Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Certificat de inmatriculare pe firma

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
Situatia de mai jos e pe cat de ciudata pe atat de normala, mai ales ca multi fac ca mine. Mi-am trecut masina de pe firma pe persona fizica, am radiat-o de la primarie, am facut contractul de vanzare cumparare, am fisa de neurmarire fiscala, mai trebuie sa fac identificarea la RAR si gata pot s-o inmatriculez pe persoana fizica. Numai ca zilele astea trebe sa fac urgent un drum in Moldova, si nu mai am timp sa merg la RAR sa astept certificatul etc... Cum fac sa ies din tara, desi certificatul vechi e pe firma iar RCA-ul si cartea verde e pe persoana fizica, pregatita de inmatriculare pe PF...?

Multam fain

#2
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006
Problema este că tu nu ai certificat de înmatriculare, iar din țară nu poți ieși nici măcar cu fitzuica aia care ți-o dă de la Poliție până îți vine certificatul de înmatriculare. Sincer, eu nu prea văd rezolvare... împrumută o mașină cu care să pleci.

Edited by aron, 25 October 2010 - 20:06.


#3
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
eu am certificat dar e pe firma, nu persoana fizica... Eu am pregatit actele pt inmatriculare pe PF, am facut chiar si asigurare pe PF, urma sa ma duc sa fac RAR-ul (identificare) dar nu am avut timp (de un an .. :))) ). Acum trebe sa ies, pot sa ies cu certificatul pe firma si asigurarea pe PF?

#4
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Dat fiind vechimea postarii tale,mi-e greu sa cred ca n-ai rezolvat.Am sa scriu totusi pentru cei care se vor intalni cu situatia data.
Se face o hartie,de mana sau dactilografiata,prin care firma XXXX,reprezentata de persoana YYYY, deleaga pe cel care paraseste tara, sa foloseasca Auto cu Model/Tip,seria de sasiu .............. Pe durata determinata sau nu.
Stampila nu trebuje sa lipseasca de pe act.
ATENTIE.
Doar ptr Moldova e valabila situatia de mai sus!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate