Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Rollover Section & Meniu

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
Navigand zilele trecute pe net, am dat de pagina: [url/=http://www.secucn.com/geovision-pos-interface-wholesale-21_797.html?layout=columns]asta[/url].

Atunci cand se trece cu mouse-ul de la sectiunea Best Deal la sectiunea New Arrivals, treacearea de la o sectiune la alta se face autoamat, functioneaza ca un rollover. La fel functioneaza si meniul care iti pune la dispozitie toate categoriile,sectiunile si subsectiunile doar prin simpla trecere a mouse-ului deasuprea meniului/categoriilor/sectiunilor.

As vrea sa invat si eu sa fac asta, mi se pare destul de tare.
De aceea as vrea sa stiu in ce anume e facut site-ul?
Daca exista ceva de genul asta si pt Magento?
Unde as putea sa gasesc si eu un tutorial despre asa ceva? daca ar fi  video ar fi grozav.

Pana data viitoare, toate cele bune si multumesc anticipat!

#2
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

 Master-Vyk, on 27th September 2010, 10:29, said:

Navigand zilele trecute pe net, am dat de pagina: asta.

Atunci cand se trece cu mouse-ul de la sectiunea Best Deal la sectiunea New Arrivals, treacearea de la o sectiune la alta se face autoamat, functioneaza ca un rollover. La fel functioneaza si meniul care iti pune la dispozitie toate categoriile,sectiunile si subsectiunile doar prin simpla trecere a mouse-ului deasuprea meniului/categoriilor/sectiunilor.

As vrea sa invat si eu sa fac asta, mi se pare destul de tare.
De aceea as vrea sa stiu in ce anume e facut site-ul?
Daca exista ceva de genul asta si pt Magento?
Unde as putea sa gasesc si eu un tutorial despre asa ceva? daca ar fi  video ar fi grozav.

Pana data viitoare, toate cele bune si multumesc anticipat!

Astept in continuare sugestiile voastre!
Rog un admin sa imi modifice linkul, pt al face functional.

Multumesc!

#3
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Nu e făcut cu niciun "program".
E niște JS banal. View Page Source și găsești:
1) "includes/templates/template_default/jscript/jscript_index.js" în care ai o funcție numită "scrollDoor";
2) un div cu id-ul "scrolldoor" care conție fix "meniul" care te înteresează pe tine.

Nu există niciun program care să știe să genereze treburile alea automat. Ai nevoie de cunoștințe minime de javascript pentru a folosi fix codul ăla la tine pe site, medii pentru a-l înțelege și avansate pentru a-l realiza "de capul tău".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate