Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Lord of the Rings Online

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
SudenUni

SudenUni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 20.07.2009
De curand cei de la Codemasters s-au gandit sa treaca de la sistemul P2P la F2P pentru LOTRO, oferind astfel posibilitatea tuturor gamerilor dupa completarea trialului de 14 zile, sa isi continue epic destiny-ul. Fireste, vor mai fi posibilitati prin care jocul va putea fi platit, obtinand diferite beneficii fata de cei care se multumesc cu varianta F2P ( Premium Accounts, VIP Accounts ).

Momentan, cei din USA si-au facut treaba si au implementat F2P-ul, dar cei din Europa inca mai asteapta rezolvarea catorva buguri si au spus ca va fi lansat cel tarziu pana la sfarsitul lunii septembrie ( sa dea Domnu sa nu trebuiasca sa asteptam atat ). Oricum, nu este nicio problema, pana se face F2P puteti completa trialul de 14 zile, si se va converti automat in cont gratuit,

Eu si cu inca alti amici deja am format un Kingship ( guilda, clan ) si am dori sa mai recrutam oameni dornici sa joace. Pentru moment, puteti downloada clientul de aicisi puteti creea contul dorit aici. De ce am ales serverul Europe desi inca nu a fost implementat sistemul F2P ? Pentru ca USA am descoperit ca sunt foarte multe buguri care nu au fost rezolvate nici pana astazi. Deci, singur optiune este sa astept inca cateva zile cat ma mai tine trial accountu pana rezolva si Europe cu bugurile. Si inca ceva, nu e nicio problema daca vi se termina trial accountu si ei inca n-au rezolvat cu F2P-ul, contul nu va fi sters, va ramane acolo, si veti putea juca cand va fi introdus sistemul gratuit.

Daca doriti sa jucati, ne gasiti pe serverul Eldar, dar de asemenea v-as ruga sa lasati aici un nickname.

Pentru alte nelamuriri, nu ezitati sa intrebati !

Numai bine.

#2
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
eu unu m-am lasat balta,am facut si eu lvl 8 cu un hunter,jocul e frumos dar cand aud de premium/vip accounts si ca tre sa cumperi quests de parca ar fi vreo chinezarie.poate era mai bine p2p.

#3
SudenUni

SudenUni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 20.07.2009
Nu e mare diferenta intre Premium si Free. Doar ca ai baguri in plus, cateva questuri in plus. Si oricum, cu punctele din joc ( care le faci prin questuri/deeds ) poti sati cumperi expansionuri.

#4
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Bagati tare. Din cate am inteles trialul nu expira pana intra f2p. Joc pe Evernight, strang bani de casa si cal pt ca va fi o limita de gold la f2p. Macar sa apuc sa le cumpar acum. Si btw, folositi destiny points acum ca apoi nu se mai poate pt f2p. Recomand aceea cu cresterea de xp. Gurile rele spun ca f2p se amana dincolo de sf lunii septembrie pt Europa.

#5
SudenUni

SudenUni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 20.07.2009
Sper sincer sa n-ai dreptate :)

#6
feshTaneL

feshTaneL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.06.2009
Eu si inca un prieten vom joina pe Eldar. In scurt timp revin cu nickurile.
Daca poti sa mai dai niste informatii despre server ar fi minunat.

Edited by feshTaneL, 22 November 2010 - 18:28.


#7
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Lord of the Rings a lansat ieri Update 23 si se pare nu au mai aparut stiri pe forum de mult timp.

Jocul a fost lansat initial ca subscription MMORPG dar a devenit F2P dupa Moria expansion. Pentru mult timp a fost singurul F2P adevarat de care am stiut eu. Puteai sa cumperi tot ce era prin joc cu Turbine Points fara bani reali. Turbine Points se castigau din deeds/achivements de exploration, quests, reputation si mob kills. TP se castigau pur si simplu jucand jocul. Facand lvup la 2-3 caractere puteai sa cumperi tot jocul.

Dupa ce jocul a devenit F2P a fost lansat expansion 2: Siege of Mirkwood si lv cap a fost marit de la 60 la 65. Tot atunci a fost introdus un nou feature: Skirmish care este un PvE dungeon scalabil in functie de level si numarul de jucatori. Tot pentru skirmish a fost introdus si un "soldier" system care este un fel de pet ce putea fi folosit doar in instanta. Cu TP se putea cumpara  "landscape time" si puteai folosi soldier in open map.

A urmat Rise of Isengard si max lv 75. Nu a mai aparut nici un Skirmish nou dar soldier-ul a putut fi crescut "for free" pana la 75. De fapt in urmatoarele expansions a fost marit pana la lv 100 si mai sus trebuie facut unlock cu TP. De fapt de la 65+ Skirmish a fost abandonat.

Riders of Rohan a marit lv pana la 85 si a introdus Mounted-Combat. La inceput de expansion jucatorii au primit un combat-horse. Se deosebire de normal mount, pe un combat-mount jucatorii au atacuri/abilitati specifice clasei. Suna bine Mounted-Combat dar in practica nu a mers si a avut foarte multe probleme tehnice. A fost abandonat in urmatorul patch desi mounted-combat legendary items exista pana la lv100.

Helm's Deep a marit lv pana la 95 si a venit cu un nou feature: Epic Battle care este un PvE scenario scalabil in functie de nr de jucatori. Nu este un dungeon ci o lupta intre doua armate iar jucatorii au anumite obiective de indeplinit in timp ce NPC-urile se omora intre ele.

A urmat Update 14 si 18 care au adaugat cate 5 lv pana la 105 si harta a ajuns la Minas Tirith  Intre timp Update 16 a introdus un nou gear system: Imbued gear. Legendary weapon/item de lv100 este transformat intr-un Imbued weapon/item care are un sistem separat de lvup. Dupa lv100 Epic Battle a fost abandonat. Credeam ca luptele de la Pelenor Fields sau Black Gate urmau sa fie Epic Battle dar au fost simple quest instance.

Eh, si aici se termina F2P in Lotro. De la lv50 pana la 100 Legendary weapons(pe care toata lumea le are) aveau un numar fix 60 sau 70 de levels iar itemul primea xp o data cu jucatorul. Peste lv100 nu mai exista Legendary Weapons pentru ca sunt transformate in Imbued weapons care fac lvup ca si Legendary doar ca numarul de levels/tiers este blocat atat pentru Weapon level cat si pentru abilitatile de pe ea. Pentru abilitati primesti 5 tiers unlocked si 26-28 sunt locked iar pentru main-dps sunt 45? locked tiers. Sunt 7 abilitati plus main-dps care inseamna ~230-240 tiers la care trebuie facut unlock folosind un cristal care poate fi farmat sau cu premium currency(Turbine Points). Cristalul poate fi farmat dar dureaza destul de mult si pana faci rost de +200 cristale dai pe spate. Celalta optiune este unlock cu Turbine Points. Costa 100 TP/tier iar asta insemna 23k-24k care te costa 200$. (23.000 TP cost 199$) si caracterul are doua Imbued items, adica ~400$

Nu e nevoie sa faci lvup/unlock la Imbued weap/item cand ajungi la 100-105. Din pacate a venit Mordor expansion cu maxlv 115 iar mobs de 105+ au stat/damage tinand cont de Imbued weapon cu tiers unlocked si max level.  Asa ca daca te duci in ultimul expanansion fara sa scoti din buzunar 300-400$ abia poti sa bati 1-2 mobs normali fara sa faci pauza iar lupta cu 2-3 mobi in acelasi timp e moarte sigura.

Ultimul update 23 are ceva harti noi, costa ~2000 TP si are max lv 120. Pentru ca are un nou max level are tiers noi la Imbued weapon/item. 2 unlocked si 3 locked. Asta inseamna inca 25 tier pentru weapon/item si inca ~5000 TP in plus la fiecare caracter.

Un joc care a fost F2P adevarat in care plateai doar pentru ca era convenabil a devenit un freemium cu un pay wall foarte scump in end game. Ah, jocul are si PvP(joci cu orci) dar daca nu bagi bani in Turbine Points esti canon fooder mai rau decat in WoT la tier 5.

#8
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
L-am incercat si eu o vreme ajunsesem pana la nivel 50 si ceva cand deja toate hartile trebuiau deblocate cu turbine points respectiv bani reali, sa farmezi atatia TP era foarte mult timp pierdut sa nu mai zic de repetitivitate.
Jocul in sine e chiar fain are multa atmosfera doar ca nu prea are elemente de multiplayer cel putin pana unde am ajuns eu, nu prea am avut fellowship-uri

#9
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Pana la lv50 jocul este destul de confuz si progresezi greu. Ai mult de umblat si questurile nu sunt grupate ca sa le poti face repede. Abia cand ajungi catre Moria incepe povestea sa mearga intr-o directie clara.

Group content este doar prin "end game". Inainte ca jocul sa devina F2P, Epic Story avea multe questuri care puteau fi terminate doar in grup si asta devenise o problema destul de mare intr-un joc care nu avea mecanism de LFG. Acum pot fi facute solo sau in grup. Exista de la ~lv20 instante dar nu e nevoie de ele nici macar cat sa termini un grup de quests.

Ca si joc  buy-once(sau grind-once) era ok-ish. Din pacate engine-ul jocului este invechit, combat-ul este greoi si nu s-a schimbat mai nimic de cand l-au lansat. Nu ar fi problema chiar asa de mare dar jocul are de la lv100+ un pay-wall foarte scump.

#10
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Jocul se adreseaza in primul rand fanilor Tolkien, care au citit cam tot ce a scris acel geniu.
Este un joc pe care poti sa-l joci casual, un pic in fiecare seara sau cand ai timp, fara obligatii, sau poti sa-l joci Hardcore intr-un Kinship.
Raid-urile sunt multiple si pe diferite moduri de dificultati; T1 si T2 Hard Mode.

Pentru nostalgici s-a deschis un doua servere noi, numite "Legendary" care este limitat la Level 50 si are un succes remarcabil.
O groaza de jucatori de pe serverele normale si-au facut caractere noi, si au inceput de la inceput, sa retraiasca regiunile, questurile si dudgeon-urile
vechi.

#11
Sierra_Tango

Sierra_Tango

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 11.01.2019
Joc de ani de zile pe Gwaihir [DE] si Brandywine - PvMP, te contactez

#12
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Au dat drumul la toate quest-urile pana pe 30 aprilie.

"All quests, instances, and skirmishes, including those in expansion packs, are open to everyone through April 30."

Poate ca vor sa ajute si ei cu "social distancing"

#13
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Posttar1901, on 21 martie 2020 - 22:24, said:

Au dat drumul la toate quest-urile pana pe 30 aprilie.

Si acum zonele de end game(lv130) sunt pline de jucatori de nu poti sa faci nimic pe harta. In plus are un server lag de sta +1 sec sa faca ceva...

#14
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
S-a schimbat sistemul Legendary Items zilele trecute. in curand primim un nou AddOn.
Level up , cred ca la 135, de la 130.

#15
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Vad ca au la reducere toate expansions/quest-packs pana la Mordor adica pana la level 105. Sunt cu 99TP in loc de 1300-2500TP. Cele de peste 105(sau 115) au ramas la pretul original dar oricum nu sunt bazate pe povestea din Lord of the Rings. Dupa lv 105 adica dupa lupta de la Black Gate si infrangerea lui Sauron expansion/quest-packs sunt "fan-fiction" cu dwarfs, dragoni si alti monstruleti ce au mai ramas prin Mordor.

Cu putin efort poti sa ai acces la tot jocul. Daca faci lvup pana pe la 20 si termini quests si ceva deeds de explorare sau kills ai destui bani sa cumperi jocul original si Moria. Primesti 5+10TP pentru un slayer-deed, 5/10 pentru unul de explorare si pentru quests pe hartile de inceput primesti 30 sau 50TP daca termini toate questurile. Trebuie in jur de 700-800TP pentru tot jocul.

E bine ca au schimbat sistemul de Legendary Items pentru ca jocul dupa lv100 devenea foarte scump. Lvup la o singura arma LI pute sa te coste 200-300euro si nu puteai sa joci chiar daca cumparai quest-packs de lv120 sau 130 pentru ca nu aveai arme ca sa omori mobs. Pe sistemul vechi armele aveau sa zicem 10 tiers pana la max, 6 free la care a faci lvup si 4 locked care trebuiau cumparate cu TP. La urmatorul expansion au mai adaugat iar 6free si 4 locked plus ca armele mai avau inca 7 abilitati iar cu 6/4 tiers. Ajungeai la lv120/130 sa faci doar 20-30% din dmg/heal pentru ca armele erau prea slabe si mureai la trash-mobs de la quests

La sistemul nou DPS/Spell de la arme sunt la maxim dupa cea ai dat reforge la arma sa ajunga la nivelul caracterului. Proprietatile armelor pot marite cu ceva essence.La caracter de lv120 merge pana max. Lv130 poti sa faci lvup doar partial cu esente. Nu stiu daca merge pana la maxim dar cu ce esente am vazut eu merge doar pana la lvl430 din 460(499?). Probabil ca sunt esente mai mari care pica din dungeons mai grele ca altfel merge crescut doar cu TP.

#16
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Din cate am vazut Lotro a devenit mult mai rapid. In solo content chiar si la lv mai mic totul se misca mult mai rapid iar pe la lv90-100 razi din doua lovituri in mob normal. La lv130 se poate juca acum decent. Cu un guardian yellow-build poti sa faci acum instante 3-man de lv130 solo. Inainte nu aveai nici o sansa fara arme cumparate.

Gundabad expansion vine in 10 nov si din cate am inteles are ceva sistem now de convertit Item XP in Script pentru noul LI system. Din cate vorbeau pe chat s-ar putea ca "Appraisal" sa nu mai functioneze pentru arme legendare vechi dupa ce vine Gundabad sau la ceva timp dupa lansare. Cine are caractere de lv50+ ar fi vine sa-si converteasca armele vechi si sa-si ia arme noi. Din 2-3 arme vechi ce cea mai slaba calitate(3rd age) se poate aduna destul script pentru items 1st age si Traceries de calitate rara. Probabil ca sa poate incepe de la zero cu noul sistem chiar si la lv130 dar mai bine sa nu faci grind.

Nu stiu cum are sa fie la lv140 dar la lv130 item level la Traceries incep de la 400 si poti sa faci upgrade pana a 449. Pana la 430 cu ce primesti din conversie, poti sa cumperi cu Script pana la 440. Pana la 449 trebuie premium currency sau probabil pica din dungeons sau raids daca nu vrei sa platesti. Ramane de vazut la lv140 daca nu au ceva sistem de bagat mana in buzunarul jucatorilor

#17
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Cupon: LOTROQUESTS2021 dar e valabil doar pana la 30-nov-2021

Trebuie activat in Lotro Store din joc de la Redeem code si "cumpara" quest packs pana la lv130. Cred ca doua expansions nu intra aici dar e oricum destul de mult content free

Edit: aici sunt mai multe informatii: https://www.lotro.com/en/getready

Edited by tar1901, 28 November 2021 - 19:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate