Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Pentru 150 euro/luna cati preoti ar mai ramane preoti?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
186 replies to this topic

#181
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010

 mario_bril, on 30th November 2010, 23:29, said:

Faptul ca tu existi! :P
isn't that cute...  :inlove:
but it's wrong!!!

faptul ca tu sau eu existam se datoreaza unui simplu proces chimic...

nu exista absolut nici o dovada ca vreun zeu a avut de a face cu asta.

#182
Edy_S

Edy_S

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,012
  • Înscris: 17.10.2007

 Alexxandra87, on 2nd December 2010, 15:35, said:

isn't that cute...  :inlove:
but it's wrong!!!

faptul ca tu sau eu existam se datoreaza unui simplu proces chimic...

nu exista absolut nici o dovada ca vreun zeu a avut de a face cu asta.
Nu cred ca intelegi logica.
Faptul ca tu existi dovedeste faptul ca tu existi datorita unui zeu ;)

#183
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010
eu inteleg logica ta (daca o poti numi logica), si anume ca daca n-ai o explicatie pt un lucru o atribui automat unui zeu. asta inseamna ignoranta.
iar ca sa cobori si la urmatorul nivel, si anume la prostie, nu numai ca atribui ceea ce nu cunosti unui zeu, ci o si faci doar pt ca ti-a zis altcineva (nu pt ca tu ai ajuns singur la concluzia ca exista un zeu cu o intreaga poveste in spate).

#184
Cortex187

Cortex187

    Imaginatia te va duce oriunde!

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 17.08.2008

 tani_slav, on 30th November 2010, 14:12, said:

Aha ! Indirect! Pai eu intrebam direct! Sa inteleg ca tu esti desupra prostimii si acolo toti sunteti sfinti - adica scuze - evoluati moral datorita stiintei . Ca sa vezi unde sta moralitatea ! Atunci de unde atata acreala draga ? Si nu draga, nu inteleg prin viclenie inteligenta , ci asa cum spui tu - inselatorie. Daca tu zici ca asta e esenta religiei, e ok... Crede, Alexandra, crede si nu cerceta...

Morala nu are nici o legatura cu stiinta asa cum nu are nici o legatura cu religia.
Morala tine de fiinta umana, de constiinta individuala a unei fiinte.

#185
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 mario_bril, on 22nd November 2010, 00:19, said:

Desigur ca daca esti alergica la religie si nu recunoasti ca exista o viata care se continua si dupa ce murim nu poti face legatura...

 mario_bril, on 30th November 2010, 23:29, said:

Ce legatura are intre ce am spus eu si ce scrii tu aici asta numai tu poti stii.

Asta e legatura, ce am bolduit. Nu exista viata dupa moarte, amice.

Nu exista continuarea vietii, in momentul mortii, pe un alt plan de existenta. Moartea e un somn de o clipa doar, in care cel decedat nu are constienta timpului scurs intre decesul sau, si judecata de la final.

#186
Edy_S

Edy_S

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,012
  • Înscris: 17.10.2007

 Alexxandra87, on 2nd December 2010, 20:17, said:

eu inteleg logica ta (daca o poti numi logica), si anume ca daca n-ai o explicatie pt un lucru o atribui automat unui zeu. asta inseamna ignoranta.
iar ca sa cobori si la urmatorul nivel, si anume la prostie, nu numai ca atribui ceea ce nu cunosti unui zeu, ci o si faci doar pt ca ti-a zis altcineva (nu pt ca tu ai ajuns singur la concluzia ca exista un zeu cu o intreaga poveste in spate).
Pai se pare ca nu prea ai inteles deoarece afirmatia mea anterioara reprezinta doar o gluma sarcastica prin care incercam sa scot in evidenta gandirea circulara folosita de mario.
Imi place totusi ca esti foarte apriga asa, oricare pare un pic credincios... poc i-o trantesti... :lol:

#187
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 BlueSky2009, on 3rd December 2010, 02:37, said:

Asta e legatura, ce am bolduit. Nu exista viata dupa moarte, amice.

Nu exista continuarea vietii, in momentul mortii, pe un alt plan de existenta. Moartea e un somn de o clipa doar, in care cel decedat nu are constienta timpului scurs intre decesul sau, si judecata de la final.
De unde stii asta? Sau asa ai tu impresia?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate