Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Dialogul cu musulmanii din Romania: general protection fault

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
SeptembrieNegru

SeptembrieNegru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 10.07.2010
Mi-am facut cont pe islamulazi  :thumbdown: pentru a-i intreba direct la sursa pe "oamenii" de acolo despre anumite probleme "teologice" pe care le aveam pe constiinta legate de religia islamica, intrebari la care google nu mi-a putut raspunde sau mi-a dat raspunsuri contradictorii. Am fost decent nu i-am injurat nu am desenat porci cu fes pe cap dar la toate intrebarile mele am primit doar raspunsuri dusmanoase, unii m-au luat la rost ca de ce ma dau drept musulman desi am spus de la inceput ca sint crestin. Ei bine dupa 1 saptamana am postat o stire legata de persecutiile crestinilor din Pakistan la care mi-au dat ban si mi-au transmis ca ma spanzura de oua daca mai dau pe acolo. Asa ca dragii mei intrebarile mele au primit pana la urma raspunsurile pe care le cautam: sint niste indobitociti de catre religia lor o religie a urii si a intolerantei sper sa nu am de-a face vreodata cu ei. Sper de asemenea din toata inima ca nu toti sint asa si pe nenorocitul ala de forum al lor s-au strans doar loazele de fundamentalisti care nu pot dormi noaptea de jihadul de sub perna. Condoleantele mele pentru toti aflati in aceasta inchisoare a sufletului.

#2
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 SeptembrieNegru, on 10th July 2010, 21:21, said:

Mi-am facut cont pe islamulazi  :thumbdown: pentru a-i intreba direct la sursa pe "oamenii" de acolo despre anumite probleme "teologice" pe care le aveam pe constiinta legate de religia islamica, intrebari la care google nu mi-a putut raspunde sau mi-a dat raspunsuri contradictorii. Am fost decent nu i-am injurat nu am desenat porci cu fes pe cap dar la toate intrebarile mele am primit doar raspunsuri dusmanoase, unii m-au luat la rost ca de ce ma dau drept musulman desi am spus de la inceput ca sint crestin. Ei bine dupa 1 saptamana am postat o stire legata de persecutiile crestinilor din Pakistan la care mi-au dat ban si mi-au transmis ca ma spanzura de oua daca mai dau pe acolo. Asa ca dragii mei intrebarile mele au primit pana la urma raspunsurile pe care le cautam: sint niste indobitociti de catre religia lor o religie a urii si a intolerantei sper sa nu am de-a face vreodata cu ei. Sper de asemenea din toata inima ca nu toti sint asa si pe nenorocitul ala de forum al lor s-au strans doar loazele de fundamentalisti care nu pot dormi noaptea de jihadul de sub perna. Condoleantele mele pentru toti aflati in aceasta inchisoare a sufletului.
In primul rand ca te-ai inregistrat azi si tot azi ai si postat acea stire. Nu te mai da victima ca ai incercat tot ce s-a putut si noi ti-am inchis gura !
In al doilea rand ti-ai facut mai multe conturi-pirat, adica duplicat.
In al treilea rand cand vii sa inveti ceva nu incepi cu faptele oamenilor, ci cu argumentele teologice. Tu spui ca ai vrut sa ne intrebi de probleme teologice, dar tot tu ai pus problema privind la nu-stiu-ce descreierati din Pakistan.
In al patrulea rand nu te-a amenintat nimeni, nu mai minti.
In al cincilea rand ti-ai dat arama pe fata zicand "nenorocitul ala de forum al lor s-au strans doar loazele"

Avem zeci de membri care sunt pe forum de ani de zile, cum tu ai dat-o in bara din prima ?

Luxor, da-te jos de pe forum ca te vad  :nonobad:

#3
SeptembrieNegru

SeptembrieNegru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 10.07.2010
Ioi istenem da nici aici nu scap de voi ? :kisstogether: In primul rand ca admin trebe sa stii ca nu se da reply la mesajul anterior. In al doilea rand da am avut 2 clone ca de dupa fiecare intrebare ban si numai asa mai puteam intra, e grea viata de admin. (Anjem si inca unu nebanat sint ale mele se pot sterge) Terto: deci esti de acord ca acei musulmani din Pakistan erau descreierati (spalati pe/in cap) si faceau asta in numele religiei ? Daca da nu puteai raspunde pe topic ? De ce, de rusine ?

PS Luxor nu sint eu ca am promis ca nu mai calc pe acolo veci pururi Amin. M-am lamurit si sper sa nu fiti toti la fel. Tu cel putin din cate am vazut pe acolo nu pari mujahedin, da' era una tare isterica cu ANUNTA-L PE TATAL VOSTRU! m-am stricat de ras.

#4
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 SeptembrieNegru, on 10th July 2010, 22:01, said:

Ioi istenem da nici aici nu scap de voi ? :kisstogether: In primul rand ca admin trebe sa stii ca nu se da reply la mesajul anterior. In al doilea rand da am avut 2 clone ca de dupa fiecare intrebare ban si numai asa mai puteam intra, e grea viata de admin. (Anjem si inca unu nebanat sint ale mele se pot sterge) Terto: deci esti de acord ca acei musulmani din Pakistan erau descreierati (spalati pe/in cap) si faceau asta in numele religiei ? Daca da nu puteai raspunde pe topic ? De ce, de rusine ?

PS Luxor nu sint eu ca am promis ca nu mai calc pe acolo veci pururi Amin. M-am lamurit si sper sa nu fiti toti la fel. Tu cel putin din cate am vazut pe acolo nu pari mujahedin, da' era una tare isterica
De ce nu se da reply la mesajul anterior ? Se da reply atunci cand e considerat necesar.
Da, oamenii aia sunt descreierati, dar nu o fac in numele religiei, ci din motive politice. Control politic al maselor. Doar un descreierat poate crede ca face un serviciu Islamului omorand zeci de oameni nevinovati.

Tu esti Luxor, mai ai si tupeul sa minti, stiind ca sunt admin si ca stiu de unde te loghezi, cu ce adresa de yahoo ( a propos, cam toate au legatura cu egiptul antic :D, sa fie o coincidenta ca 75% din userii de azi au in adresa de mail cuvinte inspirate din egiptul antic ? :D)
Esti patetic.
Vrei sa iti zic ca IP-ul de pe care postezi e acelasi ca si cu celelate ?

Cu cata nerusinare minti... :nonobad:  Si te mai dai si binevoitor.

#5
SeptembrieNegru

SeptembrieNegru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 10.07.2010
Nu se da mai reply la mesajul dinainte, pe unele forumuri se da ban pentru asa ceva. E ip dinamic printr-un proxy romanesc asa ca mi se rupe, credeai ca-s nebun sa postez de pe IP-ul meu fix sa veniti sa-mi taiati gatul ?  :deadtongue: Din partea mea baneaza-l pe Luxor probabil e si ala unu care n-are ce face si se da pe forumuri in loc sa se uite la meciuri. OK is cel mai mare ticalos dar poti sa-mi raspunzi si mie la intrebarea de mai sus ? Poti sa violezi in numele religiei ? Ti se pare normal ? Ai auzit de crestini sau evrei care violeaza musulmance ?

#6
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 SeptembrieNegru, on 10th July 2010, 22:20, said:

Din partea mea baneaza-l pe Luxor probabil e si ala unu care n-are ce face si se da pe forumuri in loc sa se uite la meciuri. OK is cel mai mare ticalos dar poti sa-mi raspunzi si mie la intrebarea de mai sus ? Poti sa violezi in numele religiei ? Ti se pare normal ? Ai auzit de crestini sau evrei care violeaza musulmance ?
Tu iti faci 4 conturi care contin toate numele de Soraya, si azi unul cu Luxor si te faci ca ploua ?

Ti-am raspuns mai sus la intrebarea de mai sus. Alta intrebare nu ai.

Nu, nu poti viola nici macar in numele tau, dar in numele religiei ?
Da, se intampla cazuri cand violatorul si violata nu sunt din aceeasi religie.Abominabil pentru amandoi.

#7
moneylord13

moneylord13

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 427
  • Înscris: 09.05.2010
dupa cate inteleg eu sunt 2 tipuri de musulmani:

tip 1)   cei occidentali .....care au trait toata viata lor in Occident, respectand valorile occidentale --- dreptul al opinie, libertatea oamenilor inclusiv a celor de alta religie si a femeilor etc

tip 2)    cei de import      astia sunt cei cu adevarat periculosi !
           multi ,,de import'' provin din tari fundamental islamice   (ce ar merita vreo 2 - 3 nucleare chiar in capitale...)

           musulmanii de import, mai ales tinerii extremisti (deoarece ei sunt cei ce imigreaza in Occident in cel mai mare numar), nu dau 2 bani pe valorile occidentale - cum ar fi drepturile omului, egalitatea femei - barbati etc

           astia sunt cei care in Franta, Belgia, Germania, SUA etc, se tin de violuri, omoara femei pt ca nu urmeaza Sharia etc.  


@Septembrie Negru

    Vechiul Testament  crestin e FULL OCHI de violuri, si EXTERMINARI de populatii la scara masiva, toate facute de Moise & Co. la indemnul lui Yahve !!!!!!!
  
   si NUUU !  Noul Testament  NUUU invalideaza vechiul testament !

  http://www.evilbible...t_ignore_ot.htm   ---- un site de referinte, ce explica foarte bine !      mai bine decat m-as pricepe eu sa iti explic !

    LUCA :    E mai usor sa treaca Cerul si Pamantul, decat sa treaca fie si cea mai mica parte a Literii Legii ! ...si citatele sunt multe !




referitor la Islam, revenind la islam ...   acu cca 4 luni, am intrat pe un site islamic de conversie, si am incepuit o discutie live, civilizata, cu un moderator, cica in vederea conmversiei mele la islamism

     i-am pus niste intrebari simple, si civilizate, foarte similare cu ce OP a intrebat si el

     instantaneu, tonul intelegator si jovial a devenit tzepos, rece si dur .... de parca o injurasem pe maica-sa !

    intrebarile mele au fost:  ,,Cum vedeti actele de cruzime facute la adresa femeilor, respectiv femei ucise din motive gen adulter etc?'', ,,Cum vedeti decapitarea acelui occidental la TV?''



   deci cine imi zice mie ca Islamul e o religie a pacii etc etc ...... sa o zica lu' Mutu !

    faptul ca O MICA PARTE din musulmani, cei occidentali, urmeaza valorile occidentale are o foarte mica importanta, cand este pus in balanta cu faptul ca peste 95% din lumea musulmana  (Pakistan, etc) nu dau doi bani pe ele....  
       .... e ca si cum as zice ca toti criminalii sunt oameni buni, doar pt ca 2 - 3 dintre ei, au plans si si-au recunoscut crima!


P.S.   eu NU sunt nici crestin ....nici islamic....NIMIC!
       eu STIU ca ORICE forma de religie organizata, crestina sau altfel, e doar o forma sigura de indobitocire a fiintei umane !
       urarea mea pt ORICE religie - NU pt oameni insa!!! -   (inclusiv Crestina .... Vechiul Testament e un condice de violuri, crime si genocide...si e valabil pana la sfarsitul timpului, cum CHIAR Iisus a zis-o!)  
  este:  ,,MORI IN CHIN SI IN CANCER"

Edited by moneylord13, 10 July 2010 - 21:34.


#8
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 SeptembrieNegru, on 10th July 2010, 22:20, said:

credeai ca-s nebun sa postez de pe IP-ul meu fix sa veniti sa-mi taiati gatul ?  :deadtongue:
Da, nu am taiat un singur gat romanesc in 750 de ani de cand suntem in Dobrogea si veneam la tine in Cluj ? :D

#9
sasaki_kojiro

sasaki_kojiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 19.09.2008

 SeptembrieNegru, on 10th July 2010, 22:01, said:

Ioi istenem da nici aici nu scap de voi ? :kisstogether: In primul rand ca admin trebe sa stii ca nu se da reply la mesajul anterior. In al doilea rand da am avut 2 clone ca de dupa fiecare intrebare ban si numai asa mai puteam intra, e grea viata de admin. (Anjem si inca unu nebanat sint ale mele se pot sterge) Terto: deci esti de acord ca acei musulmani din Pakistan erau descreierati (spalati pe/in cap) si faceau asta in numele religiei ? Daca da nu puteai raspunde pe topic ? De ce, de rusine ?

PS Luxor nu sint eu ca am promis ca nu mai calc pe acolo veci pururi Amin. M-am lamurit si sper sa nu fiti toti la fel. Tu cel putin din cate am vazut pe acolo nu pari mujahedin, da' era una tare isterica cu ANUNTA-L PE TATAL VOSTRU! m-am stricat de ras.


Tocmai vroiam sa-ti spun sa folosesti un proxy, da vad ca te-ai gandit deja la asta.
ROFL Aia cu 'anunta-l pe tatal vostru' e penala.

#10
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Si eu in ce categorie intru ?

#11
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Selam voi musulmanii din Dobrogea sinteti un model de convietuire pentru noi, eu n-am auzit vreodata ca voi sa fi agresat pe cineva din motive religioase, vorbesc de timpurile moderne ca ce ati facut voi prin 1500 toamna nu stiu. Problema "e unii" confrati in ulema care fac pipi pe drepturile omului si sint cativa forumisti pe aici care nu pot suporta asta ca-s mai milosi din fire.
Tu vorbeai ca sint manipulati politic aia din Pakistan dar sa avem pardon in islam politica si religia sint un tot unitar nu se pot seculariza, singura exceptie e Turcia care nu stiu cat va rezista. Un sofer de taxi din Istanbul ii zicea unui turist" Trust me my friend in Turkey islam is dead" dar nu stiu cat de adevarata e chestia asta.

Moneylord sint perfect de acord cu tine dar chestiile alea sau intamplat cam demultisor, de atunci am cam evoluat si ne-am transformat in niste oameni mai civilizati decat companionii lui Moise. Problema e ca altii prin alte tari mai aride insista sa opreasca timpul pe la anno domini 622.

Uite ca l-ai speriat pe fiorosul SeptembrieNegru divulgandu-i locatia dar sa stii ca daca iese prin proxy apare adresa unde e situat proxyul :). Septembrie da-mi si mie  adresa ca un proxy bun nu e de lepadat la casa omului.

Edited by Remicade, 10 July 2010 - 21:58.


#12
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
ia scandalizati-va in alta parte, nu bagati SP la mijloc

Edited by Celest, 10 July 2010 - 22:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate