Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Nuvaring

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010
Vreau sa stiu daca se poate daca foloseste cineva inelul Nuvaring ca metoda de contraceptie, si daca poate sa-mi spuna daca a avut ceva probleme cu el pentru ca vreau sa stiu care este eficacitatea lui! Din cate am citit eu este un produs destul de nou aparaut la noi si stiu daca cineva a intampinat vreo problema cu el, ma refer la o eventuala sarcina!Astept pareri!

#2
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postalexaath, on 29th September 2010, 22:23, said:

Vreau sa stiu daca se poate daca foloseste cineva inelul Nuvaring ca metoda de contraceptie, si daca poate sa-mi spuna daca a avut ceva probleme cu el pentru ca vreau sa stiu care este eficacitatea lui! Din cate am citit eu este un produs destul de nou aparaut la noi si stiu daca cineva a intampinat vreo problema cu el, ma refer la o eventuala sarcina!Astept pareri!


Pai sansele ca cineva sa intampine probleme cu el bauiesc ca sunt aceleasi si prin alte tari, ca dupa nume cel putin, nu pare a fi un produs 100% romanesc. Cauta pe Google.

#3
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010

View Postcitronelle, on 29th September 2010, 21:30, said:

Pai sansele ca cineva sa intampine probleme cu el bauiesc ca sunt aceleasi si prin alte tari, ca dupa nume cel putin, nu pare a fi un produs 100% romanesc. Cauta pe Google.

Am citit pe unde am gasit despre el....dar vroiam sa stiu o parere paersonala a cuiva care il foloseste s-au l-a folosit!

#4
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Am auzit de la 2 tipi ca ar simti inelul in vagin uneori... in rest, nu stiu de alte probleme.

(Eu nu l-am folosit... mi se pare mai comod sa iau o pastila in fiecare zi.)

Edited by pouf, 29 September 2010 - 21:38.


#5
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010
Asta e o problema minora....
Da pstilele sunt o varianta dar era un inel destul de interesant avand in vedere ca cica este mai "sanatos" pt ca evita primul pasaj hepatic, dar acuma fiecar cum considera!

Edited by alexaath, 29 September 2010 - 21:41.


#6
alex_uc

alex_uc

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 04.07.2009

View Postpouf, on 29th September 2010, 22:37, said:

Am auzit de la 2 tipi ca ar simti inelul in vagin uneori... in rest, nu stiu de alte probleme.
Adanc rau?

#7
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View Postalex_uc, on 29th September 2010, 22:55, said:

Adanc rau?

Nu destul de adanc, se pare.  :habarnam:

#8
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010
Deci l-a folosit careva ca sa-mi zica din proprie experienta cum este?

#9
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postalexaath, on 29th September 2010, 22:23, said:

Vreau sa stiu daca se poate daca foloseste cineva inelul Nuvaring ca metoda de contraceptie, si daca poate sa-mi spuna daca a avut ceva probleme cu el pentru ca vreau sa stiu care este eficacitatea lui! Din cate am citit eu este un produs destul de nou aparaut la noi si stiu daca cineva a intampinat vreo problema cu el, ma refer la o eventuala sarcina!Astept pareri!

îl folosesc de un an, nici o problemă, de nici un fel. Recomand cu căldură.
Are aceleași indicații și contraindicații ca și anticoncepționalele orale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate