Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

evanghelizarea musulmanilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#37
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010

View PostBega, on 30th August 2010, 18:06, said:

Hindusii nu se apara, ataca. Iar  a riposta inseamna ca o parte a inceput...ori crestinii isi vad de treburile lor prin India, Nepal, doresc sa cred ca nu esti asa naiv incat sa crezi ca hindusii acum se razbuna. Cam mult le-a luat, daca asa le era intentia.
Nu mi-e mila de hindusii omorati de musulmani daca si ei sunt la fel de fanatici.
-in naivitatea lor,hindusii au crezut ca crestinii si musulmanii au intentii pasnice.
nu au citit insa poruncile din biblie si coran care indeamna la uciderea necredinciosilor.
in sfarsit s-au trezit si vad acum raul cristo-islamic.

#38
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postdomnul-hindus, on 31st August 2010, 02:39, said:

-in naivitatea lor,hindusii au crezut ca crestinii si musulmanii au intentii pasnice.
nu au citit insa poruncile din biblie si coran care indeamna la uciderea necredinciosilor.
in sfarsit s-au trezit si vad acum raul cristo-islamic.
Hindu
Pt mine cuvintul "BIBLIE" = Tanach.
Nu scrie nicaieri acolo ca trebuie ucisi Hindu.
Personal am mare admiratie pt. aceasta religie care, printre ale lucruri bune, se ocupa de meditatia transcedentala.


View Postabbulafia, on 6th August 2010, 16:06, said:

Comunitatea Baptista de Constanta

va invita la Conferinta Misionara pentru Evanghelizarea și Plantarea de Biserici în Comunitatea Musulmană

E DE PLANS....????
DOAMNA DIN POZA IMI PARE CUNOSCUTA.

#39
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010

View PostBen_Gal_1, on 1st September 2010, 20:07, said:

Hindu
Pt mine cuvintul "BIBLIE" = Tanach.
Nu scrie nicaieri acolo ca trebuie ucisi Hindu.
Personal am mare admiratie pt. aceasta religie care, printre ale lucruri bune, se ocupa de meditatia transcedentala.
prin biblie inteleg biblia crestina adica  partea cu jesus si paul si toata ceata de baieti veseli.
este cert ca acele carti sfinte instiga direct sau indirect pe cristo-islamici sa ucida pe "necredinciosi",deci inclusiv hindu.
indiferent ce pacate ar avea hindu,uciderea necredinciosilor in scopuri de raspandire a credintei proprii nu este unu din ele.

#40
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
6 Million Muslims convert to Christianity - Al-Jazeerah     link video
    Islam used to represent, as you previously mentioned, Africa?s main religion and there were 30 African languages that used to be written in Arabic script. The number of Muslims in Africa has diminished to 316 million, half of whom are Arabs in North Africa. So in the section of Africa that we are talking about, the non Arab section, the number of Muslims does not exceed 150 million people. When we realize that the entire population of Africa is one billion people, we see that the number of Muslims has diminished greatly from what it was in the beginning of the last century. On the other hand, the number of Catholics has increased from one million in 1902 to 329 million 882 thousand (329,882,000). Let us round off that number to 330 million in the year 2000.
    As to how that happened, well there are now 1.5 million churches whose congregations account for 46 million people. In every hour, 667 Muslims convert to Christianity. Everyday, 16,000 Muslims convert to Christianity. Ever year, 6 million Muslims convert to Christianity. These numbers are very large indeed.

Edited by Remicade, 04 September 2010 - 13:46.


#41
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostRemicade, on 4th September 2010, 14:45, said:

6 Million Muslims convert to Christianity
In Europa traiesc bine mersi 56 de miloane de musulmi. Acum un an erau 40. Deci o crestere netto de 16 milioane anual si cei sase milioane sunt un nimic.


View Postdomnul-hindus, on 1st September 2010, 21:30, said:

prin biblie inteleg biblia crestina adica  partea cu jesus si paul si toata ceata de baieti veseli.
este cert ca acele carti sfinte instiga direct sau indirect pe cristo-islamici sa ucida pe "necredinciosi",deci inclusiv hindu.
indiferent ce pacate ar avea hindu,uciderea necredinciosilor in scopuri de raspandire a credintei proprii nu este unu din ele.
Hindu si musulmii pachistanezi o duc intr-o veselie cu si, in special, fara crestini.

#42
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postjafo, on 28th August 2010, 20:03, said:

Lasa, frate, lumea sa creada in ce vrea ea.
Dati niste alarme ca au venit misionarii americani de parca ar fi venit sfirsitul lumii. Ei si ce daca au venit cu niste musulmani renegati? Ce, credeati ca numai crestinii au de-astia?

Dupa cum am mai sustinut in alt topic: lasa pe fiecare sa creada ce vrea. Mai ales la religie: nu exista NICI un zeu care sa ne cuprinda pe toti
Lasati-o mai moale neica, ca vrea si altii sa mai traiasca

1-.m-ar bucura ca lumea sa creada in lucruri mei serioase decat in carti vechi si povesti de adormit copii
2-orcum religiile mari sunt hraparete,nesimtite la durerile celor ce le ingrasa prefacute si distrugatoare.
3-mai rau ca ele ,sectele,facute din donatii si din lepadarea celor pamantesti in mainile conducatorilor,care apoi le investesc la bursa...

misionarism,
adica influentarea prin insistenta,agresare sau falsa prezentare a adevarului, influentarea oamenilor de a imbratisa acest "cancer al societatii"  -religia de oirce fel-care duce la conflicte,la dezordine in societate,la intretinerea voita a paturilor sarace si fara posibilitati, ca apoi sa aiba ele cu cine sa se pozeze cand distribuie pachete,ghiozdane si maruntia de 2-3 ori pe an...
poate e mai clar acum...

religia este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin lege...

View PostRemicade, on 4th September 2010, 14:45, said:

6 Million Muslims convert to Christianity - Al-Jazeerah     link video

    As to how that happened, well there are now 1.5 million churches whose congregations account for 46 million people. In every hour, 667 Muslims convert to Christianity. Everyday, 16,000 Muslims convert to Christianity. Ever year, 6 million Muslims convert to Christianity. These numbers are very large indeed.

am o foarte serioasa banuiala asupra cifrelor....
sa zicem ca pun laba musulmanii pe unul din 5 si ii curata capul de solzi...ar trebui sa stim de mii de crime...in numele onoarei.
si nu stim.
cineva le ascunde?
iau israelienii trupurile pentru transplant ?

Edited by abbulafia, 04 September 2010 - 14:56.


#43
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
E vorba de Africa, in Europa inca sint in faza de inmultire temporara. Cifrele sint date de televiziunea Al Jazeera.

Edited by Remicade, 04 September 2010 - 15:13.


#44
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postabbulafia, on 4th September 2010, 15:55, said:

religia musulmană este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin lege...
ești în eroare. dacă tragi pe nas rahat nu ești high, doar prost.
bag de samă că vrei să demonstrezi ce-am zis cu prisosință. eu nu te opresc  :thumbup: :thumbup:

#45
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

(abbulafia @ 4th September 2010, 15:55)
religia musulmană este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin lege...
religia crestină este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin Sharia

Edited by Ben_Gal_1, 04 September 2010 - 17:31.


#46
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 18:30, said:

religia crestină este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin Sharia

CUMPAR.


religia crestina va deveni o raritate ca si documentele celui de-al XX congres....

Edited by abbulafia, 04 September 2010 - 17:59.


#47
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 4th September 2010, 18:57, said:

CUMPAR.


religia crestina va deveni o raritate ca si documentele celui de-al XX congres....
CRED CA TOTI SE VOR CONVERTI LA IUDAISM, RELIGIA DE INCEPUT.

#48
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 19:08, said:

CRED CA TOTI SE VOR CONVERTI LA IUDAISM, RELIGIA DE INCEPUT.

Sunt cumva semne ca lumea se reorganizeaza in triburi?

#49
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008

View Postabbulafia, on 4th September 2010, 18:57, said:

CUMPAR.


religia crestina va deveni o raritate ca si documentele celui de-al XX congres....

De doua mii de ani se spera asta si s-a primit m...e. O cumperi si pe ea?

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 19:08, said:

CRED CA TOTI SE VOR CONVERTI LA IUDAISM, RELIGIA DE INCEPUT.

Inseueaza-ti visurile inainte de a le calari.

#50
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostBega, on 4th September 2010, 21:43, said:

Inseueaza-ti visurile inainte de a le calari.
CRED CA TOTI SE VOR CONVERTI LA IUDAISM, RELIGIA DE INCEPUT si nu permit asta.


View Postkaruna, on 4th September 2010, 19:18, said:

Sunt cumva semne ca lumea se reorganizeaza in triburi?
dimpotriva
va fi globalizare.

#51
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 21:46, said:

dimpotriva
va fi globalizare.

Daca pana in prezent cei care sunt de religie iudaica au manifestat in general o mentalitate de tip tribal, in ce fel crezi tu ca lumea se va alia lor? Eu inteleg ca ei se inteleg si se simt foarte bine printre crestini... Dar probabil ca mai departe tot ce inteleg ei despre aceia este ca sunt prosti cu caru'...

#52
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postkaruna, on 4th September 2010, 21:59, said:

Daca pana in prezent cei care sunt de religie iudaica au manifestat in general o mentalitate de tip tribal, in ce fel crezi tu ca lumea se va alia lor? Eu inteleg ca ei se inteleg si se simt foarte bine printre crestini... Dar probabil ca mai departe tot ce inteleg ei despre aceia este ca sunt prosti cu caru'...
Nu este de tip tribal ci national. Cind scriam despre globalizare, vedeam doua alternative:
* de o parte evreii - fara schimbari, de o alta - o lume globalizata, monotona, uniforma si plictisitoare...
* toti vor imbratisa iudaismul si va fi o lume globalizata, monotona, uniforma si plictisitoare...

#53
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostBega, on 4th September 2010, 21:43, said:

De doua mii de ani se spera asta si s-a primit m...e. O cumperi si pe ea?

in ultimul timp speranta a devenit cronica.
religia iudaica se poate vede  si azi in splendoarea ei primitiva...
nu e prea atragatoare...as zice dimpotriva..

ce ne ramane?
sa ne lepadam de jugul religiei....

"proletari din toate tarile uniti-va....!!!"

Edited by abbulafia, 05 September 2010 - 13:08.


#54
dilla

dilla

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.07.2006

View PostSelam, on 6th August 2010, 16:26, said:

Da.
Fix "turcii" din alibaba ne-au gasit ac de cojoc :D

Venisera odata si in piata chiliei cu "ajutoare", propovaduiau Evanghelia si saracii oameni stateau si ascultau.
Se folosesc de saracia oamenilor pentru a le turna in cap o religie importata. Fix de americani aveau nevoie ei.

Cand au venit si musulmanii cu ajutoare si le-au primit, s-au retras evanghelistii sau baptistii sau ce sunt  :rolleyes:

de integrarea turciilor-romi din cartierul alibaba se ocupa fundatia ovidiu rom si biserica baptista.
comunitatea musulmana din romania nu doreste sa se implice.

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 18:30, said:

religia crestină este opiumul popoarelor iar drogurile sunt interzise prin Sharia

karl marx a spus ca religia este opiumul popoarelor.
dupa atatia ani de comunism nu mi-as fi imaginat ca mai are admiratori.

View PostBen_Gal_1, on 4th September 2010, 21:46, said:

CRED CA TOTI SE VOR CONVERTI LA IUDAISM, RELIGIA DE INCEPUT si nu permit asta.

doar in visele lui ben-gal si ale abbulafiei cele mai frumoase.

Edited by dilla, 05 September 2010 - 19:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate