Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6712 replies to this topic

#6697
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
ATENȚIE !!! TRACTORUL NU DEȚINE ȘI NU SE POATE ELIBERA CARTE RAR

https://www.agrorus....4-28-konig-604/

#6698
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
Daca îl înscrii la primărie ce mai contează RAR?

#6699
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Intii intrebati cum se inscriu la primarie mai nou, tocmai am inmatriculat unu.
Trebuie:
-contract de vinzare cumarare, si ala dupa tipicul lor
- Carte de identitate de la RAR
-Talon cu verificarea tehnica la zi
-RCA

Edited by Ion_Bumbu, 12 March 2024 - 12:56.


#6700
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
S-a schimbat acu? Nu trebuiau atâtea înainte. Rar,rca. Înseamnă că nu mai poți înscrie nimic de genul u445, u650. Numai noi. Care au fost înscrise până acu au avut noroc. Oricum vor sa faca rar la toate ITP nu știu ce mai inventează ăștia.

De care ai înmatriculat?

#6701
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Au schimbat tot.
Anul trecut un Foton 354 nou de la Brasov.
Anul asta un Yanmar AF33 luat SH dar RAR.

#6702
iuliandumitrescu

iuliandumitrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 24.02.2010
Alezorul l am luat după olx parca 45-55 este. Asa este majoritatea primăriilor cer carte, itp, asigurare dar, mai sunt și care nu cer, doar act de proveniență doar

#6703
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
OK

#6704
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013
Guvernul a aprobat Ordonanța de Urgență pentru modificarea și completarea unor acte normative referitoare la categoriile de permis de conducere disponibile în România pentru tractoare și vehicule agricole.
Prezentul act normativ vizează următoarele:
1. Echivalarea permisului categoria B cu permisul Tr1, categorie nou introdusă, care va permite conducerea tractoarelor agricole sau forestiere cu o viteză maximă de 40 km/h pe drumurile publice.
2. Înscrierea echivalării categoriilor B și Tr cu categoria Tr1 în permisul de conducere pentru noile emisiuni, dar nu mai devreme de 90 de zile de la intrarea în vigoare a ordonanței, fără examinare de către autoritatea competentă.
tractor b_b
Motivele care au stat la baza adoptării prezentei Ordonanțe de Urgență sunt următoarele:
1. Planul Național Strategic pentru exercițiul financiar 2023-2027 prevede o creștere semnificativă a parcului de utilaje agricole, fapt ce generează o disproporționalitate între numărul de utilaje și personalul specializat.
2. Absența legislației care să permită conducerea utilajelor agricole cu permise de conducere de categorie B duce la migrația forței de muncă către țările UE.
3. Neadoptarea rapidă a măsurilor legislative propuse ar afecta negativ execuția lucrărilor agricole la timp în perioadele optime.
Ordonanța de Urgență este esențială pentru a evita impactul negativ asupra sectorului agricol și a se asigura că România rămâne un sector proeminent în securitatea alimentară. În acest sens, este necesar să se acționeze cu celeritate pentru a soluționa această situație de urgență și a preveni consecințele negative asupra interesului public și a dezvoltării sustenabile a sectorului agricol.

#6705
gxgvalentin

gxgvalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 07.07.2013
Va salut, ce pompa hidraulica imi recomandati sa cumpar, firma si de unde as putea lua…cele de pe utb shop sunt bune ?
Imi ridica foarte greu semanatoare de porumb trebuie accelerat bine ca sa ridice, am semanat 12 ha (mazare/orzoaica) nu am avut probleme cand am agatat pe cea de porumb nu a mai vrut sa ridice cum trebuie…

#6706
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

Vizualizare mesajgxgvalentin, pe 28 martie 2024 - 16:58, a scris:

Va salut, ce pompa hidraulica imi recomandati sa cumpar, firma si de unde as putea lua…cele de pe utb shop sunt bune ?
Imi ridica foarte greu semanatoare de porumb trebuie accelerat bine ca sa ridice, am semanat 12 ha (mazare/orzoaica) nu am avut probleme cand am agatat pe cea de porumb nu a mai vrut sa ridice cum trebuie…
fugi de UTB e eftin dar nu corespunde am luat teapa cu popa petru new holland trebuia sa aibe 22,5 cm cubi si defapt nu scotea nici 19 cm/3 le ceri pe cod si nu sunt bune . h13 cu debit marit POMPA PRD2-224SX CU SUPAPA H13 U445 PLOPENI  e mai scumpa

https://www.uzinrom....-2-2-2-0X-64-ro

https://www.pieseagr...supapa-h13-u445

#6707
Mfy_83

Mfy_83

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2024
Buna ziua! Imi poate spune cineva ce dimensiuni are simeringul de la ax caseta de directie u445??? Pe cel actual nu se mai vad specificatiile. Multumesc!

#6708
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
Incearca cu pompa la autogeneralmotor.ro. Costa 575 lei. Pompa hidraulica Prd 214D U445 Plopeni. Eu am luat de la ferico acu 5 ani si merge si acum. O pun doar primavara la semanat porumb. Schimbi si uleiul T90 si filtrul.

#6709
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
Simering caseta directie 34,9x46,4x6

#6710
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
Care e diferența dintre disc și cultivator?

#6711
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Cultivatorul era ala cu "gheare" cind am invatat eu la Agricultura...ma rog, prin anii 60. :(
S-o mai fi schimbat ceva.

#6712
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003

Vizualizare mesajgxgvalentin, pe 28 martie 2024 - 16:58, a scris:

Va salut, ce pompa hidraulica imi recomandati sa cumpar, firma si de unde as putea lua…cele de pe utb shop sunt bune ?
Imi ridica foarte greu semanatoare de porumb trebuie accelerat bine ca sa ridice, am semanat 12 ha (mazare/orzoaica) nu am avut probleme cand am agatat pe cea de porumb nu a mai vrut sa ridice cum trebuie…
Dar de ce iei pompe de la fabrici ce sunt in plop / pe vapor ?

Daca vrei piese ok pt UTB445 iei de Fiat 445. Cauta pe ebay sau la magazine de afara pompa pt Fiat 445 si te va tine mii de ore. O pompa hidraulica trebuie sa ridice la RELANTI orice, fiindca ea face presiune constanta (200atm ) reglata de distribuitor. Ai pus vreun ceas pe distribuitor la regulator sa vezi ce presiune e setat sa tina ? Daca presiunea creste cand accelerezi inseamna ca pompa e varza.

Edited by savantu, 10 April 2024 - 10:20.


#6713
MarianU445DT

MarianU445DT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.01.2018
Are cineva grebla rotativa? E buna de ceva? Vad 2 pe utb-shop. Care e mai buna pt U445-DT?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate