Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 

Digi.tel si Digi.Mobil nelimitat catre Romtelecom și U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#1
bvd

bvd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.09.2010
Stiu ca se discuta pe alte doua topicuri despre subiect dar mi s-a parut atat de important incat cred ca merita onoarea de a avea topic propriu.


Azi am primit prin posta odata cu factura si pliantul cu oferta. Mi se pare incredibil. De pe un ab de mobil de doar 2 euro ai nelimitat catre 3 retele (din care una - Romtelecom - in afara grupului propriu - Rcs&Rds). Sper ca exemplul Rcs sa fie urmat si de altii. Cat mai curand (desi am indoieli). Si btw... nu trebuie sa cumperi telefon pentru ca primesti unul 3g in custodie.

De ce ceilalti operatori se tem sa ofere asa ceva fie si sub forma de optiune platita la ab/prepay?

#2
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010

 bvd, on 5th October 2010, 18:56, said:

Stiu ca se discuta pe alte doua topicuri despre subiect dar mi s-a parut atat de important incat cred ca merita onoarea de a avea topic propriu.


Azi am primit prin posta odata cu factura si pliantul cu oferta. Mi se pare incredibil. De pe un ab de mobil de doar 2 euro ai nelimitat catre 3 retele (din care una - Romtelecom - in afara grupului propriu - Rcs&Rds). Sper ca exemplul Rcs sa fie urmat si de altii. Cat mai curand (desi am indoieli). Si btw... nu trebuie sa cumperi telefon pentru ca primesti unul 3g in custodie.

De ce ceilalti operatori se tem sa ofere asa ceva fie si sub forma de optiune platita la ab/prepay?
Scaneaza si tu ala si pune-l aici.

#3
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,970
  • Înscris: 10.06.2008
Si eu am primit ieri factura cu acel pliant. Este interesant. Oricum, daca platesti cei euro nu mai platesti taxa de mentenanta.
Interesant...insa la cei 100 de lei abonament la rds nu mai adaug 1 euro ca nu depasesc 300 de minute in rtc...si pe mobil nu sun. :)

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006
clientii ce au deja 300 de minute in romtelecom pot sa ramana pe oferta veche, mult mai convenabil e pentru cei ce nu au deloc minute in romtelecom sau au doar 100 si le depasesc frecvent :)

#5
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,418
  • Înscris: 05.09.2005
Da sigur, cea mai mare prostie cu  fixul de la rds. O retea de tot rahatu , cand ti-e lumea mai draga: POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR, post telefonic deranjat temporar. Iti vine sa arunci telefonul de la etajul 9!

#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 a_d_y, on 5th October 2010, 23:26, said:

Da sigur, cea mai mare prostie cu  fixul de la rds. O retea de tot rahatu , cand ti-e lumea mai draga: POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR, post telefonic deranjat temporar. Iti vine sa arunci telefonul de la etajul 9!

Corect, au cel mai prost sistem de telefonie din lume!!! :thumbdown:

#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,418
  • Înscris: 05.09.2005

 megafanro, on 5th October 2010, 23:32, said:

Corect, au cel mai prost sistem de telefonie din lume!!! :thumbdown:

Nu din lume, din galaxie! Sa vezi ce frumos e cand ti se blocheaza linia si nu mai poti face nimic timp de vreo 10 minute. Doar o auzi pe stresanta aia: POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR, POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR. Iti vine sa te urci ca spiderman pe pereti!

#8
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 a_d_y, on 5th October 2010, 23:34, said:

Nu din lume, din galaxie! Sa vezi ce frumos e cand ti se blocheaza linia si nu mai poti face nimic timp de vreo 10 minute. Doar o auzi pe stresanta aia: POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR, POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR. Iti vine sa te urci ca spiderman pe pereti!
Tu de ce crezi că i se spune "Marele Jeg"? :kisstogether:

#9
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Deci nu am inteles eu bine sau...? Cu 2 auro ai nelimitat si in Romtelecom?

#10
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
so what ?
cine mai are romtelecom in afara de banci ? :lol: plus unele institutii publice
persoanele fizice au mobile

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006

 boy4ever, on 6th October 2010, 01:09, said:

Deci nu am inteles eu bine sau...? Cu 2 auro ai nelimitat si in Romtelecom?
corect :D

#12
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010

 megafanro, on 5th October 2010, 23:37, said:

Tu de ce crezi că i se spune "Marele Jeg"? :kisstogether:
Huh ??

#13
bjurca

bjurca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.06.2009
Confirm treaba cu abonamentul de 2 euro si minutele nelimitate catre romtelecom. Azi am facut un abonament de-asta si mi-au zis de la relatii clienti treaba asta.
Serviciile mi se par OK pe telefonie mobila (fix de la ei n-am, ca nu ma intereseaza); am de mai demult un alt abonament de mobil si n-am avut probleme.

#14
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
Am sunat azi la relatii clienti,pentru a modifica abonamentul actual de 2 euro cu cel care a intrat in vigoare la inceputul lunii.
Am de la rds doar telefonia de 2 euro,fixomobil+mobil fara a fi sub contract.
Raspunsul primit de la ei a fost ca nu pot trece la noile abonamente,doar daca fac unul nou. :w00t:
O alta conditie a fost ca daca renunt la abonamentul actual,nu mai pot face un altul,pentru o perioada de 6 luni. :puke:
Nu am mai auzit asa ceva la nici un operator,mare sau mic.E de rasul curcilor.
Daca astea sunt conditiile pe care le au,o sa ma duc cu telefoanele frumos si i-am salutat.
Era singurul serviciu pe care il am la RDS si ma dezamagesc prin modul in care procedeaza.
:angry:

#15
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 a_d_y, on 5th October 2010, 23:26, said:

Da sigur, cea mai mare prostie cu  fixul de la rds. O retea de tot rahatu , cand ti-e lumea mai draga: POST TELEFONIC DERANJAT TEMPORAR, post telefonic deranjat temporar.
Dacă mă suni pe mine pe fix sigur nu spune așa.

#16
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 dan965, on 6th October 2010, 19:32, said:

Am sunat azi la relatii clienti,pentru a modifica abonamentul actual de 2 euro cu cel care a intrat in vigoare la inceputul lunii.
Am de la rds doar telefonia de 2 euro,fixomobil+mobil fara a fi sub contract.
Raspunsul primit de la ei a fost ca nu pot trece la noile abonamente,doar daca fac unul nou. :w00t:
O alta conditie a fost ca daca renunt la abonamentul actual,nu mai pot face un altul,pentru o perioada de 6 luni. :puke:
Nu am mai auzit asa ceva la nici un operator,mare sau mic.E de rasul curcilor.
Daca astea sunt conditiile pe care le au,o sa ma duc cu telefoanele frumos si i-am salutat.
Era singurul serviciu pe care il am la RDS si ma dezamagesc prin modul in care procedeaza.
:angry:


au mai avut si alti operatori extraoptiuni valabile doar pentru abonati noi sau cartele noi. sa fim seriosi.
si pana la urma nu e mare scofala (cel putin pentru mine). nu am nevoie de nelimitat cu romtelecom. cat vorbesc eu in rtc, pot sa dau un cent pe minut.


 cristi_6303, on 6th October 2010, 01:24, said:

so what ?
cine mai are romtelecom in afara de banci ? :lol: plus unele institutii publice
persoanele fizice au mobile

cam asa ceva...iti da nelimitat in romtelecom si poate folosesti maxim 50 minute...din 2 in doua luni.

#17
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 cristi_6303, on 6th October 2010, 01:24, said:

so what ?
cine mai are romtelecom in afara de banci ? :lol: plus unele institutii publice
persoanele fizice au mobile
Nu mai mai nimeni rds și romtelecom... Au plecat toți în maxiprostia... Cu excepția mea care am debarcat din maxiprostia în rcs&rds.

Edited by kineceler, 06 October 2010 - 20:27.


#18
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2009
au pus si pe site treaba cu nelimitat in Romtelecom... am si eu o intrebare la care nu am gasit raspuns, n-am ajuns la ei inca...

daca imi fac abon de 2 euro pot sa bag si fixul pe minutele lui ( fixul are deja un mobil asociat acum )

care stie ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate