Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Noile HYUNDAI CDMA (ce vor fi la Zapp)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Well.. dragii mosului.. Zapp are de gand sa ne uimeasca de sarbatori SAU la anul .. hehe cu niste modele HYUNDAI pe care ei o sa le prezinte drept BELEA desi.. you know.. sunt cam din 2001 :D

Hyundai NEOME DD-101 (Curitel) - 73 grame

[f]HyundaiCuritel_DD-101.jpg[/f]

CDMA2000 1X

> Commercially Launched – September 2001

SPECIFICATIONS

> 153 kbps data capable
> 73 grams
> Blue backlit internal LCD
7 Color LED backlit external LCD
> 120 min Talktime
> 145 hr Standby
> 16 poly ringer

Hyundai NEOME DD-X10 (Curitel) - 73 grame

[f]HyundaiCuritel_DD-X10.jpg[/f]

CDMA2000 1X

> Commercially Launched – September 2001

SPECIFICATIONS

> 153 kbps data capable
> 73 grams
> Blue backlit internal LCD
7 Color LED backlit external LCD
> 16 poly ringer

Hyundai NEOME PD-1000 (Curitel) - 77 grame

[f]HyundaiCuritel_PD-1000.jpg[/f]

CDMA2000 1X

> Commercially Launched – September 2001

SPECIFICATIONS

> 153 kbps data capable
> 77 grams
> Blue backlit internal LCD
7 Color LED backlit external LCD
> 16 poly ringer

Hyundai NEOME PD-K100 (Curitel) - 77 grame

[f]HyundaiCuritel_PD-K100.jpg[/f]


CDMA2000 1X

> Commercially Launched – September 2001

SPECIFICATIONS

> 153 kbps data capable
> 77 grams
> Blue backlit internal LCD
7 Color LED backlit external LCD
> 16 poly ringer


Se pare ca primele doua modele sunt in vizorul celor de la Zapp  :drac:  (din pacate...)

O sa va arat mai tarziu alte TELEFOANE  CDMA... cred eu mult mult mai bune ca aceste Hyundai-uri :(
Asta este... nu tu Siemens..nu tu Sony... deh...

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
Arata bine, din fata... iar timpul de stand by este o reala imbunatatire fata de S200 :)

Dar totusi as fi dorit si eu posibilitatea de a luat si ultimele terminale aparute.
Strica cumva o oferta completa, pentru buzunarul fiecaruia ?
Nu de alta, dar daca GSM-urile le pot pasa altcuiva dupa ce ma plictisesc... Cu Zapp e mai complicat !

#3
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Terminale CDMA2000 (toate frecventele):  http://www.3gtoday.com/devices/   (Qualcomm)

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by cristi ()
Terminale CDMA2000 (toate frecventele):  http://www.3gtoday.com/devices/   (Qualcomm)


Acum chiar ca imi bag unghia in gat :P

Yo il vreau pe asta.. tati... ;(

[ http://www.3gtoday.com/devices/devices/images/Samsung_SPH-N400_best.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Samsung SPH-N400
CDMA2000 1X
Commercially Launched – August 2002
Operator(s) - Sprint PCS

SPECIFICATIONS
> 153 kbps data capable
> 113 grams
> 128 x 128 pixel, 65,000 color STN-LCD  
> 174 min Talktime
> 168 hr Standby
> J2ME (JAVA) enabled
16 poly ringer
Speakerphone
Voice dialing
Enhanced applications
Optional camera accessory

#5
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Nu stiu daca aceste terminale vor fi la Zapp. Cert este ca daca mergeti la acest link http://www.3gtoday.c...ices/index.html
veti vedea totate terminalele pt CDMA 2000 1X. Ideea e ca nu scrie nicaieri (eu nu am vazut) pt. ce frecventa sunt . Ca numai noi romanii folosim 450 Mhz, asta e, ghinionul nostru. Poate vor face si terminale dualband sau triband (ca am inteles ca si CDMA foloseste 3 frecvente).

Asteptam

Attached Files



#6
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
http://www.3gtoday.c.../Nokia_6370.jpg

SPECIFICATIONS
> Unknown Data Rate
> 127 grams
> 216 min Talktime
> 264 hr Standby
> IrDA
USB port
Voice commands, Voice dialing

Suna familiar ?  :drac:

#7
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Retelele CDMA2000 por functiona pe frecventele de 450 MHz, 700 MHz, 800 MHz, 900 MHz, 1700 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz si 2100 MHz. Comercial au fost lansate, din cate stiu, pe frecventele de 450 MHz, 800 MHz si 1900 MHz.

#8
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002

Quote

Originally posted by ezekio
http://www.3gtoday.c.../Nokia_6370.jpg

SPECIFICATIONS
> Unknown Data Rate  
> 127 grams  
> 216 min Talktime  
> 264 hr Standby  
> IrDA
USB port
Voice commands, Voice dialing  

Suna familiar ?  :drac:

Da, dar nu cred ca va fi adus pe Zapp.

#9
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
[ironie]normal ca au telefoane mai bune (S200 de ex ;))[/ironie]

#10
karcotashu

karcotashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 27.08.2002
P.S. Ca sa aduci telefoane trebuie sa ai si piata de desfacere, iar 27.000 de abonati citi zice Zapp ca are nu se poate numi piata de desfacere. Asa ca take it easy .....  :drac:

#11
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Corect. Dar pe de alta parte, numarul de abonati depinde de existenta sau nu la Zapp a unor terminale performante si atractive ca pret. Altfel spus, un telefon nou, "bun", poate determina o crestere substantiala a numarului de abonati, evident si in corelatie cu oferirea de noi servicii.

#12
kappa

kappa

    Banned

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.08.2002
Ciudat... 27.000 de abonati :o)) Parca estimau peste 100.000 pana la sfarsitul anului. Oricum karkotashu' nu stiu unde ai auzit tu asta...

In legatura cu aparatele nu va faceti griji. Anul acesta nu vor fi lansate alte tipuri de terminale, in schimb la sfarsitul anului un nou model S200 upgrade-at (cu brew) va fi lansat prin noiembrie. Modelul arata exact ca cel actual numai ca este gri metalizat. Semnalul va fi mai bun shi bateria mai puternica.
pt alte informatii scrieti la [email protected]
Singurele telefoane din lume care pot functiona in reteaua zapp sunt s200 shi h100.
ZappMobile foloseste shi el sistemul CDMA2000 1x dar pe frecventa de 450 MHz. Telefoanele de pe 3gtoday (in afara de s200 si h100) functioneaza doar pe 800,900 shi 1900 Mhz.
Cei de la Zapp mi-au spus ca telefoanele Synertek s-200 si Hyundai H-100 vor fi inlocuite cu altele prin februarie-martie.
Sunt sigur ca atzi observat ca nu exista nici servicii preplatite. acestea, deasemenea vor fi lansate anul viitor, in aprilie mai exact.

#13
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
"... telefoanele Synertek s-200 si Hyundai H-100 vor fi inlocuite cu altele prin februarie-martie."

Fii mai explicit.

#14
kappa

kappa

    Banned

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.08.2002
vor fi inlocuite in sensul ca vor disparea de pe piata shi vor fi lansate altele noi. Cel putzin asha am intzeles. Intreaba la [email protected]

#15
Sybilia

Sybilia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.08.2002

Quote

Originally posted by cristi ()


Da, dar nu cred ca va fi adus pe Zapp.

FRATILOR! dar s euita vreunul din voi sa vedeti ca fiecare prvider de CDMA are cateva telefoane la oferta. Cele mai multe le au companiile din tari und se fac 1000000 aboanamente pe luna: Jap, Koreea, etc...

Dragii mei virtuali... problema este ca prodicatorii se vor baga pe 450 mai tarziu, deja au inceput sa se intereseze. De ce? Pt ca Rusia va avea tot in 450 , si alte tari multe europene. Dovada ca castigatorii la GSM (Nokia si Erricson) au trecut ABIA in august pe CDMA, dar in frecvente ale tarilor unde se vor cumpara. Pai aici vin 2-3 ca Monitox si nu mai ia nimeni telefoane, si atunci cei de acolo zic ca nu vand nimic aici.

Nu am nimic cu Monitox sau cu ceilalti, singurul care abereaza la greu este Sammy care am inteles ca e si dealer Zapp, dar nu stie lucruri elementare de comertz.

Si pt Paul GSM: CDMA nu foloseste 3 frecvente ci 3 "benzi de frecventa"... este o diferenta imensa...

#16
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Oare noile terminale hyunday vor depasii 100 $ la abonamente decente (15 $) cand vor fi lansate ???????

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate