Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Jaluzele exterioare!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
GEORGYA121

GEORGYA121

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.09.2010
Buna ziua!
Am cumparat o casa la rosu, dar care avea geamurile montate. Acum noi suntem in stadiul izolarii casei cu ampora pe exterior, dar am zis ca inainte sa incepem sa chemam firma care a montat geamurile sa ne monteze jaluzele exterioare. Acum ne aflam intr- o mare dilema deoarece vrem cutia jaluzelelor sa fie ingropata in casa astfel incat sa nu se vada dar raspunsul firmei a fost ca acest lucru este imposibil deoarece trebuia facut la montajul geamurilor. Suntem foarte dezamagiti! Am luat in calcul si varianta ca vom ingropa cutia jaluzelelor in ampora doar ca ampora e de 10 cm iar cutia de 15 cm si ne raman 5 cm hmmm.... ceea ce nu ne convine. V-ati confruntat cu aceasta situatie? Ce solutie ati gasit?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

#2
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View PostGEORGYA121, on 17th September 2010, 10:07, said:

raspunsul firmei a fost ca acest lucru este imposibil deoarece trebuia facut la montajul geamurilor.  Ce solutie ati gasit?

Poti sa pui obloane din aluminiu dar au pretul dublu fata de rulouri.

#3
kryss07kyty

kryss07kyty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.12.2011

View PostGEORGYA121, on 17th September 2010, 09:07, said:

Buna ziua!
Am cumparat o casa la rosu...


Eu am montat jaluzele exterioare...Nu stiu cat este este caseta (pot sa o masor daca te intereseaza) dar sunt foarte elegante si le-am montat si eu cand deja aveam geamurile montate. Si parca, din cate imi amintesc jaluzelele exterioare se pot monta si fara caseta...

Edited by euribiontuL, 02 January 2012 - 10:49.
Reclama: sufletul comerțului!


#4
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View PostGEORGYA121, on 17th September 2010, 09:07, said:

Ce solutie ati gasit?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IgUeoickDNQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate