Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

amatori OZN-isti pe Muntele Rosu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009
Salut!
Lucrurile stau in felul urmator:
- duminica, 15 august (sf. Maria), ma aflam cu familia pe Muntele Rosu (langa Cheia, langa cabana Muntele Rosu), cu cortul. La lasarea noptii, mai precis intre orele 21.00- 22.00 pe cand stateam la palavre in jurul focului, sotia mea ma intreaba brusc ce e lumina aia de pe cer care a plecat din padurea de pe muntele din fata noastra. Cand ne-am uitat am vazut un obiect de marimea si forma unei mingi de fotbal care ardea cu flacara si care se deplasa ascendent si oblic fata de munte cu viteza destul de mare (aproape ca a unui elicopter care zboara noaptea). Mai precis, obiectul plecase de la baza muntelui, de undeva dintre cabana Muntele Rosu si cabana Silva, si se deplasa (ascendent si oblic) spre  directia varfului Ciucas pe care l-a depasit continuandu-si drumul pana cand a disparut din raza noastra vizuala.
In timp ce ne dadeam cu parerea (eu, 'du-te domne'; nevasta-mea 'ozn, ozn'; fiica-mea 'batman, batman'), am vazut cum apare din nou o flacara din aia de aceeiasi forma si dimensiuni, exact in locul de unde plecase primul obiect. A stat pe loc cca 4 secunde (parca pentru a se forma) dupa care si-a luat zborul exact ca si primul obiect, pe acelasi traseu, cu aceeasi viteza. Sotia i-a facut o poza cu telefonul dar nu se vede decat o luminita pe un fundal negru.
L-am urmarit cu privirea pana cand a disparut din raza noastra vizuala, dupa care mi-am luat lanterna si, impreuna cu fiica mea si prietenul ei, ne-am dus spre locul de unde plecase chestia. La vreo 100 metri de cabana M.R., pe drumul spre cabana Silva, am vazut o masina care semana cu un wolksvagen golf (imi pare rau ca nu am retinut marca) cu nr. de inmatriculare B 20 TMX, care statea pe marginea drumului cu luminile stinse. Masina respectiva venise in zona chiar inainte de lasarea serii (am remarcat-o cand a trecut pe langa cortul nostru). In fata masinii erau un tip cu o chelie completa bronzata si o tipa cu parul lung de culoare deschisa care s-au luat in brate (ea ascuzandu-si fata in umarul lui) cand ne-am apropiat noi. Le-am dat buna seara, ne-au raspuns vizibil deranjati la salut, noi am mai facut zece pasi sa vedem daca mai e cineva pe acolo sau daca e vreo instalatie, aparatura ceva pe acolo si cand ne-am intors spre ei ca sa-i intrebam daca au vreo legatura cu chestia aia, ei deja intorceau masina si dusi au fost.
- acum, mie mi-a fost destul de clar ca ei au lansat chestiile alea si ca se pregateau sa o lanseze si pe a treia, dar nevasta-mea o tine una si buna ' ozn, ozn'.
Daca vreunul dintre voi stie despre ce este vorba, ce este dispozitivul acela, il rog sa ma 'lumineze' si pe mine!
Multumesc!

#2
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Eu cred ca se iubeau in afara legalitatii ieseau scantei :)
(in afara casniciei, sef si secretara etc)

#3
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008

View Postgrobianu, on 20th August 2010, 20:05, said:

(...) lumina aia de pe cer care a plecat din padurea de pe muntele din fata noastra. Cand ne-am uitat am vazut un obiect de marimea si forma unei mingi de fotbal care ardea cu flacara si care se deplasa ascendent si oblic fata de munte cu viteza destul de mare (aproape ca a unui elicopter care zboara noaptea). (...)
In fata masinii erau un tip cu o chelie completa bronzata si o tipa cu parul lung de culoare deschisa care s-au luat in brate (ea ascuzandu-si fata in umarul lui) cand ne-am apropiat noi. Le-am dat buna seara, ne-au raspuns vizibil deranjati la salut, noi am mai facut zece pasi sa vedem daca mai e cineva pe acolo sau daca e vreo instalatie, aparatura ceva pe acolo si cand ne-am intors spre ei ca sa-i intrebam daca au vreo legatura cu chestia aia, ei deja intorceau masina si dusi au fost.
- acum, mie mi-a fost destul de clar ca ei au lansat chestiile alea si ca se pregateau sa o lanseze si pe a treia, (...)
Era o declaratie de dragoste, nici vorba de ozn-uri.

#4
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Discuțiile astea se poartă pe aria de astrologie și paranormal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate