Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

OBZOR

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tufanica

tufanica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 08.04.2008
Cum este in OBZOR?
Ce puteti sa-mi spuneti de Hotel Casablanca?

#2
catalin76

catalin76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 11.04.2007

View Posttufanica, on 16th July 2010, 10:09, said:

Cum este in OBZOR?
Ce puteti sa-mi spuneti de Hotel Casablanca?

Este o stațiune mică, seamănă cu Eforie Sud sau 2 Mai, dar mult mai curată și mai cu bun gust. Nu prea are viață de noapte și aici mă refer la discoteci, cluburi etc. Este o stațiune liniștită, care cred eu că poate fi recomandată celor care caută liniștea.
Nu am fost cazat la Casablanca, dar am trecut pe langă el. Am înteles că anul trecut încă se mai lucra la el, deci anul acesta este primul lui sezon.
Distanța până la plaja este de vreo 200 de metri pe care îi parcurgi pe o poteca paralela cu râul. Pișcina este cam mică. Nu stiu nimic despre camere și servicii.
Cred că mai de preferat sunt Riu Helios Bay sau Miramar.

#3
catalin76

catalin76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 11.04.2007
Am găsit pe net două poze cu stațiunea Obzor.
În ambele se poate vedea și hotelul Casablanca. Este cel mai depărtat de plajă.

Attached Files



#4
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.03.2006
Pentru ca aseara m-am intors din Obzor si mi-a placut, incerc sa reanimez acest topic.
Desi initial rezervasem la Nessebar, unde am fost si anul trecut, cu o saptamana inainte am schimbat rezervarea pentru Obzor. Argumentele pro au fost: plaja mare, deci sanse mai mici de aglomeratie, mai ales in perioada aceasta, si faleza, ca loc de plimbare seara. Contra ar fi: plaja deschisa, sanse de vant si valuri (ceea ce am prins in ultimele zile).
Insa a fost un concediu reusit, 8 nopti la hotelul Black Sea, de 2 stele pe booking, cu parcare, piscina, dar ce m-a impresionat a fost curatenia exemplara.
Statiunea este micuta, insa sunt multe hoteluri, si mici si mari, vile, doua parcuri, o piateta, terase. Pentru relaxare si plaja mi se pare ideala. Plaja, cum am spus, larga si intinsa pe cativa km, cu nisip fin, intrare lina in apa. Voi reveni cu poze.

#5
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.03.2006
Si cateva poze promise, intai cu plaja. Noi am stat in zona din capatul cu hotelurile de 4 stele Casablanca si Riu, dar ne-am plimbat pana unde tine faleza.
In primele zile, marea a fost linistita si limpede, apoi a fost vant si au aparut si valuri. Insa a fost curata tot timpul si nu au fost deloc alge.

Attached Files


Edited by kerkyra, 18 September 2020 - 13:24.


#6
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.03.2006
Poze din parcurile si piateta statiunii

Si cateva locuri de cazare

Attached Files



#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
La paraiso a stat cineva? Am făcut o rezervare în septembrie, 260 euro, și vor 30% din bani. Înțeleg ca e anulare gratuita, dar nu e clar dacă directbooking da și banii avans înapoi. Prin ăștia nu am mai făcut niciodată rezervări.

#8
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Am stat in 2017. A fost ok..n-am avut de ce sa ne plangem. Camere curate, personal politicos, vorbeau si engleza cat de cat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate