Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ce modalitati legale am?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
krd_on

krd_on

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2010
Am lucrat la un hotel din Berlin o echipa de 4 oameni ,in domeniul amenajarilor interioare ,iar firma care ne-a angajat ,S...S gmbh ,nu ne-a dat nimic din banii promisi .Imi puteti spune va rog ,caror autoritati sa ma adresez ,pentru a-mi recupera banii ?NICIODATA n-am crezut ca o firma nemteasca poate sa traga tepe de genul asta .

#2
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,220
  • Înscris: 03.08.2010
Da niste detalii,ati avut contract?

#3
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

View Postkrd_on, on 9th August 2010, 08:40, said:

Am lucrat la un hotel din Berlin o echipa de 4 oameni ,in domeniul amenajarilor interioare ,iar firma care ne-a angajat ,S...S gmbh ,nu ne-a dat nimic din banii promisi .Imi puteti spune va rog ,caror autoritati sa ma adresez ,pentru a-mi recupera banii ?NICIODATA n-am crezut ca o firma nemteasca poate sa traga tepe de genul asta .
Sigur nu era romaneasca care s-a mutat in Germania ??

#4
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Ai fost angajat legal?

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Daca aveti contract le trimiteti o recomandata cu confirmare de primire si scrieti concret ce vreti si pina cind le dati termen, daca nu vor angajati avocat; daca ati muncit la negru si sinteti cel putin doi cred ca puteti sa-i amenintati ca va duceti la politie si ii dati in git (daca aveti si ceva dovezi cu atit mai bine, emailuri, scrisori, chitante de la hotel/cantina, poze cu mobilul de pe santier, detalii pe care le stiti despre santier, etc).

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postkrd_on, on 9th August 2010, 09:40, said:

Am lucrat la un hotel din Berlin o echipa de 4 oameni ,in domeniul amenajarilor interioare ,iar firma care ne-a angajat ,S...S gmbh ,nu ne-a dat nimic din banii promisi .Imi puteti spune va rog ,caror autoritati sa ma adresez ,pentru a-mi recupera banii ?NICIODATA n-am crezut ca o firma nemteasca poate sa traga tepe de genul asta .


Firma banuiesc ca este romaneasca...
Daca nu ai avut contract nu prea ai ce face, nu ai cum sa dovedesti ca tu chiar ai lucrat pt firma respectiva.

#7
krd_on

krd_on

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2010

View Postodo_robert, on 9th August 2010, 10:02, said:

Ai fost angajat legal?


Da ,am fost angajati legal ,ne-am inscris si la financiar ,iar firma sigur e nemteasca

#8
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
daca avusi contract cu ei, pur si simplu trimiti somatie in scris cu termen de 1 sapt. daca la termen n-ai banii, te duci si depui o plangere.
acuma intreabarea-i ce fel de contract ai avut. daca ai avut un contract normal de angajare, partener fiind firma respectiva, poti merge la fortele de munca si-ti dau ei pana-n 3 salarii, care le recupereaza apoi de la firma.
daca esti PFA, e alta mancare de peste.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate