Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Poli Timisoara - Juventus

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

Poll: Cine va castiga aceasta amicala? (23 member(s) have cast votes)

Cine va castiga aceasta amicala?

  1. Poli Timisoara (3 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

  2. Juventus (4 votes [17.39%])

    Percentage of vote: 17.39%

  3. Egal (16 votes [69.57%])

    Percentage of vote: 69.57%

Vote Guests cannot vote

#1
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Poli se pregateste pentru Liga campionilor de Ziua Timisoarei

Prima editie a Cupei Balkan Petroleaum se va desfasura in aceasta seara pe stadionul „Dan Paltinisanu”, adversara celor de la Poli fiind Juventus Torino, campiona ultimei editii din Seria A. Acesta este cadoul oferit de clubul Politehnica suporterilor alb-violeti, de Ziua Timisoarei, care se sarbatoreste in fiecare an pe data de 3 august. Poli - Juventus va insemna si prezentarea oficiala a lotului echipei pentru sezonul 2005-2006, care va demara peste trei zile. Intrarea pe stadion se va face incepand cu 17.00, iar la ora 21.00, va incepe spectacolul de prezentare.

Banatu-i fruncea


Dupa 13 ani de la meciul cu Real Madrid, Timisoara primeste azi din nou una dintre cele mai galonate echipe de pe continent. Juventus Torino, campioana Italiei, vine pentru prima oara in Romania ca sa dispute un meci amical, onoarea revenindu-le banatenilor de la Politehnica. Meciul se va disputa cu incepere de la ora 21.45, pe arena „Dan Paltinisanu”, in fata unei arene arhipline.
Ultimul meci al „violetilor” in fata unui adversar de calibru a fost cel cu Real Madrid, din primul tur al Cupei UEFA, editia 1991-1992. Poli, la care evolua pe atunci si Ioan Timofte, a terminat acasa la egalitate, 1-1, golul alb-violetilor fiind marcat de Ovidiu Cuc. Spaniolii s-au calificat dupa 4-0 in retur.

Incasari de 230.000 de euro

Biletele pentru meciul Poli-Juventus s-au epuizat ieri. Cel mai rapid s-au vandut cele de la tribuna a doua, care au costat 220.000 de lei (acestea s-au terminat inca de luni). Italienii din Timisoara au acaparat aproape toate locurile de la tribuna VIP 2, unde pretul unui bilet a fost de 1.000.000 de lei. Ieri, cu o zi inainte de meci, s-au terminat si biletele la tribuna I (330.000 de lei) si la tribuna zero (500.000 de lei). Ultimele 500 de bilete de pe tarabe au fost pentru locurile din peluze, la cel mai redus pret, 150.000 de lei. Surse din cadrul clubului banatean sustin ca, pentru aducerea vedetelor de la Juventus, firma BKP a platit aproximativ 280.000 de euro. Din vanzarea celor 32.000 de bilete, alb-violetii ar putea scoate aproximativ 230.000 de euro. La acestea se mai adauga drepturile de televizare vandute catre Pro TV si bani din diferite sponsorizari.


Ceva pronosticuri? Cine ziceti ca va castiga?

#2
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Autocarul nou al Clubului Poli-Timisoara

Acesta a costat 300.000 euro. Cei de la Juventus il folosesc astazi in vizita lor in Timisoara.

Attached Files



#3
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Echipa Juventus astazi la Timisoara.

Deseara voi posta aici poze de la meci.

Attached Files



#4
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Go go go go go go go go go POLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :peacefingers:

#5
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
URAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!

BINE POLI

#6
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
2-2 :D

#7
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003

Quote

Poli se pregateste pentru Liga campionilor de Ziua Timisoarei

Succes Timisoara la pregatiri, anul asta STEAUA va saluta din grupe.
Trageti tare ca daca terminati in primele 4 jucati in UEFA datorita punctelor aduse de noi anul asta.

In Champions League o sa jucati cand o sa aiba si Romania doua echipe si daca se va intampla asta tot pe spinarea STELEI o sa intrati pentru ca STEAUA e singura echipa ce reprezinta Romania in Europa.

#8
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
mda, 2-2, o pregatire la fel de buna ca cea cu FC National

#9
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

Succes Timisoara la pregatiri, anul asta STEAUA va saluta din grupe.
Trageti tare ca daca terminati in primele 4 jucati in UEFA datorita punctelor aduse de noi anul asta.

In Champions League o sa jucati cand o sa aiba si Romania doua echipe si daca se va intampla asta tot pe spinarea STELEI o sa intrati pentru ca STEAUA e singura echipa ce reprezinta Romania in Europa.

Da' ne lasi cu steaua ta... deocamdata mi-ar fi rusine sa fiu suporter steaua cu o asemenea conducere formata din boxeri si un patron cu un bogat vocabular obscen  :puke: . Din cate vad eu titlul topicului era Poli Timisoara - Juventus, nu stiu cine s-a legat de steaua ta... vezi ca era un topic recent undeva in arie.

ONtopic: bravo Poli!!! Asteptam compionatul sa le aratam noi :D

#10
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
S-a vorbit de Liga Campionilor si pana una alta suntem singurii indreptatiti sa vorbim despre asa ceva.

Cel putin pana dupa meciul cu Rosenborg pe urma mai vedem.

Am zis eu ceva de patron sau de conducere, vad ca tu aduci vorba de asta si nu prea te avantajeaza ca ai vostri au fost deja pe la mititica, Gigi al nostru de-abia acum urmeaza sa faca o trecere pe acolo.

Pana una alta eu am fost politicos si am scris si numele adversarilor tot cu litera mare, dar deh nu poti sa pretinzi asta de la toata lumea, unii sunt mai coplexati.

#11
ronald0

ronald0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.03.2004
Felicitari POLI .....un spectacol super.
In toata lumea si-n toata Tara ... Nu e niciunde ca la TIMISOARA....

#12
zamby

zamby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.04.2004
BRAVO POLI!!!
2-2 cu campioana italiei... Chiar dak a fost amical se vede ca Poli va fi o concurenta foarte tare pentru echipele bucurestene!!!

#13
steva

steva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.04.2005
Fantastic spectacol. Bravo Poli !

#14
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
bravo POLI !

#15
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
am votat "egal"   :lol:  :lol:  :lol:

#16
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003

worm, on Aug 3 2005, 23:03, said:

Da' ne lasi cu steaua ta... deocamdata mi-ar fi rusine sa fiu suporter steaua cu o asemenea conducere formata din boxeri si un patron cu un bogat vocabular obscen  :puke: . Din cate vad eu titlul topicului era Poli Timisoara - Juventus, nu stiu cine s-a legat de steaua ta... vezi ca era un topic recent undeva in arie.

ONtopic: bravo Poli!!! Asteptam compionatul sa le aratam noi :D

<{POST_SNAPBACK}>



Sigur ca da..Timisorenii intotdeauna s-au laudat ca fiind cine stie ce suporteri...Doar ca nu e chiar asa. Ca sa dau 2 exemple....Acum 3 zile la sighisoara, un grup de timisoreni, cu fulare si tricouri cu poli strigau cat puteau de tare in cetate mu1e Steaua.  Acelasi lucru, acum 2 zile, alti suporteri, dar de data asta in Sibiu. Halal Suporteri.

Ontopic: Meciul a fost frumos, dar sa nu ne imbatam cu apa rece...a fost doar un amical.

#17
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004

cerbra, on Aug 4 2005, 11:27, said:

Sigur ca da..Timisorenii intotdeauna s-au laudat ca fiind cine stie ce suporteri...Doar ca nu e chiar asa. Ca sa dau 2 exemple....Acum 3 zile la sighisoara, un grup de timisoreni, cu fulare si tricouri cu poli strigau cat puteau de tare in cetate mu1e Steaua.  Acelasi lucru, acum 2 zile, alti suporteri, dar de data asta in Sibiu. Halal Suporteri.

Ontopic: Meciul a fost frumos, dar sa nu ne imbatam cu apa rece...a fost doar un amical.

<{POST_SNAPBACK}>



bai , cand e vb de steaua eu ii iert  :naughty:

#18
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
ce spuneam......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate