Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Laptop gratis la abonament

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
Un prieten vrea sa isi cumpere un laptop in rate, ceva mai ieftin si nu foarte performant. Stiu ca era o oferta de la clicknet cu laptop gratis la nu stiu ce abonament pe 24 de luni dar pe site-ul lor vad ca nu mai este acea oferta din pacate :(

Ce alte solutii imi recomandati ? Mai e cineva care ofera laptopuri gratis la un anumit abonament ? (pana in 20E/luna). Orange,vodafone,rds ?

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Fa si tu o socoteala , 10 euro pe luna , ori 24 luni si vezi cat valoreaza un laptop ... . Restul este abonamentul de date :) . Lasa-te pagubas , ia un laptop fara abonament .

#3
TdK-Vlad

TdK-Vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 24.04.2010
Era parca la Vodafone ceva Netbook care costa 5 milioane cu abonament pe 2 ani.Am facut un calcul si cu tot cu abonament pe 2 ani parca ajungeai pe la 20 mil.
Deci 15 mil abonament pe 2 ani - pe un an 7.5 - pe luna ~62 lei

#4
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
NIMIC NU E GRATIS! cand o sa invatati asta?

#5
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Never!

#6
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003

 iulik17d, on 20th September 2010, 17:04, said:

NIMIC NU E GRATIS! cand o sa invatati asta?


de ce te dai destept ?  :thumbdown:
stiu ca nu este gratis. este doar o optiune care inlocuieste clasica rata si este convenabila pentru cei care nu vor sa isi cumpere un laptop cu banii in mana.

#7
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

 wizi, on 20th September 2010, 16:49, said:

Un prieten vrea sa isi cumpere un laptop in rate, ceva mai ieftin si nu foarte performant. Stiu ca era o oferta de la clicknet cu laptop gratis la nu stiu ce abonament pe 24 de luni dar pe site-ul lor vad ca nu mai este acea oferta din pacate :(

Ce alte solutii imi recomandati ? Mai e cineva care ofera laptopuri gratis la un anumit abonament ? (pana in 20E/luna). Orange,vodafone,rds ?

Oferta este daca achizitionezi pe firma :)

#8
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
nu ma dau, ci sunt.
odata ce zici gratis in titlul topicului nu te referi la rate

#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009

 wizi, on 20th September 2010, 17:31, said:

stiu ca nu este gratis. este doar o optiune care inlocuieste clasica rata si este convenabila pentru cei care nu vor sa isi cumpere un laptop cu banii in mana.
e pe dracu' convenabila. De ce nu intelegeti voi (ca mai sunt multi ca tine), ca defapt la astfel de "oferte" defapt pierzi mult mai mult pe termen lung. Astfel un laptop de 1500 RON ajungi sa te coste in final vre-o 2500.

#10
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

 Ann0nyym0us, on 20th September 2010, 17:43, said:

e pe dracu' convenabila. De ce nu intelegeti voi (ca mai sunt multi ca tine), ca defapt la astfel de "oferte" defapt pierzi mult mai mult pe termen lung. Astfel un laptop de 1500 RON ajungi sa te coste in final vre-o 2500.

Asta e sistemul de rate. N-ai bani cash, platesti mai mult :D

#11
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003

 iulik17d, on 20th September 2010, 17:42, said:

nu ma dau, ci sunt.
odata ce zici gratis in titlul topicului nu te referi la rate

esti atat de inteligent incat citesti doar titlul ?  :deadtongue:
am specificat clar in primul post despre rate si despre maxim 20E/luna

#12
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
alea nu sunt rate, prin aia 20 euro platesti abonamentul. defapt la asta te-ai referit
("Mai e cineva care ofera laptopuri gratis la un anumit abonament ? (pana in 20E/luna)") <=prin asta te-ai referit la abonament.

#13
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
E o mare diferenta intre rate si un produs "gratuit" oferit la abonament. In cazul ratelor iti alegi TU produsul pe care vrei sa-l platesti. In cazul clicknet iti baga ei un laptop pe gat, model ales de ei, probabil cel mai ieftin de pe segmentul de piata....

#14
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
ca sa nu mai batem apa-n piua,oferta cu laptop in rate nu mai e valabila pt. persoanele fizice la RTC,si pt. ca si pe mine ma interesa asa ceva am constatat ca nici vodafone nu mai ofera laptopuri,iar la orange au niste preturi incredibil....de nesimtite

Edited by maryus75, 20 September 2010 - 18:34.


#15
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
la rtc nu mai valabila oferta cu laptop/netboock/pc cu plata in rate fara dobanda pt persoane fizice. ultima oferta de acest gen dateaza din iarna anului trecut si nu mai e valabila.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate