Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

PRO TV fura melodii din jocuri!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009
Poate vi se pare ciudat ce zic dar.. PROTV fura melodii din jocurile: Call of Duty 4:Modern Warfare si din Call of Duty:Modern Warfare2 !  :D  =)) Doamne ce au ajuns... Sunt convins ca cunoscatorii au vazut ca in reportaje sunt melodii din anumite misiuni din CoD4 si MW2. Cateodata pun la reportaj melodiile din meniul jocului =)) Doamne...

#2
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009
Da-mi un exemplu de melodie (youtube de preferat) ca sa inteleg si cand ma uit la Pro Tv, poate o recunosc.  :lol:

#3
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Daca le foloseste in reportaje nu inseamna ca le fura. Ce vrei, sa isi compuna ei muzica de fond? Toate televiziunile fac asa

Edited by DoubleV, 02 October 2010 - 13:57.


#4
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 costybarbu, on 2nd October 2010, 13:45, said:

Poate vi se pare ciudat ce zic dar.. PROTV fura melodii din jocurile: Call of Duty 4:Modern Warfare si din Call of Duty:Modern Warfare2 !  :D  =)) Doamne ce au ajuns... Sunt convins ca cunoscatorii au vazut ca in reportaje sunt melodii din anumite misiuni din CoD4 si MW2. Cateodata pun la reportaj melodiile din meniul jocului =)) Doamne...
Asa si pe tine cu ce te deranjeaza acest lucru?  <_<

#5
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 monkey_business, on 2nd October 2010, 14:52, said:

Da-mi un exemplu de melodie (youtube de preferat) ca sa inteleg si cand ma uit la Pro Tv, poate o recunosc.  :lol:
Ma refeream la melodii de ambienta. Gamerii care au jucat cod4 si mw2 o sa le recunoasca :P

 cosmin_17, on 2nd October 2010, 14:56, said:

Asa si pe tine cu ce te deranjeaza acest lucru?  <_<
Nu ma deranjeaza dar mi se pare stanjenitor ca aia de la PROTV sa nu fie in stare sa isi compuna propriile melodii de fundal lol :))

#6
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Topic useless. Fara nici o dovada, vorbe in vint, o sa le recunoasteti voi. Sa fim seriosi.

#7
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 blackcat, on 2nd October 2010, 14:58, said:

Topic useless. Fara nici o dovada, vorbe in vint, o sa le recunoasteti voi. Sa fim seriosi.
Hmm.. daca vrei dovezi da-mi cateva ore sa gasesc reportajele cu melodiile din cod 4 si filmulete cu misiunile respective. Asteapta chiar acum caut :P

#8
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Presupun ca daca ei isi permit asta,si eu imi permit sa pun soundtrack-uri din jocuri in diferite filmulete.Mi se pare corect.Totusi,ma asteptam si eu sa isi compuna melodiile.

#9
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 the_ice_master, on 2nd October 2010, 15:12, said:

Presupun ca daca ei isi permit asta,si eu imi permit sa pun soundtrack-uri din jocuri in diferite filmulete.Mi se pare corect.Totusi,ma asteptam si eu sa isi compuna melodiile.
Cum ramane cu copyright-urile? :|

#10
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Aa,da,ai dreptate.Ma gandesc ca cei de la youtube mi-ar scoate sunetul la video daca pun muzica din Heroes III.Ca tot veni vorba de copyright,la PRO TV unde e?Sau is cumparate melodiile?

#11
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 the_ice_master, on 2nd October 2010, 15:20, said:

Aa,da,ai dreptate.Ma gandesc ca cei de la youtube mi-ar scoate sunetul la video daca pun muzica din Heroes III.Ca tot veni vorba de copyright,la PRO TV unde e?Sau is cumparate melodiile?
Nu cumpara nicio melodie... Doar le extrag din folderul jocului. Ceea ce e ilegal! Daca ar stii cei de la Infinity Ward sau Activision....

#12
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009

 costybarbu, on 2nd October 2010, 14:58, said:

Ma refeream la melodii de ambienta. Gamerii care au jucat cod4 si mw2 o sa le recunoasca :P

Deci..., un exemplu de melodie? Sau e compusa special pentru COD4 si MW2 ?

#13
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Daca ei doar le extrag,atunci si eu pot.Adica,daca merge la o tembeliziune,care-i publica si n-are nimeni treaba,cu atat mai putin la mine. :D

#14
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 monkey_business, on 2nd October 2010, 15:22, said:

Deci..., un exemplu de melodie? Sau e compusa special pentru COD4 si MW2 ?
Deci imi este greu sa gasesc melodiile pt ca sunt melodii de fundal! Adica ambientale.. Dar le recunosc foarte bine in reportaje pt ca am jucat call of duty4 si mw2 de foarte multe ori stiu jocu pe nevazute.

 the_ice_master, on 2nd October 2010, 15:24, said:

Daca ei doar le extrag,atunci si eu pot.Adica,daca merge la o tembeliziune,care-i publica si n-are nimeni treaba,cu atat mai putin la mine. :D
Pai... nu ai nici tu nici aia de la protv voie. Dar InfiintyWard si Activision nu au fost informati in legatura cu acest lucru. Trebuie dovezi solide. Cei de la IW si Activision ii pot da chiar in judecata pe cei de la PROTV pt incalcarea drepturilor de autor

Edited by costybarbu, 02 October 2010 - 14:28.


#15
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Sau poate is melodii ambientale care,la fel ca si anumite sunete,le gasesti sa le cumperi pe diferite site-uri.Si poate s-o nimerit sa fie folosite atat in joc,cat si de PROst TV
EDIT:eu zic sa-i instiintam pe aia de la infinity ward.Cine stie ce scandal iese? :naughty:

Edited by the_ice_master, 02 October 2010 - 14:32.


#16
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009
Eu am auzit melodii din NFS Underground, de exemplu.
Overseer - Doomsday - parca

#17
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009

 the_ice_master, on 2nd October 2010, 15:28, said:

Sau poate is melodii ambientale care,la fel ca si anumite sunete,le gasesti sa le cumperi pe diferite site-uri.Si poate s-o nimerit sa fie folosite atat in joc,cat si de PROst TV
EDIT:eu zic sa-i instiintam pe aia de la infinity ward.Cine stie ce scandal iese? :naughty:
Trebuie dovezi solide in legatura cu acest lucru.. Asta inseamna ca trebuie sa gasesc reportajele cu melodiile "furate" din CoD4 si alte filmulete cu misiunile care au pe fundal acele melodii. E greu si nu ma bag.. Am vrut doar sa arat lumii ce face maretul program de televiziune "ProTV"

#18
monkey_business

monkey_business

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 20.12.2009

 the_ice_master, on 2nd October 2010, 15:28, said:

...cat si de PROSTv...
:lol:

Edited by monkey_business, 02 October 2010 - 14:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate