Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Iesire din Bucuresti spre E85

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005
Salutare,

Trebuie sa traversez din nordul Bucurestiului spre E85 si ma intrebam pe unde ar fi mai bine prin oras sau pe centura de est?
Prin oras am mai fost insa la ora la care trec eu (vineri seara pe la 18:00) e foarte aglomerat deoarece ies toti de la servici, uneori am facut si aproape 1ora si 30.  Asa ca va intreb pe voi daca stiti cumva cum e traficul pe soseaua de centura, respectiv intre Baneasa si iesire spre E85 (DN2) . Merita sa incerc centura sau e acelasi lucru?

Prin oras am incercat traseele :

Barbu Vacarescu - Stefan cel Mare- Soseaua Colentina sau
Soseaua Petricani - Doamna Ghica - Soseaua Colentina

Multumesc

#2
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
mai e o varianta, iesi din nordul Bucurestiului pe DN1 iar la Balotesti faci la dreapta, exact dupa camera radar.
mergi spre Fierbinti si iesi in DN2 la Movilita (sunt vreo 2 intersectii cam nesemnalizate si o curba la 90grd dupa o linie dreapta).
drumul e mai lung, treci prin cateva sate dar nu stai la semafor.

#3
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,191
  • Înscris: 28.06.2005
Îți recomand centura.

Sau varianta lui Raduceanu, dar fără să ieși pe DN1.
Dimitrie Pompeiu -> stânga pe Petricani -> tot înainte -> traversezi centura -> tot înainte prin Dimieni -> iar în capătul șoselei (Balotești) faci dreapta. Dacă faci stânga ieși în DN1, la radarul de la Balotești.

#4
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005

View PostRaduceanu, on 29th October 2010, 13:27, said:

mai e o varianta, iesi din nordul Bucurestiului pe DN1 iar la Balotesti faci la dreapta, exact dupa camera radar.
mergi spre Fierbinti si iesi in DN2 la Movilita (sunt vreo 2 intersectii cam nesemnalizate si o curba la 90grd dupa o linie dreapta).
drumul e mai lung, treci prin cateva sate dar nu stai la semafor.


Multumesc de raspuns. E cam mult totusi de mers prin sate ... ideea e ca din Afumati se merge bine ..problema e pana pe la Dragonu Rusu .. adica chiar pe unde a-s iesii din soseaua de centura.

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
NU prea inteleg.. pai din Nordul Bucurestiului pe E85 e f. putin.

Nu cumva doreai sa spui din SUD?

Fac zilnic drumul pe acolo, deci pe axa sud-Nord, cel mai bine se merge pe Sos Fundeni -> Voluntari - E85

#6
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005

View PostCourage, on 29th October 2010, 14:01, said:

NU prea inteleg.. pai din Nordul Bucurestiului pe E85 e f. putin.

Nu cumva doreai sa spui din SUD?

Fac zilnic drumul pe acolo, deci pe axa sud-Nord, cel mai bine se merge pe Sos Fundeni -> Voluntari - E85

Nu, am zis bine..din nord spre est , mai exact din zona Aviatiei (intersectia calea floreasca cu soseaua pipera)  si vreau sa merg spre Voluntari , urziceni ..etc (E85)
Cum am mai zis mai sus, la ora la cere plec eu 18:30 , am facut si 1 ora si 30 de minute prin oras pana la iesirea spre E85 la Dragonu Rosu.
De asta caut alternative.

Am mai vazut acum un traseu interesant, respectiv

Soseaua Pipera - Strada Emil Racovita - Strada Popasului - Soseaua Stefanesti - Soseaua de Centura - E85.

Multumesc

#7
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Stai linistit ca la orice ora e (mare) aglomeratie in zona Petricani - Colentina sau Stefan cel Mare - Obor - Colentina. Si asta in conditiile in care era vara (deci lume plecata in concediu; vacanta scolara etc). Si plecat vineri si la pranz (ora 12-13), si la 16:30 dar si seara la 18:30. Si mereu, mai putin de o ora si nu am reusit sa fac pana la iesirea din Bucuresti... Asta e traficul nu ai ce-i face.

Mi s-a parut insa interesanta solutia cu DN1. Si de ce nu continui sa mergi si mai departe, adica pe Ploiesti - (Teleajan - Mizil -) Buzau? Ai poate doar un pic de aglomeratie la pod, la Baneasa, pana treci de el si iesi la Aeroportul Baneasca, in DN1.

#8
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005

View Postcolombo2003, on 29th October 2010, 14:36, said:

Stai linistit ca la orice ora e (mare) aglomeratie in zona Petricani - Colentina sau Stefan cel Mare - Obor - Colentina. Si asta in conditiile in care era vara (deci lume plecata in concediu; vacanta scolara etc). Si plecat vineri si la pranz (ora 12-13), si la 16:30 dar si seara la 18:30. Si mereu, mai putin de o ora si nu am reusit sa fac pana la iesirea din Bucuresti... Asta e traficul nu ai ce-i face.

Mi s-a parut insa interesanta solutia cu DN1. Si de ce nu continui sa mergi si mai departe, adica pe Ploiesti - (Teleajan - Mizil -) Buzau? Ai poate doar un pic de aglomeratie la pod, la Baneasa, pana treci de el si iesi la Aeroportul Baneasca, in DN1.

Mi se pare mai lung drumul pe ruta aia  cu cel putin 30 de km .. plus ca vineri seara am sansa sa prind si aglomeratie pe DN1, nu ma prea incanta ideea.
De la iesirea din Bucuresti pana in Buzau pe E85 nu fac mai mult de o ora.
Pe mine ma "doare" doar traseul optim din punct de vedere al timpului pierdut pana ies pe E85.

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate