Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Nu vad jocurile pe tot ecranul

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009
Salutare,utilizez pt prima data windows 7,aseara mi`am cumparat un hp compaq 515 (diagonala de 14 inch) ,l-am luat de pe okazii si am am ajuns cu el in camera si imi tot zicea colegul meu de camera sa schimb windowsu ca avea un windows 7 naspa zicea el dar plm eu cum nu ma pricep am zis fie,avea mafia 2 instalat si dirt2 ,am intrat in dirt 2 si m-am jucat cateva minute,dupa am formatatt si am bagat windows nou..am instalat fifa 2007 2009 si nu se mai vad jocurile pe tot ecranu adica se v ad dungile alea in stanga si in dreapta,de ce ? am schimbat rezolutia dinn joc si nimic?e din cauza ca e diagonala de 14?

#2
TdK-Vlad

TdK-Vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 24.04.2010
si cand iesi din joc se vede normal?pe tot ecranul?ce rezolutie are display-ul?

P.S.:jocuri si windows original?

Edited by TdK-Vlad, 25 October 2010 - 14:02.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ce placa video ai? Probabil e ceva model de la Ati, si are la Catalyst Control Center o optiune, (din pacate nu-ti pot spune acum pt. ca n-am acces la un PC cu placa video ATI), care controleaza cum se vad jocurile pe ecranul laptopului (in functie de formatul imaginii -16:9, 16:10 sau 4:3). De obicei e dezactivata optiunea respectiva cand instalezi driverele de la ATI si nu apara doar daca nu ai Windows sau jocul original, deoarece am patit la fel cu S.O-ul preinstalat pe laptop si Half Life 2 achizitionat prin Steam.

Edited by Hider141, 25 October 2010 - 14:34.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Dar driverele placii video le-ai instalat, sau ai lasat ce ti-a instalat Windows 7 ?

#5
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009
Trebuie sa instalezi ultimele driver-e pentru placa video. Daca acesta - http://www.emag.ro/n...basic--pFM946UT - este laptop-ul, atunci ti-am gasit eu driver-ele necesare - download drivers
:)

#6
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009

 eiffel, on 25th October 2010, 15:32, said:

Dar driverele placii video le-ai instalat, sau ai lasat ce ti-a instalat Windows 7 ?


nu le-am instalat,sa fac asta?

 monkey_business, on 25th October 2010, 15:41, said:

Trebuie sa instalezi ultimele driver-e pentru placa video. Daca acesta - http://www.emag.ro/n...basic--pFM946UT - este laptop-ul, atunci ti-am gasit eu driver-ele necesare - download drivers
:)


da asta e laptopu,dar al meu are 4 gb de rami.acum descarc driverele..daca nici cu astea nu merg? nu e din cauza ca am eu displayul de 14 inch? si nu are jocu rezolutie pt el? mersi de raspunsuri oricum.

#7
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009
  • nu conteaza cu tu ai 4 GB Ram
  • trebuie sa mearga driver-ele / sunt de la producator si sunt cele mai noi
  • nu conteaza ca este de 14" monitorul

:)

#8
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009
nu pot instala driverele,,uite ce imi zice :(

Attached Files


Edited by Ravy, 26 October 2010 - 15:40.


#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca tu ai sistemul de operare pe 64 de biti. Daca e Windows7, atunci driverele le poti lua de aici (sunt tot cele din linkul lui monkey business, dar pentru Windows 7 64bit).

Edited by Hider141, 25 October 2010 - 21:10.


#10
VladyR80

VladyR80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 16.03.2009
instalezi Driverele noi + DirectX ultima versiune de pe pagina officiala , desigur :)  si iti va merge. ;)

Edited by VladyR80, 25 October 2010 - 21:14.


#11
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009
Instaleaza driver-ele pentru Windows 7 64 de biti. :)

#12
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009

 monkey_business, on 26th October 2010, 18:27, said:

Instaleaza driver-ele pentru Windows 7 64 de biti. :)


nu stiu ce sa mai fac.am instalat driverul de la placa video si nu imi arata softwareul ala ati catalyst .. nici camera nu merge,am cd original de la laptop si am incercat sa instalez driverul de la camera si nu merge zice ca nu se potriveste cu ce configuratie am eu la laptop..stiti macar cum sa fac camera sa imi mearga? :(

#13
PhantomAssassin

PhantomAssassin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.10.2010
asa e windows 7 pe 64 biti... probleme mari in legatura cu programele... mai bine puneti-l pe ala de 32 si nu o sa mai ai probleme... un inceput nou si mai bun. cu 32 biti, iti instalezi toate driverele necesare, si apoi faci un test. si incearca sa instalezi si cdul de la monitor daca ai asa ceva. vezi despre ce e vb, in general e un program care iti face setarile moniturului sa nu mai folosesti tu butoanele...

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

asa e windows 7 pe 64 biti... probleme mari in legatura cu programele... mai bine puneti-l pe ala de 32 si nu o sa mai ai probleme...
Din pacate se pare ca nu prea stii cum merge 7 pe 64 de biti. Nu e ca Xp pe 64 cand erau probleme. Pe 7 NU sunt probleme cu softurile si nici cu majoritatea driverelor - poate doar ptr produse vechi de 5-6 ani.

Quote

am cd original de la laptop
Citeste asta - http://forum.softped...howtopic=525291
Poti gasi drivere - la producatorul laptopului sau direct la producatorul chipsetului !

#15
PhantomAssassin

PhantomAssassin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.10.2010
da, pai din pacate, pentru tine, l-am avut, si am avut probleme cu niste programe, si jocuri, care nu mergeau pe versiunea de 64 ori care nu erau ptr versiunea de 64. nu e direct legat ceea ce am zis de problema baiatului, e direct legat de drivere, ce probabil ii trebuie lui.

Edited by Ravy, 29 October 2010 - 10:08.


#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Eu inca il am. ZERO probleme cu programe, si probleme doar cu un driver de TV Tuner care nu se mai fabrica de 6 ani.
Poate daca ai avut ceva programe sau jocuri pe 16 biti sa te plangi. Alea da, nu mai merg.

#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nici eu nu am avut probleme mari cu Windows 7 64 bit. Singurele inconveniente au fost firewallul Bitdefender IS 2009, dar s-a rezolvat odata cu update-ul la 2010, si aplicatia camerei web integrate Chicony care are cel mai recent driver din 2008.

#18
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009
Am mai downladat vreo 3 drivere pt placa video si tot nu imi arata softwareul ala ati catalyst control center,am incercat sa instalez si driverul de webcam si tot asa imi da o eroare..ce naiba are?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   188.25K   10 downloads


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate