Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Schimbări la saitul U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postionut198202, on 17th September 2010, 22:01, said:

nu are ce cauta  la usa mea o firma de genul rds care face conexiuni cu ajutorul unei benzi izoler  :P
ce leg are rds in discutie ? sau ai prima de la upc pt antireclame?

#38
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
..ei, acum v-ati prins ce urmeaza. Ma rog, nu conteaza datele exacte si nici sursele lor, asadar ce vine pe teava vor avea cam fostele preturi, si cam atat. Iar diferenta 39 - 70  sau cat o sa fie, e efectiv o mizerie de care oricine se agata o face din motive explicabile dar care nu fac 2 bani. Vrem sau nu si atat.
In curand a fost amanat dar a devenit foarte aproape de termenul curand. Mai multe detalii nu se merita nici pe acest forum, unde nici macar moderatorii nu verifica realitatea.
Avem modelele UPC de afara, alea se urmeaza, desigur cu delay-ul roman  de 1, 2 ani, n-avem ce face, financiar nu sustinem ceea ce afara se sustine, desigur nu este nimeni de condamnat, doar nu suntem un popor de avari ci de marea majoritate, saraci ce depind luna de luna de acelasi venit.
TCB

#39
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Mie in factura imi apare internet Start, cel gratuit 12,40 lei.  :cigar:
Deci nu este gratuit ?
[ http://thumbnails8.imagebam.com/9820/c7e55398195123.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu toate ca am renuntat la optinea HD-DVR si am luat 2 STB-HD, in 6 sept. 2010, in factura m-au taxat pentru HD-DVR pe toata luna septembrie.
Ce nesimtiti! Sper ca pe octombrie sa ni-mi ceara banii in plus, pentru ca altfel ma duc la ANPC si trec si pe RDS complet.
Acum sun la ei si cer rezilierea completa pe internet.

Edited by zildjian, 18 September 2010 - 10:47.


#40
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
E normal sa taxeze tot, in situatia in care se afla.
Observ ca UPC doreste sa-si treaca clientii pe abonamentele cele mai scumpe.
Cine ar da 12 lei pe 256Kbps cand la 30 lei ar avea 25Mbps !? Pe TV situatia e asemanatoare. Poate mai muta inca vreo 3-4 canale in grila maxima.

#41
alyn_01

alyn_01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 31.08.2007
Nu e normal sa taxeze internetul gratis. Ei spun clar ca se plateste doar 50 RON la inceput.Trebuie sa fie o greseala

#42
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

Quote

Pentru a beneficia de Internet Start trebuie ca valoarea abonamentului tau lunar de televiziune sa fie cel putin 20 de lei (fara TVA) si sa inchei un contract cu UPC pentru 2 ani.
http://www.upc.ro/internet/start/

Nu este gresit nimic. Ideea e sa cumperi 25Mbps cu 30 lei+TVA. E enorm 3Mbps cu 15 lei sau 15Mbps cu 25 lei +TVA. Cel mai rentabil abonament este cel de 25Mbps. Daca raportez abonamentul speed 15 la speed 25 diferenta e de 10Mbps care costa 5 lei + TVA.

#43
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Cred ca este o greseala.Ar fi bine sa lamuresti aceasta problema la o caserie,sigur este o greseala

View Postzildjian, on 18th September 2010, 11:43, said:

Mie in factura imi apare internet Start, cel gratuit 12,40 lei.  :cigar:
Deci nu este gratuit ?
[ http://thumbnails8.imagebam.com/9820/c7e55398195123.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu toate ca am renuntat la optinea HD-DVR si am luat 2 STB-HD, in 6 sept. 2010, in factura m-au taxat pentru HD-DVR pe toata luna septembrie.
Ce nesimtiti! Sper ca pe octombrie sa ni-mi ceara banii in plus, pentru ca altfel ma duc la ANPC si trec si pe RDS complet.
Acum sun la ei si cer rezilierea completa pe internet.


#44
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdragos_s, on 17th September 2010, 13:41, said:

Voi asteptati sa bage UPC-ul 100Mbs, ca eu intre timp astept echipa RDS sa vina sa-mi bage Fiberlink2. Ieri am semnat contractul! :D
Sa moara Savarina aia de necaz! :D
Eh, nu toti au aceleasi posibilitati ca tine.

Cat despre 'in curand' nu stiu ce inseamna la voi dar la mine inseamna 2 luni maxim..

Edited by vladdeh, 21 September 2010 - 07:48.


#45
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Pentru a beneficia GRATIS de abonamentul START (256Kbps) trebuie indeplinite cumulativ 2 conditii :
1. sa existe un abonament TV mai scump de 20lei+TVA, adica 24,8 lei/luna.
2. sa existe un contract pe minim 2 ani la acel abonament TV de la pct.1.
Daca @zildjian a cerut doar trecerea pe abonamentul gratuit fara semnarea unui contract pentru inca 2 ani, este logic sa plateasca abonamentul start gratuit.

Anyway, mai bine dai 10 lei TVA inclus la RDS pe internet mobil, decat 12.4 lei TVA inclus pe abonamentul gratis de la UPC.

#46
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
ce legatura au comentariile tale cu site ul UPC?
inteleg ca unii nu au alte lucruri de facut in viata, dar deja exagerezi cu offtopicul..

ptr promovare servicii inexistente rcs, gen stick uri ..sunt alte arii in care te poti desfasura..

Edited by lafayette, 21 September 2010 - 08:57.


#47
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010

View Postvladdeh, on 21st September 2010, 08:48, said:

Eh, nu toti au aceleasi posibilitati ca tine.

Cat despre 'in curand' nu stiu ce inseamna la voi dar la mine inseamna 2 luni maxim..
Le-am dat destule sanse upecistilor. Acum am tv mediu si internet large. Am fost vineri la casierie la upc sa ma treaca pe noul internet large si sa mentin tv mediu de acum (mai ma uit la SAT1). Casiera, cica aaa, nu se poate, trebuie tv large cu internet large. Nu se poate, nu se poate! In octombrie imi expira contractul cu upc si joi vin baietii de la RDS cu fibra! Si pentru ca am nevoie si de un internet de backup, o sa vorbesc si cu cei de la Romtelecom. Ca la upc nu se poate domne! Toata lumea trebuie sa treaca pe tv large, asa vor ei!

#48
V1erme

V1erme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 05.09.2010

View Postlafayette, on 21st September 21, 09:56, said:

ce legatura au comentariile tale cu site ul UPC?
inteleg ca unii nu au alte lucruri de facut in viata, dar deja exagerezi cu offtopicul..

ptr promovare servicii inexistente rcs, gen stick uri ..sunt alte arii in care te poti desfasura..
:lol:  E mai ieftin, man, si teoretic ofera 7.2Mbps. Practic merge la 1Mbps.
Cine draqu isi face  abonament la UPC de 256Kbps pentru torenti!!?? Yahoo mail permite attachuri de 25MB, ametesti pana cand downloadezi unul.
On Topic : UPC ar trebui sa puna pe site o steluta * la abonamentul start. Lumea chiar crede ca-i gratis.  :blink:

#49
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
http://livechat.upc.ro/chat.php

live chat cu reprezentantii UPC.. :peacefingers:

#50
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007

View Postlafayette, on 6th October 2010, 10:38, said:

http://livechat.upc.ro/chat.php

live chat cu reprezentantii UPC.. :peacefingers:

Eu asa mi-am facut migrarea la abonament familia la tv si 25 mb/s la internet, dupa ce astia din Deva nu vroiau sa ma treaca fara abonament la telefon.  :coolspeak:

Edited by dc2shit, 06 October 2010 - 21:21.


#51
Spookzer

Spookzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2010

View PostG-Unit//FuLLReSpecT, on 17th September 2010, 23:11, said:

Cu siguranță te descurci , dar parcă nu îți pică așa de bine când vezi că alții plătesc cât tine și primesc de 4x mai mult.

Complectez:
La o calitate mult mai proasta. Deci mie imi comvine 25/4 calitativ decat 100/60 CANTITATIV!

Asa e romanu, vrea CANTITATE, nu CALITATE. [unii]  :thumbdown:

View Postdragos_s, on 17th September 2010, 13:41, said:

Voi asteptati sa bage UPC-ul 100Mbs, ca eu intre timp astept echipa RDS sa vina sa-mi bage Fiberlink2. Ieri am semnat contractul! :D
Sa moara Savarina aia de necaz! :D

Da... noi asteptam netul de 100 Mbps, dar si voi asteptati HD-uri [miniHD-uri], macar noi avem net bun si acum. Dar voi la cate reclamatii si macroblocuri aveti [30 de pagini de reclamatii, cat platesti atata ai.]  

.... care e comparatia pana la urma ?!   <_< <_<

Pana la urma urmei nu poti sa ai Si cantitate si calitate la bani putini.


ON:
Cat despre site, arata foarte bine acum, e practic.  :thumbup:

Edited by Spookzer, 06 November 2010 - 16:10.


#52
alyn_01

alyn_01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 31.08.2007
:rolleyes: Voi vedeti preturile? http://www.upc.ro/internet/
Este pe bune???

Attached Files



#53
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Tocmai ce spuneam pe un alt topic ca au cele mai mari preturi.
Da, se pare ca UPC a ajuns in sfarsit la concluzia ca nu poate retine clientii cu asemenea preturi.

Sa ne uitam totusi la cifrele mai putin vizibile unde preturile includ TVA si evident valabile numai pentru clientii noi sau pentru prelungiri de contract.
- 3 Mbps - 9,3 lei
- 15 Mbps - 15,5 lei
- 25 Mbps - 18,6 lei

Edited by danutz1, 15 November 2010 - 16:07.


#54
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
25 mbps la 15 lei????


si pachetul maxim, cu tel simplu (5 lei)+tv digital maxim (50 lei) +internet maxim (15 lei)=80 lei? pai unde mai e promotia, care mai e rostul pachetului??

ce draq se intampla??

sunt disperati de fac varza preturile si incurca borcanele?

cu 15 lei 25 mbps se duce draq si netul de la upc, toti downloadacii se vor repezi sa bage 25 mbps si vor sufoca reteaua

pacat, merge super de cand au migrat o gramada la rds, full speed la orice ora

probabil urmeaza atacul rds, cu 200 mbps la 10 lei??? hahaha, au innebunit romanii, romania e in groapa, dar ei vor net de  sute de mbps la 3 euro
orice om sanatos la cap isi da seama ca ofertele operatorilor de net din romania sunt tepe, suta aia de mbps de net e impartita de cine stie cate gramezi de abonati ("banda e pana la..." deci prinde cine poate)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate