SN10E? Am gasit undeva pe net ca are doar un slot, dar nu stiu daca ar suporta o placuta de 2gb.

#50
iordantonio

iordantonio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.09.2007

View Postbillyboy, on 10th April 2011, 12:10, said:

Aveti idee cate sloturi de memorie ram are modelul de 10' SN10E? Am gasit undeva pe net ca are doar un slot, dar nu stiu daca ar suporta o placuta de 2gb.
Da, suporta memorie de 2GB; Are un singur slot, se inlocuieste memoria de 1 GB cu alta de 2 GB. In manual scrie: memory:  -DDR2 800 MHz SO-DIMM socket  ; -SODIMM, DDR2 667 1GB  ; -SODIMM, DDR2 667 2GB  (optional). Dar nu stiu sigur daca ar merge mai bine cu memorie 2 GB  de 800 MHz, fata de 667 MHz. Ar fi indicat?

Edited by iordantonio, 30 May 2011 - 20:53.


#51
haicarul

haicarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2004
sal...a incercat cineva un upgrade de ram...daca da ce fel de ram ati folosit....eu am incercat un HYNIX 2g 667 si im dadea erori la transferul de date....nu era compatibil....stie cineva ce firme sunt compatibile cu hannsbook SN10 netbook????

#52
adi.b

adi.b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.03.2007
Ce memorie pot pune maxim pe un SN12? Mi-as cumpara un modul de 8GB dar nu stiu daca e suportat de BIOS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate