Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 

Conectare LAN cu dificultati

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Am o placa de baza K8NS (rev.2.0) si are o placa de retea integrata Nvidia Networking Controller .  Din 2006 nu mi-a facut nici o problema . Recent am inlocuit un ati 3650 (caruia i se arse chipsetul) cu fix acelasi model de placa( una noua ) . Am montat placa , a mers in ziua aceea , apoi a doua zi ...surpriza..... nu imi mai aparea Local Area Conection (am net de la RDS) , deci conexiunea de autentificare sfarsea in "Couldnt find the WAN Miniport " . Am desfcaut calculatroul , am curatat totul am pus o alta placa video mai veche si face la fel . In cele din urma si-a revenit . Insa trebuie sa misc inainte sa deschid PC mufa de la net , apoi il las 1 min si apoi merge :P de fiecare data cand il deschid ( a mers in 80% din incercari ) . Stiti care ar putea fi cauza ? Ma gandesc sa nu se fi desprins ceva din integrata . Si daca o sa iau o placa de retea separata o sa mearga ?

#2
amaru666

amaru666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2010
salut am si eu o problema miam cumparat de curand un leptop ASUS K52F cu intrare  RJ-45 si am instalat pe el win7 dar nu reusesc sa ma conectez la internet la modemul rds nici prin usb nici prin cablu RJ-45 va rog sa-mi dati o solutie

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate