Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Tour de France 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#19
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Nu sti la ce echipa vreau sa plece fratii Schleck ?

#20
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postvalentino_xro, on 3rd July 2010, 16:09, said:

Favorit ramane tot Contador si sigur tot el va castiga.Lance Armstrong  nu are nici o sansa.El concureaza doar ca sa promoveze Turul Frantei, nu ca sa castige.
Ce să promoveze, Le Tour? :lol: Are el pe cineva de promovat, unul care a câștigat de nu știu câte ori la rând competiția. Na, că i-am uitat și numele... :)

View Postdanghetau, on 3rd July 2010, 21:33, said:

Puteam sa pun pariu pe Cancellara,este un bun sprinter
Sunt alții mai buni ca el, dar dacă voiai să spui "contratimpist", atunci este cel mai bun.

#21
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Mircea, cum se face ca Lance este singurul dintre toti marii castigatorii ai Turului Frantei care nu a fost gasit dopat?In anii70-90 era mai greu sa ii depistezi pentru ca testele antidoping erau destul de rudimentare.
Cum se face ca Lance face anual donatii catre UCI si Agentia Mondiala Antidoping?Oare acesta nu e un conflict de interese?Majoritatea ciclistilor sunt dopati, unii mai mult sau mai putini, iar cei care nu sunt nu fac performanta.
Eu bag mana in foc ca Lance s-a dopat,si a fost ajutat sa se dopeze atat de Uniunea Ciclista Internationala cat si de Agentia Antidoping.Ciclismul pana in anii 2000 era putin cunoscut si acum a ajuns un imperiu comercial.
Dupa ce a castigat de 7 ori Le Tour, Lance crezi ca mai are nevoie de promovare?El este imaginea Turului.

#22
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postvalentino_xro, on 4th July 2010, 17:14, said:

Ciclismul pana in anii 2000 era putin cunoscut si acum a ajuns un imperiu comercial.
Dupa ce a castigat de 7 ori Le Tour, Lance crezi ca mai are nevoie de promovare?El este imaginea Turului.
Nu Lance a făcut celebru Turul Franței, ci invers. Poate că "promovat" nu este cel mai bun cuvânt, dar Lance a venit anul acesta (și) pentru publicitate și bani. Este adevărat că poate nu ar mai fi fost zarva asta dacă el nu ar fi venit în Le Tour, dar asta nu justifică faptul că Armstrong este "imaginea Turului", cel puțin nu pentru mine...

Revenind, etapa de azi s-a terminat cu un sprint masiv, pardon o mare căzătură. A câștigat până la urmă Petacchi.

#23
lup_andrei

lup_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.02.2010
Extraordinar a fost Cadel pe pavate azi. Pacat de Frank Schleck ca a abandonat, as fi dat orice sa fi fost Contador sau Lance in locul lui. Asta e.

#24
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007
o etapa extraordinara care consemneaza reintrarea in lupta a lui Cadel si Andy Schlek(desi fara Frank pe munte.... cam greu) , iesirea totala din punctul meu de vedere a lui Lance .... si forma relativ slabuta a lui Contador ( a se vedea sfarsitul unde isi omoara plamanii tinandu-se dupa Sandu Vinokourov) , ramane de vazut etapele de munte... Apropo am vazut eu bine , se urca pe tourmalet in 2 etape ?

#25
CSSTAP

CSSTAP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.06.2008
contador a pedalat ultimii 30 km cu o spita rupta.
Super-etapa, pacat de F. Scheck!
Petacchi a castigat o etapa in TdeF dupa 7 ani, cred.
Interesant Tour. Pacat ca taranul din insula Man a fost lasat sa participe.

#26
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostCSSTAP, on 7th July 2010, 01:27, said:

Super-etapa, pacat de F. Scheck!
Așa este; tocmai Frank vorbea cu două zile în urmă despre fairplay-ul echipelor (în etapa când Andy rămăsese în urmă), despre condițiile de cursă și despre traseul ales de organizatori.
Aș zice că fiecare etapă de până acum a fost spectaculoasă. Totuși, prea multe căzături...

Quote

Petacchi a castigat o etapa in TdeF dupa 7 ani, cred.
Cam așa ceva.

Din nou Cancellara a fost impecabil. Referitor la Cadel, mi-e teamă să nu o pățească ca în Giro.

#27
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005

View Postseck, on 6th July 2010, 23:39, said:

Apropo am vazut eu bine , se urca pe tourmalet in 2 etape ?

Da, sunt 100 de ani de cand a intrat turmaletul in circuit.

Frumoase etape pana acum, insa de azi incepe plictiseala. :)

#28
lup_andrei

lup_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.02.2010
Sper sa fie 3 etape linistite, plutonul merita asta dupa atatea nebunii. Cat despre Cadel, un top 5 ar fi extraordinar pt el, dupa locul 30 de anul trecut. Incepe sa devina un ciclist din ce in ce mai complet, e foart bun pe dealuri, bun in marile tururi, bun la contratimp si din ce-am vazut in ultimul timp bun si pe pavate. Doar sprint nu prea stie :P.

#29
anceta

anceta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.05.2010
va rog un link free si fara a trebui instalat ceva (nu am drepturi) pt. transmisie live Le Tour

#30
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

View Postanceta, on 7th July 2010, 15:01, said:

va rog un link free si fara a trebui instalat ceva (nu am drepturi) pt. transmisie live Le Tour

http://www.cyclingfans.com/node/914  incearca aici , mie cel de la France 2 mi-a mers .... in functie de legatura la net

#31
anceta

anceta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.05.2010

View Postseck, on 7th July 2010, 16:00, said:

http://www.cyclingfans.com/node/914  incearca aici , mie cel de la France 2 mi-a mers .... in functie de legatura la net

merci
merge f. bine

#32
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
N-am mai urmarit de mult, asa ca azi m-am uitat si eu. Nu vii se par cam amatori comentatorii de la Eurosport(Romania)?

#33
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007
O etapa plictisitoare exact cum ma si asteptam , dar bine ca in sfarsit am avut parte de un sprint masiv.
Geniali au fost cei de la Lampre cum au deraiat trenuletul lui Cavendish.... :peacefingers:

#34
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostGlobalMods, on 7th July 2010, 18:36, said:

Nu vii se par cam amatori comentatorii de la Eurosport(Romania)?
Cine, domnu' Terzian? :lol: Sunt rău acum, dar câteodată spune niște prostii...
Singurul pe care îl admir este Alex (cred), cel cu statisticile. Oricum, un lucru este clar - actuala formulă nu are carisma, farmecul celor doi R.


Revenind la etapa de azi (pardon, ieri :)), "bătrânelul" Petacchi i-a dat o lecție lui Cavendish și deja este la a doua victorie în Marea Buclă.
Nu-i nimic Cav, sigur vei câștiga celelalte etape (încă vreo 7 parcă) catalogate ca fiind ale sprinterilor! Glumeam, dacă o ține așa, nu va câștiga niciuna.

#35
lup_andrei

lup_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.02.2010
Cavendish e doar un frustrat, care atunci cand vede ca nu 'poate' da in altii.

#36
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Dulce este răzbunarea! :) Trenulețul a fost iarăși sabotat, dar Cavendish de această dată a fost la înălțime.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate