Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Itsy Bitsy FM

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1326 replies to this topic

#37
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
S-ar putea, mai degraba probleme tehnice. Emitatorul e deschis, merge si RDS-ul. Ori e posibil sa fi picat radiolink-ul.

#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
95.0 Botosani - receptie constant buna intre Piatra Neamt si Targu Neamt.

#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
97.6 Focsani e in continuare oprit. Rezerva: 88.3 Topolog.

#40
Daniel_Robert13

Daniel_Robert13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.09.2010
Ce-au facut cu 99.3? Imi acopera Prahova fara probleme.. pana acum nici nu stiam ca emit pe 99.3.

#41
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
S-a schimbat locația de emisie, la Big Berceni, înățime antenă 115 m.

#42
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sa vezi acum acoperire!

#43
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
da , dar faza tare , sunt unele zone pe etaje superioare unde tot bubuie chiss in 99.2 , deci , de scapat de kiss , tot nu scapa  :naughty:
uitativa in info fm ca acolo am scris ca sa facut mutarea .
iar dane , grija mare cu "imi acopera" , nu face pentru tine acoperirea ci e generala

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Au vrut sa fie siguri ca acopera fara probleme intreg Bucurestiul?

#45
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Da , nu e gandita bine miscarea mai ales cum procedeaza in alta ordine de ideei si stuf , prietenii stiu de ce , deoarce si din victoriei puteau sa rupa in 2 , antena pusa pe un catarg de 15m mai inalt fatza de ce au acolo si sa dea idem cu ce da acum din big , si aia era , iar in bulgaria nu ca rupeau , se luau good la nivel de strada . , acu nu zic nu , dar in ruse se aud chit ca veronica e langa .

#46
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
O alternativă la CHR-uri!

#47
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
In NV pe Bucurestii Noi, Chitilei poate si in Militari cred ca si-o iau la greu de la Kiss, era mai buna locatia din Victoriei ca pozitie centrala in oras, asa au o pozitie DX catre Bulgaria :coolspeak:
M-am jucat si eu cu antena de radioamatori la cucurigu pe Viilor la 110 m elevatie, am lucrat Odessa, Plovdiv- jumatate de Bulgaria-  mergea sublim la DX, dar  iaca in Herastrau abia ma auzeam in portabil, pe cand din centru aproape de Universitate de la ai mei din balcon, intre blocuri la doar 93 m elevatie acopar ok orasul desi DX-ul nu prea merge ! Macar au directivitate spre NV ?

Edited by rvic77, 02 November 2010 - 15:02.


#48
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
da , in prahova se aud . am intrebat doar .
e bun ca duce dx , local , eram sigur ca plange kiss in ei , oricum cine e cu tehnicul , e destept , nu vede cata noiseu face purtatoarea inainte de 99.3 si dupa .. in fine. traim in romania si vedem cu ochii nostri ce mizerii de radio emitatoare avem .
Ce am scris imi asum rasunderea ca doar cu analizorul cu cineva am vazut ce mizerie scoate .

#49
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Una peste alta treaba e buna, in centru am scapat de intermod de la Itsy Bitsy pe 99.0, iar Kiss-ul de Cozia 99.2 e aproape curat. 99.3 e over 80 db, semnalul e bun pentru ca antena e sus, probabil ca nu au deviatia mare- poate e chiar legala  - o sa ma uit pe un analizor cand prin unul... , bravos, deci se poate si in Bucuresti receptie civilizata !

#50
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
deviatia nu e mare , noiseul ce atarna inainte si dupa el e mare ...

#51
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si in Baau desi emite din centru de pe hotel Decebal (10 etaje) se receptioneaza in afara orasului chiar mai bine decat posturile ce emit din turn.

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De la reluarea emisiei 97.6 Focsani se receptioneaza mai bine, pe directia nord se duce acum pana pe la 25 km dupa care e astupat de MUZICAL Costila.

#53
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Nu mai e mult si i se schimba frecventa din Focsani tocmai din aceasta cauza, a interferentei cu Muzicalul. La fel Guerrilla (95,4 FM), din motive de Trinitas Costila.

#54
Adytzu23m

Adytzu23m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2010
Itsy Bitsy In Targoviste nu se mai receptioaneza pe 104,50 de 4 zile. Cred ca emitatorul e mort sau e scos din priza dar atata timp.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate