Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Webcam [sau camera video optiunea webcam]

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
C_R_I_S_T_I

C_R_I_S_T_I

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2006
Buna stie cineva daca exista vreun program care sa inregistreze imaginile de pe un webcam cum ar fi sa inregistreze imaginile de pe webcamul persoanei care vorbesc pe messenger nu imaginile de pe webcamul meu de pe webcamul care ma invita sa o vad pe persoana respectiva care vorbesc pe messenger oare exista asa ceva vreun programel ceva sa-mi spuna si mie. Nu stiu daca ati inteles exact ce am vrut sa spun sper ca da.

#2
Thurston

Thurston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.10.2005
Da . E un program care iti face captura de pe o portiune care o selectezi tu de pe desktop. Nu mai stiu exact cum se numeste dar o sa te anunt si poate un link

#3
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Unul? Sunt o groaza:
http://www.softpedia...ideo-Recording/ ;)

#4
DARIUS1369

DARIUS1369

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.07.2009
se poate folosi o camera digital cam dvd samsung vp dc 171 pe post de webcam , daca da cum se procedeaza , multumesc

#5
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Avind in vedere ca orice senzor CCD are o perioada limitata de utilizare (un numar finit de expuneri), e pacat ca vrei sa-l irosesti ca o banala camera web. Si asta chiar in situatia in care s-ar putea utiliza si in acest scop.

Edited by costidraghia, 28 August 2010 - 17:06.


#6
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Cu rezerva celor spuse in postul anterior, raspunsul este da, poti sa o folosesti. Tot ce iti trebuie este o placa de captura, sau un tuner TV cu intrare video.
O sa fii placut surprins de calitatea imaginii :-)

#7
Daeso

Daeso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 01.02.2012

View PostC_R_I_S_T_I, on 09 octombrie 2006 - 23:14, said:

Buna stie cineva daca exista vreun program care sa inregistreze imaginile de pe un webcam cum ar fi sa inregistreze imaginile de pe webcamul persoanei care vorbesc pe messenger nu imaginile de pe webcamul meu de pe webcamul care ma invita sa o vad pe persoana respectiva care vorbesc pe messenger oare exista asa ceva vreun programel ceva sa-mi spuna si mie. Nu stiu daca ati inteles exact ce am vrut sa spun sper ca da.
Debut video capture software e cel mai bun

#8
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
Salut
mai demult am vazut pe internet niste oameni care transmiteau live pe webcam 24/7 din propria casa(nu ma refer la videochat). camerele erau instalate prin bucatarie, living dormitor etc si aratau ce faceau ei in continuu pe internet. stiti cumva unde le mai pot gasi?

#9
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Big brother?

#10
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013
la orice mall

#11
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013

View Postteapavoua, on 14 iunie 2013 - 14:23, said:

Big brother?
da, un fel de big brother era.

#12
Axo1986

Axo1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2011
Dupa multe cautari nu am reusit sa gasesc vreun articol daca pot folsii camera mea video ca web-cam, si asa am ajus aici. pot folsii camera HDR-CX220E Sony ca web cam ? Trebuie sa instalez vre-un soft ceva ? sa cumpar vre-un cablu in plus ? Multumesc frumos pentru ajutor

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate