Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Utrogestan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006
Am cautat prin forum si nu am gasit nimic de problema mea.
Acum o saptamana a trebuit sa plec din tara, m-am mutat cu serviciul. Inainte de a pleca am zis sa-mi fac toate analizele, inclusiv cele ginecologice. La control, toate testele au iesit bine, dar la ecografie mi-a gasit niste chistulete pe ambele ovare. Pe mine deja ma dureau inainte de fiecare menstruatie si cateodata chiar aveam hemoragii. a zis ca nu e grav si ca se resorb. mi-a dat Utrogestan 100 mg si mi-a zis sa socotesc de cand imi vine ciclu 15 zile si apoi din ziua 15-25 sa iau 2 capsule pe zi.
Mie mi-a venit menstruatia pe 30 septembrie si am inceput sa iau acele pastile pe 14 octombrie. Dupa cateva zile insa, am inceput sa am hemoragie. Acum nu stiu daca e normal, daca sa continui tratamentul.. Plus ca daca il continui pana in ziua a 25-a, cand trebuie sa socotesc sa le iau luna urmatoare? sunt total debusolata. Mentionez ca mi-a zis sa fac tratamentul 3 luni.
Din pacate nu mai am numarul doamnei doctor si nici nu stiu pe cine sa intreb.

Va multumesc.

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ia-le în continuare, dar mergi la medic să vadă ce-i cu hemoragia aia. Următoarea tură de pastile o iei de la următorul ciclu, ăsta nu-l consideri.

#3
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006

View Postadadoi, on 19th October 2010, 09:29, said:

ia-le în continuare, dar mergi la medic să vadă ce-i cu hemoragia aia. Următoarea tură de pastile o iei de la următorul ciclu, ăsta nu-l consideri.
Mersi, aici deocamdata nu pot. sunt in Norvegia si trebuie sa ai un ID personal, care mie imi vine abia peste 2-3 saptamani.

#4
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ce înțelegi prin "hemoragie"?

#5
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006

View Postadadoi, on 19th October 2010, 09:37, said:

ce înțelegi prin "hemoragie"?
Pai cum sa zic... prima zi am avut o scurgere maronie si am zis ca o fi normal. Apoi aseara imi curgea destul de mult si cu cheaguri si azi dimineata cand m-am dus la baie deja ma patasem si curgea foarte mult si la fel in cheaguri. Adica am zis eu ca nu e prea normal sa am asa de mult. Presuspun ca se resorb, pt ca la ecografie mi-a zis ca am chiar un chist hemoragic si se resoarbe.

#6
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
e ca la un ciclu normal?
dureri ai?

#7
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006

View Postadadoi, on 19th October 2010, 10:03, said:

e ca la un ciclu normal?
dureri ai?
Pai da e ca un ciclu normal, mai abundent. Eu si inainte de a incepe tratamentul aveam mai abundent, de cand cu chisturile. Dureri am avut cu cateva zile inainte sa-mi vina. Aveam intepaturi la nivelul ovarelor. Acum au trecut. In schimb ieri m-a durut burta f tare si am fost balonata. Acum sincer ma simt mai bine, doar ca am ciclul asta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate