Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Noua structură la pachetele U.P.C./prețuri/etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
razvan911

razvan911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 20.04.2006
Azi am facut eu un nou abonament la Digital si se pare ca toate ofertele au fost modificate.

Inclusiv pe contractul meu apar noile pachete.

Eu la DIgital 60 canale + optiunea HD+ optiunea HBO MAXPAK am semnat pe 58 lei inclusiv TVA.

M-am mai uitat prin contract si internetul de 25 Mb/s era 30 leu + tva

#2
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
care sunt preturile la celalte pachete?

#3
razvan911

razvan911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 20.04.2006
Maine promit ca ma uit in contract si revin.

Stiu ca la tv digital se numesc: Optim - Familia si Maxim iar eu am optim care are 60 de canale digitale si costa 20 lei + tva la care am ami adaugat HBO MAXPAK de 12 lei +tva parca si Optiunea HD de 15 lei + TVA.

In total am cam 58 de lei TVA inclus.

Oricum se pare ca toate tarifele au scazut la toate serviciile incepand cu 13 sept si exita pachete noi

#4
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005
Exact ce era de așteptat. Tarife mai mici practic pentru aceleași servicii. Aceeași Mărie cu ... o pălărie mai mică și mai ieftină :) . Programele și vitezele , se pare , sunt aceleași.

Edited by G-Unit//FuLLReSpecT, 13 September 2010 - 22:32.


#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
Pacat n-au umblat si la pachetele mici MaxPack tot 15 lei, Cinestar banuiesc tot 10 lei (preturi enorme fara de RDS unde pachetele sunt 7 lei si respectiv 6 lei) si pachetul HD tot 18,6 lei cand la RDS e 10 lei ( e drept cu 3 canale mai putin deocamdata).

Pachetul Optim cu 60 de canale e mai mic decat Avantajul care avea 82 de canale si costa doar cu 3 lei + tva mai putin.

Edited by MD, 13 September 2010 - 22:53.


#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Canale TV suplimentare:

HBO MAXPAK
12lei lunar, fara T.V.A.

Passion :rolleyes:  :naughty:
10 lei lunar, fara T.V.A.

Cinestar
8 lei lunar, fara T.V.A.

Panonia
4 lei lunar, fara T.V.A.

De această dinamită vă spuneam eu... :rolleyes:  :naughty: Nu vă spuneam că mister Jack vă pregătește ceva tare!!! :)

--------------------------------------------------------------------

Va fi o restructurare a pachetelor, astfel vom avea:

Pachetul Maxim va conține : 115 canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, pachetul HBO MAXPAK inclus, pachetul Passion inclus, ghid electronic de programe (E.P.G.) și  18 canale radio. Va costa 50 lei lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 62 lei

Pachetul Familia va conține:  93 canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, ghid electronic de programe (EPG) și 18 canale radio. Va costa 30 lei
lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 37,2 lei 


Pachetul Optim va conține60 de canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, ghid electronic de programe (EPG) și 18 canale radio. Va costa 20 lei
lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 24,8 lei.

Edited by megafanro, 14 September 2010 - 11:01.


#7
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Internet:

1.) Internet Speed 3 Mbps
Internet Speed 3 Mbps
15 lei lunar, fara T.V.A. 
Download: pana la 3 Mbps
Upload: pana la 512 Kbps

2.) Internet Speed 15 Mbps 
Speed 15 Mbps
25 lei lunar, fara T.V.A. 
Download: pana la 15 Mbps
Upload: pana la 2 Mbps
Viteza broadband (acces si trafic nelimitat)
Modem gratuit (in custodie)
Instalare gratuita
2 casute e-mail gratuite de cate 50MB

3.) Internet Speed 25 Mbps: download pana la 25 Mbps, upload pana la 4 Mbps

30 lei lunar fără T.V.A.

Edited by megafanro, 14 September 2010 - 01:43.


#8
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postmegafanro, on 14th September 2010, 01:19, said:

Va fi o restructurare a pachetelor, astfel vom avea:

Pachetul Maxim va conține : 115 canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, pachetul HBO MAXPAK inclus, pachetul Passion inclus, ghid electronic de programe (E.P.G.) și  18 canale radio. Va costa 50 lei lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 62 lei

Pachetul Familia va conține:  93 canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, ghid electronic de programe (EPG) și 18 canale radio. Va costa 30 lei
lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 37,2 lei 


Pachetul Optim va conține60 de canale de stiri, muzica, divertisment, documentare, cultura, sport, filme, desene animate, ghid electronic de programe (EPG) și 18 canale radio. Va costa 20 lei
lunar, fara T.V.A. și cu T.V.A. 24,8 lei.
Ce face UPC e simplu. A mutat cele mai multe posturi in abonamentul cel mai scump, ca sa determine userii sa-l aleaga pe acesta.
E buna oferta, mai ales prin prisma reducerilor de pret.

View Postmegafanro, on 14th September 2010, 02:43, said:

Internet:

1.) Internet Speed 3 Mbps
Internet Speed 3 Mbps
15 lei lunar, fara T.V.A.
Download: pana la 3 Mbps
Upload: pana la 512 Kbps

2.) Internet Speed 15 Mbps
Speed 15 Mbps
25 lei lunar, fara T.V.A.
Download: pana la 15 Mbps
Upload: pana la 2 Mbps
Viteza broadband (acces si trafic nelimitat)
Modem gratuit (in custodie)
Instalare gratuita
2 casute e-mail gratuite de cate 50MB

3.) Internet Speed 25 Mbps: download pana la 25 Mbps, upload pana la 4 Mbps

30 lei lunar fără T.V.A.
Viteze putin rotunjite, adaugati cate un-doi mega pe ici pe colo, care se putea face din primavara sau vara.
Reducerea de pret este substantiala.
Pe mine nu m-a deranjat viteza oferita de UPC, am mai scris pe aici, insa pretul m-a iritat cumplit.
Nici acum, cu aceasta oferta nu ma determina sa renunt la FL1 50Mbps la 29 lei cu TVA inclus si sa revin la UPC.
Repet, oferta este buna pentru ca a suferit o reducere de pret.

Edited by megafanro, 14 September 2010 - 11:02.


#9
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008
Era mult mai usor sa reduca preturile decat sa mareasca vitezele. Oferta asta e mult mai buna decat ce s-a oferit pana acum si va masca foarte bine pierderile de pe trimestrul IV si I de anul viitor.
Din punctul meu de vedere nu este o oferta care sa retina clientii din zonele noi cablate cu fiber de la RDS sa nu migreze la acestia.
Pe telefonie nu au facut nici o modificare ?

#10
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008
Pfai, eu acum 2 saptamani m-am abonat la pachetul Avantaj. Oare ne trec la Internet pe noile viteze? Imi vine sa ma dau cu capu de perete.

#11
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005
Noile oferte la internet sau mai bine zis noile prețuri sunt mai "normale". Cu toate acestea , oferta tot nu mă mulțumește. 100mbps - 39RON / 25mbps - 37RON. Hmm , ce ai alege de aici ...
În al doilea rând , saltul enorm de la 24 la 25 mă lasă rece. Puteau măcar să lanseze un abonament la ~35mbps la 40RON că tot duce DOCSIS-ul 2.0 ~50mbps. Probabil nu le duce rețeaua :)
Cred că iar mă apuc să caut alternative ... UPC nu m-a convins. DOCSIS 3.0 my ass.

#12
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostSkoopman, on 14th September 2010, 10:16, said:

Pfai, eu acum 2 saptamani m-am abonat la pachetul Avantaj. Oare ne trec la Internet pe noile viteze? Imi vine sa ma dau cu capu de perete.
Ai facut o alegere buna. Noul abonament Optim este mult mai dezavantajos.

Avantaj era 23lei + TVA cu receiverul inclus in pret si cu 82 de programe.
Optim e 20lei + TVA si 5 lei+ TVA receiverul pentru 60 de programe. Deci 22 de programe mai putin si 2 lei + TVA mai mult.

Alte dezavantaje, obesrvate de userii de pe aria TV:

Baga Rai1 (in pachetul Maxim) dar scot afara de tot M6, Pro7, Sat1 !

Pentru cine avea Avantaj sau Mediu care acopereau bine posturile de documentare acum Discovery World si Travel sunt in pachetul Maxim.
Din Mediu in Maxim intra si BBC Ent, E!, C Music.

De asemenea unele posturi din pachetul Small (Jurnal TV, Sport 1, Vesti, Speranta, Pratech, TVRM) au fost avansate in Maxim
Probabil au devenit posturi premium.

Deci mare atentie la UPC si la noile oferte, e posibil sa para un avantaj cand de fapt e total invers.
Daca UPC are parte de clienti naivi care nu vor observa diferentele vor iesi bine cu oferta asta, daca nu sa vezi revolta si cresterea pierderilor de clienti.
Parerea mea e ca aceasta oferta e deopotriva buna dar si riscanta pentru UPC. Au ales sa riste tocmai pe segmentul pe care pierd cel mai mult.

La net au scazut substantial tarifele dar tot scumpi sunt.

Edited by danutz1, 14 September 2010 - 09:44.


#13
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Trecerea de la abonamentul Mediu 32 lei fara TVA la Internet Speed 25 Mbps 30 lei fara TVA se va face automat?

#14
alyn_01

alyn_01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 31.08.2007
Chiar era dusa oferta.. Internet medium costa 39,68 lei(TVA inclus). De banii astia, la RDS, ai fiberlink 100 + internet mobil. Cine ar avea acoperire RDS,NextGen,UPC  cu siguranta n-ar alege UPC.Poate doar serviciile premium merita!
Aveti vreo idee daca noua oferta este existenta pentru abonatii actuali?

Edited by alyn_01, 14 September 2010 - 10:33.


#15
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
 "O să mai fie niște ajustări minore" - vorba lui mister Jack. B) "Plus, că o să fie și noi promoții" - vorba lui mister Jack. -_-

Edited by megafanro, 14 September 2010 - 10:57.


#16
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

View Postmegafanro, on 14th September 2010, 11:53, said:

 "O să mai fie niște ajustări minore" - vorba lui mister Jack. B) "Plus, că o să fie și noi promoții" - vorba lui mister Jack. -_-
Daca ai cunostinta despre cum au fost mutate posturile TV in grila, poti face un topic separat, pls ?
Se pare ca s-au produs miscari semnificative. UPC vrea sa-si mute toti useri pe pachetul maxim.

#17
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postmegafanro, on 14th September 2010, 02:43, said:

Internet:

1.) Internet Speed 3 Mbps
Internet Speed 3 Mbps
15 lei lunar, fara T.V.A. 
Download: pana la 3 Mbps
Upload: pana la 512 Kbps
Nu pot să mă abțin de la afirmația: mai bine îmi iau internet mobil. Cu tot traficul limitat că și așa la viteza asta multe nu faci.
Ata ete, 30 lei 25 mbps. Cam puțin. Sau cam scump. Depinde din ce direcție privești, preț sau viteză.

Edited by kineceler, 14 September 2010 - 11:13.


#18
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010

View PostCoolZone, on 14th September 2010, 11:00, said:

Trecerea de la abonamentul Mediu 32 lei fara TVA la Internet Speed 25 Mbps 30 lei fara TVA se va face automat?
Se face automat pe naiba. Ce crezi ca sunt prosti? Semnezi pe inca un an si se face. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate